İYİ Parti Muğla İl teşkilatında büyük kriz

İYİ Parti Muğla İl teşkilatında büyük kriz
Eklenme : 14.01.2021 11:26:00
Görüntülenme: 5321

İYİ Parti'den ihraç edilen mahkeme kararı ile partisine geri dönen Ümit Özdağ'ın Muğla İYİ Parti İl Başkanlığı'na bugün yapacağı ziyaret partide büyük bir krize neden oldu. Yaşanan gelişmelerin ardından 51 üyeden oluşan İYİ Parti Muğla İl Yönetim Kurulu üyeleri görevlerinden istifa etti. Yönetim Kurulu üyelerinin istifa etmesi ile il yönetimi lav oldu.

Görevlerinden istifa eden yönetim kurulu üyeleri konuyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Yörenti imzası ile paylaşılan açıklamada, "İyi Parti Muğla İl Başkanı İncilay Şekerdağ'ın bir süredir yönetime danışmadan bazı kararlar alması, özellikle de kamuoyuna yansayan partimizi karıştırmaya, Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener'in yürüttüğü 'Cesurlar' haraketini sekteye uğratmaya çalıştığı Ümit Özdağ meselesinde de yönetimin fikrini önemsememiş kişisel karar almıştır. İncilay hanım, dün Ümit Özdağ'ın bir nevi teşekkür etmek için partimizi ziyarete geleceğini bildirmesi üzerine itirazlarımızı dile getirdik. Biz bugüne kadar bu kararı düzeltmesini veya en azından yönetimi toplayarak bizlerle istişare etmesini bekledik. Fakat hiçbir şekilde bunu yapmadı. İyi Parti Muğla camiasının bunu haketmediğini düşünerek 51 arkadaşımızla beraber yönetimden istifa etmiş bulunmaktayız. İstifa dilekçelerimizi Genel Merkeze ve Dernekler Masasına ulaştırdık. Biz Muğla camiası olarak Sayın Genel Başkanımızın yanındayız. Süreçle ilgili basın da dolaşan;  onurumuz ve gururumuz  Sayın Vekilimiz Prof. Dr. Metin Ergün ile ilgili biz yönetim kurulu üyelerine karşı baskı ile böyle bir karar alındığı hala iddia edilmekte, biz İyi Partiye gönül vermiş, hür irademizle  Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in yanında partimizi yıpratmaya yönelik eylemlerin karşısında güneşin neferleriyiz" ifadelerine yer verildi.

Teşkilatımız kapatılmıştır

İYİ Parti Muğla İL Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, ise Hamle Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, "İl Başkanlığımız Metin Ergun'a biat eden teşkilat üyeleri tarafından kapatılmıştır. Yerine Metin Ergun'u vekil yapma partisi kurulmuştur. Muğlamıza hayırlı olsun" dedi.    

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft