Genç mühendis 5 hastaya umut oldu

Genç mühendis 5 hastaya umut oldu
Eklenme : 19.03.2021 15:25:00
Görüntülenme: 2216

Tedavi gördüğü Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen 32 yaşındaki Jeoloji Mühendisi Mert Yorgun'un bağışlanan organları yıllardır sağlığına kavuşmak için nakil sırası bekleyen 5 hastaya umut oldu.

Kadir Tamer

Edinilen bilgiye göre, 12 Mart tarihinde rahatsızlanan ve Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan 32 yaşındaki Mert Yorgun'un beyin kanaması geçirdiği tespit edildi. Durumu ağır olan ve hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan genç mühendisin beyin ölümü gerçekleşti.

Ailesi organlarını bağışladı   

Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Mert Yorgun'un ailesi gencin organlarını bağışlama kararı aldı. Bu kararın ardından Mert Yorgun'un 2 böbreği, kalbi, korneaları ve karaciğeri yıllardır nakil sırası bekleyen 5 hastaya nakledilmek üzere alındı. Genç mühendisinin böbreklerinden birinin Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kaldığı diğer organların ise nakledilmek üzere farklı illere gönderildiği öğrenildi.

Genç yaşta yaşamını yitiren müzik ve dağcılık sporu ile uğraştığı öğrenilen Mert Yorgun'un ani vefatı Muğla'da büyük üzüntü yarattı. Mert Yorgun'un, Menteşe İlçesi'nde bulunan Yeni Şehir Mezarlığı'nda toprağa verildiği öğrenildi.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft