Gizem Sayar Özcan'dan Yatağan'a ziyaret

Gizem Sayar Özcan'dan Yatağan'a ziyaret
Eklenme : 28.09.2020 13:52:00
Görüntülenme: 3550

CHP Kurultayı'nda Parti Meclisi'ne seçilen Muğlalı Avukat Gizem Sayar Özcan, Yatağan ilçesine gelerek ziyaretler gerçekleştirdi.

Hüseyin KocabıyıkHüseyin Kocabıyık

Temmuz ayında "İktidar Kurultayı" adı altında gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kurultayı'nda Parti Meclisi'ne seçilen CHP Muğla Yönetim Kurulu Üyesi Gizem Sayar Özcan, beraberinde İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ve Kadın Kolları İl Başkanı Aysun Demirel Korkut ile Yatağan'a geldi.

İlk önce partisinin ilçe başkanlığını ziyaret eden Özcan'ı, İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, CHP'li Belediye Meclisi üyeleri, yönetim kurulu üyeleri ve partililer karşıladı.

Parti binasında açıklamalarda bulunan İl Başkanı Zeybekoğlu, Özcan'ı tanıtarak, "Kurultayımız gerçekleştirildi. Kurultay'da, Muğla'yı en azından bir kişinin parti meclisinde temsil etmesi için çok istiyorduk ve bunun için çalıştık. Sağ olsun genel başkanımız ve genel merkez, Gizem Sayar Özcan'ı anahtar listeye yerleştirdi. Liste 80 kişiden oluşuyordu ve 52 kişinin arasına girilmesi gerekiyordu. Biz de elimizden geldiğince çalıştık ve Gizem Hanım parti meclisine girdi. Tüm sorunlarınızı Gizem Hanım'a iletebilirsiniz. Kendisi bu sorunları parti meclisine taşıyacaktır" dedi.

Muğla'nın Ankara'da daha güçlü bir şekilde temsil edilmesi için yoğun bir mesai harcadıklarının altını çizen Zeybekoğlu, "Bizim zaten 4 milletvekilimiz var ve bunlar bizi Ankara'da temsil ediyorlar. Biz bunu parti meclisi üyesiyle 5'e çıkarmak istedik. Çünkü Muğla'nın sorunlarını dolaylı yoldan değil, direk iletmek istedik. Bazıları bizi tebrik ediyor, bazıları ise tebrik etmiyor. Çünkü beklentileri gerçekleşmemiş olabilir. Bunlar geçici şeylerdir. Kongrenin ardından gireceğimiz cumhurbaşkanlığı seçiminde Millet İttifakı'yla seçimi kazanarak tekrar güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönmeyi hedefliyoruz. Çünkü bu sistemin dünyada eşi benzeri yoktur. Bu sistemle bütün sorunların çözüleceğini söylediler ama sonuçlarını hep birlikte görüyoruz. Ekonomik çöktü, işsizlik alabildiğince arttı, tamamen laik eğitim sisteminden uzaklaşılmış durumda, pandemi sürecinde en çok zarar gören sağlıkçılarla kavga ediyorlar. Bu iktidarın bir an önce gitmesi gerekiyor" diye konuştu.

Özcan ise, bir Muğlalı olarak CHP Genel Merkezi'nde Muğla'yı temsil ediyor olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bugün Yatağan'da CHP'ye gönül vermiş insanlarla birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. 37'nci kurultayımızı gerçekleştirdik. Genel başkanımız da bu kurultaya, 'İktidar Kurultayı' adını verdi. Türkiye'nin içerisinde bulunduğu durumun farkındayız. Aslında bu durumu değiştirmek için bir araya gelip, daha farklı bir noktaya getirmeye çalışıyoruz. Bu kurultayda, il örgütümüzün desteğiyle aday gösterildim. Genel merkezimizin de teveccühü ile seçilmeyi başardık. Destek veren herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Muğlalıların sorunlarını parti meclisine taşıyacağını kaydeden Özcan, "Bu dönemin Türkiye için verimli geçeceğine inanıyorum. Bizim de bu açıdan baktığımız da, bu ekibin içerisinde yer almamız, Muğla'dan birisinin olması onur verici bir şey. Umarım bundan sonra her zaman parti meclisinde temsil ediliriz. Bunu hep birlikte başarabiliriz. Hep birlikte bir araya gelerek çıkacak projeleri, fikirleri ve sorunları, sizlerle sık sık bir araya gelerek parti meclisine taşıyacağım" diye konuştu.

Özcan ve beraberindekiler, daha sonra Tes-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik ve Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Osman İlhan'ı makamlarında ziyaret etti.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft