Cumhurbaşkanı Erdoğan Muğla’da 50 bin kişiye konuştu 

31 Mart yerel seçimleri öncesi Muğla’nın Menteşe İlçesi’ne gelen Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, düzenlenen miting ile vatandaşlara seslendi.

Aziz Şahin
Aziz Şahin Tüm Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan Muğla’da 50 bin kişiye konuştu 

31 Mart yerel seçimleri öncesi Muğla’nın Menteşe İlçesi’ne gelen Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, düzenlenen miting ile vatandaşlara seslendi. Muğla İl Emniyet Müdürlüğü binası önünde oluşturulan miting alanında vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında kendisinin Muğla’nın Fahri Hemşerisi olduğunu söyledi. Muğla’ya 21 yıldır 122 milyar lira tutarında kamu yatırımı yaptıklarını kaydeden Erdoğan, 31 Mart Yerel seçimlerinde Ak Parti Adayı Aydın Ayaydın için destek isterken, Menteşe’de düzenlenen mitinge yaklaşık 50 bin kişinin katıldığını söyledi.

Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde vatandaşlar tarafından sevgi gösterileri ile karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu.  

Coşkulu kalabalığı selamlayan Erdoğan, konuşmasında kendisini fahri Muğlalı olduğunu belirterek, “Aziz kardeşlerim sizleri aziz duygularımla, hürmetle muhabbetle selamlıyorum. Ülkemizin en güzel köşelerinden Muğla’mız da sizlerle birlikte olmak büyük bir memnuniyet duyuyorum. Sevenlerin huyudur kara sevdaya düşer, bir kere gördün yeter gönül Muğla’ya düşer. Evet bizim gönlümüz Muğla’dan hiç ayrılmadı. Bunun için hamdolsun Muğla’ya yapılan her hizmette damgamız var. Fırsat buldukça Marmaris’te ki devlet misafirhanesinde birkaç gün dinlenmeye çalışan bir kardeşiniz sıfatı ile kendimi fahri Muğlalı olarak görüyorum. Bu vesileyle geçtiğimiz Mayıs ayındaki seçimde Cumhurbaşkanlığında aldığımız yüzde 34,5 ve milletvekilliği aldığımız yüzde 32 oy oranı için tüm Muğlalılara teşekkür ederim. Ama biliyorum ki bu oy oranları Muğla’yla aramızdaki sevgimizin derinliğini göstermekten çok uzaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Muğla’da 50 bin kişiye konuştu 

Eser ve hizmet siyaseti yaptık

Bugüne kadar sadece eser ve hizmet siyaseti yaptıklarını kaydeden Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

“Ülkemizin asırlık ihmalleri sonucu olan alt yapı eksikliklerini gidermek için çalıştık. Milletimizin anasondan emdiği ak süt kadar helal olan hak ve özgürlükleri geliştirmenin mücadelesini verdik. Demokrasi ve kalkınma atılımlarımızın meyvesini ülkemizi 21 yılda 3 kat büyüterek insanımızın özgüvenini kazandık. Başbakanlığımız ve Cumhurbaşkanlığımız sürecinde ne şahsen ne parti politikaları ile hiç kimseyi hiçbir zaman ötekileştirmedik. Her kökenden her meşrepten vatandaşımızın tamamını kucakladık, tamamına hizmet ettik. Muğla Yörüklerinin ve Türkmenlerinin mağduriyetini de biz ortadan kaldırdık. Kürt kardeşlerimizin hakkını da biz savunduk. Karadeniz’in, Akdeniz’in geçit vermez dağlarına hangi yatırımları yaptıysak; Ege’nin, Doğu Anadolu’nun, Güneydoğu Anadolu’nun her karışına aynı yatırımları biz yapıyoruz. Biraz sonra Muğla’ya yaptığımız yatırımları anlattığımda sizlerde göreceksiniz. Biz bu ülkeyi 81 vilayetinin tamamıyla kucakladık. Hiçbir şehrimizi hiçbir insanımızı dışlamayan bir anlayışla Türkiye’yi 2023 hedefleri ile şimdi de Türkiye Yüzyılı vizyonuyla biz buluşturduk. Sanayisiyle, ticaretiyle, tarımıyla her alanda üreten, istihdam eden, kendisine ve ülkesine katkı sağlayan insanlarımızı destekledik teşvik ettik. Sağladığımız huzur ve güven iklimi sayesinde alt yapısı gelişen potansiyeli harekete geçen Türkiye’nin özellikle bereketinin en yakın şahidi Muğlamızdır. Gözlerinizin önüne getirin yarına da bugünkü Muğla’yı görün. Arada adeta asırlık fark göreceksiniz. Muğla’nın taşı sıksa, suyunu çıkartacak delikanlıları eskiden geçimlerini sağlamak için ne yapardı gurbete giderdi. Aynı Muğla şimdi bırakın Türkiye’yi dünyanın gözbebeği. Muğla dünyanın çekim merkezi hale gelmiş bir çekim merkezine dönüşüyor. Buna rağmen Muğla hak ettiği yerde değildir. Muğla’nın potansiyelini tam anlamıyla kullanmasının önündeki en büyük engel ise bu şehrin Büyükşehir Belediyesini 25 yıldır yöneten zihniyettir. Kendisi şehir için hiçbir şey üretmeyip Muğla’yı köy görünümünde tutanlar, bakanlıklarımızın ve yatırımcılarımızın hayata geçirmek istedikleri projeleri engellemek içinde ellerinden geleni yapmışlardır. Öyle ki Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin idari tasarrufla veya yargı yoluyla engellediği projeleri üst üste koysanız bir Muğla daha çıkar. Şayet bugün Muğla turizmde ve tarımda Antalya’nın gerisinde kalmışsa tek sebebi işte bu zihniyettir. Ve Atatürk’ün arkasına saklanan kifayetsiz temsilcileridir. Biliyorsunuz bu seçimlerde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Aydın hocamızı aday gösterdik. Kendisi ülkemizin akademide, bürokraside, siyasette tecrübeli en saygın, çözüm odaklı isimleri arasında yer alan biridir. Sadece bu tercih bile şehrimizi hak ettiği eserlere ve hizmetlere kavuşturma konusundaki kararlılığımızın ifadesidir. Muğla’mızın diğer alanlarla birlikte belediyecilikte de Türkiye Yüzyılı vizyonumuza uygun adımlarla ilerlemesini istiyoruz. Biz bu konuda kararlıyız. Şu anda karşımdaki katılımın rakamını aldım 50 bin.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Muğla’da 50 bin kişiye konuştu 

Muğla’ya 122 milyar liralık kamu yatırımı

Cumhuriyetimizin ikinci asrına yakışır bir kalkınma hamlesinin startını sandıkta halkla birlikte vereceklerini kaydeden Erdoğan, “Ülkemize ve Muğlamıza en büyük müjdemiz bu olacaktır. Türkiye’nin 21 yıllık eser ve hizmetimizle devam ederken Muğla’mıza verdiğimiz sözleri tutmak içinde gece gündüz çalıştık. İktidara geldiğimiz günden bugüne dek Muğla’ya 122 milyar lira tutarında kamu yatırımı yaptık. Eğitimde 3 bin 375 adet derslik kazandırdık. Gençlik ve sporda 11 bin 157 kişi kapasiteli Yüksek Öğrenim yurt binaları açtık. 71 adet spor tesisi inşa ettik. Şimdi de Muğla, Bodrum ve Fethiye’ye yeni spor tesisleri, Marmaris’e Gençlik Merkezi kazandırmak için çalışıyoruz. Şehrimizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yaklaşık 4 milyar lira tutarında kaynakla destek olduk. Sağlıkta toplamda bin 291yataklı 15 hastanenin de aralarında olduğu 40 sağlık tesisi inşa ettik. Halen 150 yataklı Marmaris hastanesinin de içinde yer aldığı 4 sağlık tesisinin yapımı sürüyor. Muğla’da 3 bin 375 konutun yapımını tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettik. 2 bin 303 konutun yapımına devam ediyoruz. Muğla’da 2021 yılının yaz ayında yaşadığımız orman yangınlarının ardından 21 köy evi inşa ederek hak sahiplerine teslim ettik. Kentsel dönüşüm kapsamında Muğla’da 4 bin 455 bağımsız bölümün dönüşümü gerçekleştirdik. Hükümete geldiğimizde şehrimizde 8 adet atık su arıtma tesisiyle belediye nüfusunun yüzde 25’ne hizmet veriyoruz. Bugün ise 33 adet atık su arıtma tesisiyle belediye nüfusunun yüzde 94’ne hizmet veriyoruz. Muğla’da ki 6 millet bahçesi projemizden birini tamamladık. Diğerleri ile ilgili çalışmaları sürdürüyoruz. Ulaştırmada 90 kilometre de aldığımız bölünmüş yol uzunluğunu 463 kilometreye çıkarttık. Aydın, Muğla, Ortaca, Antalya ve Milas, Bodrum ayrımı Güllük Milas yolunu tamamladık. Seydikemer, Söğüt ve Fethiye Kalkan yollarında çalışıyoruz. Bodrum çevre yolu ve Milas batı çevre yolu projelerinin ön hazırlıklarını yaptık. Geçen yıl 5,5 milyon yolcu kapasitesine ulaşan Dalaman Havalimanını ve 4 milyon yolcu kapasitesine ulaşan Milas-Bodrum Havalimanını yeniledik” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Muğla’da 50 bin kişiye konuştu 

Muğla'ya AK Parti Belediyeciliği yakışır

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın’ın projelerinden bahsederek şunları söyledi:

“Cumhur İttifakı ve Aydın Hocamızın birçok projesi var. Tarım ve ormanda Muğla'ya 8 baraj, 7 içme suyu tesisi, 20 sulama tesisi, 1 arazi toplaştırma tesisi, 70 taşkın koruma tesisi, 8 gölet ve 10 hidroelektrik santrali kazandırdık. İnşa ettiğimiz tesislerle Muğla'nın içme suyunu garanti altına aldık. Kalan eksiklikleri de en kısa sürede tamamlıyoruz. Hizmete sunduğumuz sulama projeleriyle Muğla'da yaklaşık 100 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtık. Yapımı devam eden 13 sulama tesisimiz tamamlandığında 160 bin dekar araziyi de suyla buluşturacağız. Muğla'da 60 bin dekar arazinin sulanmasına hizmet edecek 5 yeni baraj daha inşa ediyoruz. Şehrimizde 117 bin hektar alanda çalışma yaparak 510 milyon fidanı toprakla buluşturduk. Arıcılığı geliştirmek ve organik bal üretimini desteklemek için 18 bal ormanı kurduk. Tesis ettiğimiz 91 şehir ormanıyla vatandaşlarımıza rahat nefes alacakları alanlar oluşturduk. Muğlalı çiftçilerimize 34 milyar liralık tarımsal hibe desteği verdik. İstihdamı desteklemek için Muğla'daki işverenlere 6 buçuk milyar lira tutarında prim teşviki verdik. Enerjide de Muğla'ya, Menteşe'ye, Yatağan'a, Kavaklıdere ve Bayır'a doğalgaz arzı sağladık. Önümüzdeki dönemde Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Köyceğiz, Marmaris, Milas, Ortaca ve Seydikemer'e de doğalgaz arzını sağlamayı planlıyoruz. Muğla'ya AK Parti Belediyeciliği yakışır. Yaparsa AK Parti yapar. Cumhur İttifakı belediye başkan adaylarımızla Muğla'yı gerçek belediyecilikle buluşturmak istiyoruz. Her parti her aday kendince belediyecilik yapma iddiasında bulunabilir ama bu konuda kimse bizimle yarışamaz. Belediyecilikte ki 30 yıllık hükümetteki 21 yıllık birikimimizle Muğla'mızın emrindeyiz. Muğla'nın her bir yeri diğerinden güzel körfezlerinin temizliğinden, alt yapı ve büyükşehir kaynaklı imar sorunlarına kadar tüm meselelerini çözümü için projelerimiz hazır. Muğla'nın körfezlerinin halini biliyorsunuz. Nasıl koktuğunu da biliyorsunuz. Siz sandıkta yeter ki bize destek verin. Yerel yönetimlerde dolayısıyla Cumhur İttifakı güven alırsa bizi tutana aşk olsun. Tüm gücümüzle, Muğla'yı her bakımdan daha güzel daha huzurlu bir geleceğe hazırlayacağız. Çeyrek asırlık basiretsiz belediyecilik dönemini kapatacağı konusunda ben Muğla'ya güveniyorum. Muğla inşallah, sandıkları patlatarak bize güvenini ortaya koyacaktır. Kardeşlerim her şeyin başı huzur. Huzurun ilk şartı da güvenliktir. Muğla bir asır önce işgal yaşamış ardından milli mücadeleyle istikbalini kazanmış bir şehir olarak bunun anlamını çok iyi biliyor. Türkiye'nin 1970'li yıllarda maruz kaldığı ideolojik kavgalar her yer gibi Muğla'mızı da etkiledi. Ardından PKK Terör Örgütü'ne karşı yürüttüğümüz mücadele Muğla'mız yüzlerce evladını şehit olarak toprağa verdi. Tarih boyunca vatan savunmasında en ön safta yer alan Muğlalı kahramanlarımız bugünde ülke içinde sınırlarımızda ve sınırlarımızın ötesinde görev yapıyor. Bu kadarlık fedakarlığı 85 milyon vatandaşımızın her birinin akşam yastığa başını rahat koyması için bu adımları atıyoruz.”

Miting sonunda 31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimde Muğla’dan Ak Parti’den ve Cumhur İttifakı’ndan aday gösterilen isimler tek tek sahneye çağırılarak tanıtıldı. 

03 Mar 2024 - 17:38 Muğla- Siyaset --- Okunma

Mahreç  Aziz Şahin ,  Mukaddes Yelin


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Hamle Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Hamle Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Hamle Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Hamle Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.