Hakim karşısına çıkarılan 9 şüpheliden 5'i tutuklandı

Hakim karşısına çıkarılan 9 şüpheliden 5'i tutuklandı
Eklenme : 2.10.2021 16:11:00
Görüntülenme: 699

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Marmaris İlçesi'nde yurt dışından iş bulmak vadiyle getirdikleri kadınlara zorla fuhuş yaptırdıkları iddiası ile düzenlenen operasyonla gözaltına alınan 9 şüpheliden 5'i çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Kadir Tamer

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan istihbarı çalışmalarda E.A.'nın liderliğini yaptığı M.G., A.C., E.A., V.S., İ.G., M.İ., C.K. ve U.G.'nin aralarında bulunduğu grubun iş vadiyle yurt dışından getirdikleri yabancı uyruklu kadınların pasaportlarına el koyup Marmaris'te zorla fuhuş yaptırdığı bilgisine ulaşılmıştı. Bu bilgi üzerine harekete geçen ekipler yaklaşık 3 aylık teknik takibin ardından Marmaris'te 23 ekipten oluşan 85 personel ile eş zamanlı olarak 26 adrese operasyon düzenlemişti. Operasyon kapsamında çete lideri E.A. ile birlikte M.G., A.C., E.A., V.S., İ.G., M.İ., C.K. ve U.G. yakalanarak gözaltına alındı. İfade işlemlerinin tamamlanmasının ardından şüpheliler Marmaris'te hakim karşısına çıkarıldı.

İnsan ticareti ve zorla fuhuş yaptırmak suçlarından hakim karşısına çıkarılan zanlılardan E.A, M.P., U.G., V.S. ve M.İ. tutuklanarak cezaevine gönderilirken diğer 4 şüpheli adli kontrol şartı ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


  

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft