DOTKOB Başkanı Yücel Okutur, Covid 19 tedbirleri kapsamında 1 Haziran'dan itibaren başlayan normalleşme süreci ile birlikte turizm sezonunun da başladığını söyledi.

DOTKOB Başkanı Yücel Okutur, Covid 19 tedbirleri kapsamında 1 Haziran'dan itibaren başlayan normalleşme süreci ile birlikte turizm sezonunun da başladığını söyledi.
Eklenme : 8.06.2020 11:45:00
Görüntülenme: 1592

Dalaman/ Ortaca/ Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmecileri Birliği (DOTKOB) Başkanı Yücel Okutur, Covid 19 tedbirleri kapsamında 1 Haziran'dan itibaren başlayan normalleşme süreci ile birlikte turizm sezonunun da başladığını söyledi.

Türkiye'de yeni dönem turizm sezonunun başladığını kaydeden Okutur, "Turizmde her şey çok farklı olacak. Otellerimiz değerli misafirlerimize hizmet ve sağlık konusunda hazırlıklarını tamamladılar. 2020 yılı, tatil özleminin yoğun bir şekilde geri döndüğü yıl olacak. Otellerin, uçak şirketlerinin, tur operatörlerinin, alınmış kararlar başlatmış oldukları aşırı hijyenik hizmet anlayışı ve yeni servis hizmet modellerinin ilk defa denendiği, ücretlendirildiği yıl olacak. Turizmcilerde, misafirlerine hizmet , güzel bir tatil ve huzur için, içtenlikle çağrılar ve hatırlatmalar yaparak misafir edeceklerdir. Gelen turistler daha uzun konaklamayı tercih edecekler. Gelecek aylarda sahillerde tuz, iyot karışımı sıcak temiz havayla birlikte koronanın etkisini kaybedeceğini düşünüyoruz. Otellerdeki yeni değişim sürecinde, verilen hizmete daha saygılı, para harcayan bir müşteri kitlesi olacak" dedi.

Okutur açıklamasına şöyle devam etti:

"Tarımda, yerli doğal ürünler turizm sayesinde yeniden ciddi bir çıkış yakalayarak zirve yapacak, bölge ekonomisini hareketlendirecek. Kalite ve sertifikası olmayan ürünler otellere giremeyecek. Korona tedbirlerinin uygulanmasıyla Türkiye, turizmde sürdürebilirlik açısından kaliteli turistin geri dönüşünün başladığı yıl olacak. Tecrübe ve deneyimlerimizle, sektör olarak itibarımız artacak, 5 kıtada hizmet pazarlama, satış ve tanıtım konseptinde sektörümüzün etkisi artacak. Destinasyonlarımızda, park, bahçe peyzajı, ağaç ve çiçek alanları güzel olan yerler daha çok talep alacak. Muğla 2021 de 105 doğal plajı, 8 marina, 4 yat limanı ile Türk turizminin kalite ve yükselişinin yıldızı, Dalaman-Ortaca (Dalyan-Sarıgerme) , Köyceğiz Eko tarım ve Eko Turizmin öncüsü olacaktır. Kültür ve Turizm Bakanlığının Turizm-yeme-içme Tesislerinde kontrollü normalleşme sürecine ait 2020/8 genelgesinin uygulanması çok önemlidir. Genelge Bakanlığımızın web sitesinde yayınlanmaktadır.   Türkiye'mize, Turizm sezonunun hayırlı ve bereketli olmasını dilerim."

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft