İzleyenleri 'pes' dedirten görüntüler Bodrum'da kaydedildi

İzleyenleri 'pes' dedirten görüntüler Bodrum'da kaydedildi
Eklenme : 8.12.2021 10:20:00
Görüntülenme: 1191


Muğla'nın Bodrum ilçesinde toplu taşıma aracına binen bir işçinin kıyafetleri kirli diye otobüsteki koltuğa oturtturmayan şoföre yolcular tepki gösterdi. İşçiyi savunan başka bir yolcuyla karışı karşıya gelen şoför 'O videoyu silmezsen ben de gitmiyorum' diyerek toplu taşınma aracını durdurdu.

Bodrum'da toplu taşıma aracına binen bir işçinin kıyafetleri kirli olduğunu söyleyerek 'Koltuğa oturma' uyarısı yapan şoföre yolcular tepki gösterdi. Bodrum-Yalıkavak güzergahına giden bir kooperatife ait olduğu öğrenilen toplu taşıma aracının şoförü Yalıkavak'a gitmek için Bodrum eski otogardan iş kıyafetiyle araca binen yolcuya kirletir diye koltuğa oturtturmak istemedi. İş kıyafetiyle toplu taşıma aracına binen yolcuya destek veren başka bir yolcu 'bu kıyafetle bu otobüse biner bu koltuğa da oturur' demesi üzerine yolcu ile şoför arasında tartışma başladı. Bunun üzerine toplu taşıma aracını süren şoför, binen yolcuya 'Bu koltuğa bu kıyafetlerle oturamazsın, bu pantolonla bu koltuğa oturamazsın' demesi üzerine başka bir yolcu 'Oturabilir, yarın bende böyle bir kıyafetle gelsem beni de almak zorundasın' dedi. Bunun üzerine şoför ise 'Yarın gelsen koltuk kirli diyerek beni şikayet edeceksin' şeklinde cevap verdi.

O anların videoya aldığını fark eden şoför 'Polise giderim şimdi el koyarlar telefonuna, bana meydan okuma' diyerek kadın yolcu ile tartışmaya başladı. Bunu üzerine yolcuyu savunan kadın, 'Ben sana meydan okumuyorum, senin savunduğun olaya meydan okuyorum. Sen bu adamı bu otobüse alma ondan sonra görüşürüz' dedi. Kadından videoyu silmesini isteyen şoför 'Silmezseniz ben de gitmiyorum' diyerek otobüsü durdurdu. Şoförün ilginç tutumu ve yaşananlar kameralara anbean yansıdı.

İşlem başlatıldı

Görüntülerin sosyal medyada yayımlanması ve gelen tepkilerin ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından şoför hakkında idari işlem başlatıldığı açıklandı. 
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Kentimizde faaliyet gösteren Özel Toplu Taşıma Aracında sürücü tarafından bir emekçimize gösterilen tepkiyi üzülerek takip ettik. Söz konusu araç ve sürücü Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde bulunmamakla beraber denetim yetkimiz dahilinde sürücünün Şoför Kartı iptal edilmiş ve hakkında İdari işlem başlatılmıştır. Emeğe, emekçiye ve alın terine saygı önceliğimizdir."


YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft