Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Hafızalarda İz Bırakan İş Adamı Ömer Tekin

Eklenme : 26.11.2020 00:00:00
Görüntülenme: 437

Sevgili okurlarım, Yatağan'ın tanınmış iş adamlarından Ömer Tekin Beyefendiden bahsetmek istiyorum. Ömer Tekin, uzun yıllar esnaflık işleriyle uğraşmış 45-50 yıl önce iş ortağı rahmetli Cavit Şahbudak ile işe başlamış ve uzunca bir süre iş hayatlarını beraber sürdürmüşler. Rahmetli İş Adamı Cavit Şahbudak bir trafik kazasında Allah'ın rahmetine kavuştuktan sonra küçük yaşta kalan iki oğlu Fettah Şahbudak ve Niyazi Şahbudak bugün dev bir firma olan Tekşahlar Ticaretini başarıyla sürdürmekteler.

Sevgili okurlarım, İş Adamı Ömer Tekin sosyal yönlü olduğu kadar fakir fukarayı da düşünen, katkı sağlayan bir değerdir. Aynı zamanda büyüğünü küçüğünü bilen Ömer Tekin, işlerinin bir kısmını oğlu İş Adamı Ali Tekin yine rahmetli Cavit Şahbudak'ın oğulları olan Fettah Şahbudak ve Niyazi Şahbudak ile birlikte başarıyla yürütmekteler. Bu Tekşahlar firması Muğla genelinde adı dürüst iş yaptığı için güzelliklerle anılan bir iş yeri olarak bilinmekte.

Sevgili okurlarım, İş Adamı Ömer Tekin'in arkadaşı, iş ortağı rahmetli Cavit Şahbudak vefat ettikten sonra oğullarını yalnız bırakmayıp Fettah ve Niyazi Şahbudak'ı ortak olarak işe başlatmış ve çok sayıda vatandaşın da takdirini kazanmış bir iş adamıdır. Tabii hal böyleyken, oğlu İş Adamı Ali Tekin de var gücüyle işleri sürdürmektedir. Tabi bunun yanı sıra İş Adamı Fettah Şahbudak, İş Adamı Niyazi Şahbudak da kendilerine verilen bu yetki ve değerin karşılığında da özverili bir şekilde çalışıp Tekşahlar Ticaret'in gün geçtikçe daha da büyümesini sağlamaktadırlar.

Sevgili okurlarım, benim de yakinen tanıdığım Ömer Tekin ve rahmetli Cavit Şahbudak yakın dostlarımdır. Yakınlıklarını ve kişiliklerini yakinen bildiğim için bu her iki aileyi onurlandırdığım için çok mutluyum. Çünkü, her iki aile il genelinde sevildiği gibi sayılan ailelerdir. Biz de bu vesileyle, İş Adamı Ömer Tekin, İş Adamı Ali Tekin, İş Adamı Fettah Şahbudak ve İş Adamı Niyazi Şahbudak'a iş hayatlarındaki başarılarının devamını diliyor, rahmetli Cavit Şahbudak'a Allah'tan rahmet diliyorum, sevgili okurlarım.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft