Günlerdir arkadaşını öldüğü yerde bekliyor

Günlerdir arkadaşını öldüğü yerde bekliyor
Eklenme : 3.02.2021 10:55:00
Görüntülenme: 2021

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi kampüsünde 10 yıldır yaşayan öğrencilerin, üniversite çalışanlarının ve öğretim üyelerinin maskotu haline gelen kangal kurt kırması Paşa geçtiğimiz gün hayatını kaybetti. Paşa'nın ani ölümü herkesi çok üzerken, en yakın arkadaşı olan kurt ve Rottweiler kırması Karakız isimli köpek yakın arkadaşının öldüğü yerden günlerdir ayrılmadı. 


Kadir Tamer

Kampüs Patileri Koordinatörü ve Muğla Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği (MUDHAYKO) Başkanı Doç. Dr. Nurdan Saraç, 28 Ocak Perşembe günü Paşa'nın sabah beslenmesini yaptığını; ıslak ve kuru mamayı çok keyifli yediğini, herhangi bir rahatsızlık belirtisi göstermediğini belirterek, "Öğleden sonra güvenlikten aradılar ve Paşa'nın öldüğünü haber verdiler. Bir öğrenci görmüş cansız Paşa'yı ve en yakın güvenliğe haber vermiş. Güvenlik de bana haber verdi. Hemen gittim. Gördüm ki Paşa melek olmuş. Çok üzüldüm. Hayvan dostu Handan Şatır hanıma haber verdim; geldi. O esnada Paşa'nın arkadaşı (biz eşi derdik) Karakız, uzaktan bize bakıyordu. Sonra biz Paşa'yı alıp gömdük. Döndüğümüzde Karakız oradaydı. Akşam yemeğini verdim; yemedi. Paşa'nın öldüğü yerde sakin sakin dolaştı. Yaklaştığımızda kaçtı. Oysa bizden hiç kaçmazdı. Ertesi sabah geldiğimde Karakız gene aynı yerdeydi ve beni görünce uzaklaştı. Her halde Paşa'yı götürdüğümüzü zannediyordu. Hayvan besleme iznimiz olduğu için hafta sonu kampüse geldiğimde de Karakız'ın aynı yerde olduğunu gördüm. Gene benden uzaklaşıyor; ben binaya doğru giderken Paşa'nın öldüğü yere geliyordu. O günden beri 6 gündür hep aynı. Başlarda mama yemiyordu, şimdi yavaş yavaş yemeye başladı" dedi.

Nurdan Saraç, yaklaşık 10 yıldır kampüste olan Paşa'nın artık yaşlandığını; herkesin sevdiği kimseye zarar vermeyen, küçük köpekleri koruyan bir köpek olduğunu; pandemi yüzünden öğrencilerin kampüste olmamasından dolayı alışkın olduğu Fen ve Edebiyat Fakülteleri civarını terk edip Araştırma Laboratuvarları Merkezi'ne geldiğini ifade etti. 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft