Hazal'dan bir başarı daha

Hazal'dan bir başarı daha
Eklenme : 15.08.2021 15:02:00
Görüntülenme: 5417

Dünya Gençler Açık Hava Okçuluk Şampiyonası'nda Milli Sporcumuz Yatağan Anadolu Lisesi Öğrencisi Hazal Burun Kadet Kadınlar Takımlarda gümüş ve Kadet Karışık Takımlarda bronz madalya kazanarak ülkemize iki madalya kazandırdı.

Polonya'nın Wroclaw şehrinde düzenlenen şampiyonada Hazal Burun, Nehir Sarıhan ve Irmak Yüksel'den'den oluşan Makaralı Yay Kadet Kadınlar Takımımız Dünya 2.si olarak Gümüş Madalya ; Hazal Burun ve Abdullah Aslım'dan oluşan Makaralı Yay Kadet Karışık Takımımız Dünya 3.sü olarak bronz madalya kazandılar.

Polonya'nın Wroclaw şehrindeki organizasyonda Hazal Burun, Nehir Sarıhan, Irmak Yüksel'den oluşan makaralı yay kadet kadınlar milli takımı gümüş madalya aldı.

Yunus Emre Arslan, Abdullah Aslım ve Eren Kırca'nın yer aldığı makaralı yay kadet erkekler takımı ile Hazal Burun ve Abdullah Aslım'ın bulunduğu makaralı yay kadet karışık takımı ise bronz madalya elde etti.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, "Öğrencilerimiz akademik başarılarının yanında sportif alanda göstermiş oldukları başarılarla da göğsümüzü kabartmaya devam ediyor. Yatağan Anadolu Lisesi öğrencilerimizden Hazal Burun, Avrupa Şampiyonasında elde ettiği başarısına bir yenisini daha ekledi. Dünya Gençler Açık Hava Okçuluk Şampiyonasında Milli Takımımıza iki madalya birden kazandırarak Ülke olarak afetlerin yaralarını sarmaya çalıştığımız günlerde hepimizin yüreğine su serpti. Hazal'ımızı kutluyor, bizlere yaşattığı gurur için teşekkür ediyorum" dedi.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft