İYİ Parti'de Davut Cumhur Akmeşe İl Başkanlığı'na adaylığını açıkladı

İYİ Parti'de Davut Cumhur Akmeşe İl Başkanlığı'na adaylığını açıkladı
Eklenme : 26.02.2021 16:01:00
Görüntülenme: 4075

İYİ Parti Muğla İl teşkilatında il yönetiminin 14 Ocak tarihinde topluca istifa etmesiyle mevcut İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ'ın görevinin sona ermesinin ardından, yeni il başkanı için aday çalışmaları tüm hızla devam ediyor. İYİ Parti kurucularından  Davut Cumhur Akmeşe İl Başkanlığı için adaylığını açıkladı. Akmeşe, "Tüm ilçe başkanlarımızın oyuna talip olduğum gibi, Menteşe İlçe Başkanımızın oyuna talibim" dedi.

Muhittin Direk

İYİ Parti Muğla İl teşkilatında il yönetiminin 14 Ocak tarihinde topluca istifa etmesiyle mevcut İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ'ın görevinin sona ermesinin ardından, yeni il başkanı için aday çalışmaları tüm hızla devam ediyor. Bu kapsamda İYİ Parti kurucularından Davut Cumhur Akmeşe, İl Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

Açıklama öncesi Davut Cumhur Akmeşe, İYİ Parti Muğla İlçe Başkanlığı'nı ziyaretinde İlçe Başkanı Deniz Ekinci ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Ziyarette konuşan İYİ Parti Menteşe İlçe Başkanı Deniz Ekinci, "İl Başkanlığındaki il yönetimin istifa etmesinden dolayı il başkanlığı boş kalmıştı. İYİ Parti İl Başkanlığına 7 arkadaşımız aday kendileri ilçelere ziyaretlerde bulunuyor. Bugün İl Başkanlığına aday olan Davut Cumhur Akmeşe arkadaşımız ilçe yönetimimizi ziyaret etti kendilerine ilçe yönetimimim adına başarılar diliyorum" dedi.

İlçe Başkanlığı'nda adaylığını açıklayan Davut Cumhur Akmeşe; "Yönetim kurulu üyelerimizin istifası üzerine il başkanlığı feshi duruma düştü. Bu çerçevede yeni bir il başkanlığı atama süreci gerçekleşecek. Adaylarımızın çok olması nedeniyle, Genel merkezimiz atama yapacak fakat demokrasiyi işleten en iyi parti olmak adına yoklama yapılarak bir atama yapacak. Bu kapsamda teşkilatlarımıza ziyaretler gerçekleştiriyoruz. İlçelerimize görüşlerimizi ilettik. Son olarak Menteşe İlçe Başkanlığı'na ziyarette bulundum görüşlerimizi bildirdik. Ben şahsınızda bizi kabul ettiği için ilçe başkanımıza çok teşekkür ederim. Menteşe ilçe başkanımızın da oyuna talibiz. Partimiz için en hayırlısı ve iyisi olsun istiyoruz. Bu bir bayrak yarışı. Her arkadaşımız mutlaka 'ben daha iyi yaparım' düsturuyla yola çıktı. İstifa eden il yönetimi ve ilçe başkanlarımız oy kullanacak. İl başkanı oylama ile seçilecek. Tüzük gereği de atama yapılacak" dedi.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft