Dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı

Dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı
Eklenme : 30.06.2021 14:22:00
Görüntülenme: 838

Yeşilay'ın Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) iş birliğiyle, genç nesillerde bağımlılıklara ilişkin farkındalık oluşturmak ve onları yeteneklerini keşfetmeye teşvik etmek amacıyla ülke genelinde 11. düzenlediği "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yetenek Yarışması"nın il birincileri ödüllendirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay Cemiyeti arasında imzalanan protokol doğrultusunda düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yetenek yarışması ödül töreni, Vali Orhan Tavlı'nın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Yeşilay Danışmanlık Merkezinde (YEDAM) sosyal mesafe kuralları gözetilerek yapılan ödül törenine; Vali Orhan Tavlı, Muğla, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Yeşilay Muğla Şube Başkanı Şadi Pirci katıldı.

Sosyal Hizmetler Uzmanı Ayşen Alış'ın YEDAM'ı tanıtımı ile başlayan program video gösterimiyle devam etti. Ardından Yeşilay Muğla Şube Başkanı Şadi Pirci konuşma gerçekleştirdi. Öğrencilerin bağımlılığa karşı duyarlıklarını artırmak amacıyla "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yetenek yarışmasının 11 yıldır düzenlendiğini belirten Şadi Pirci, yarışmaya katılan ve ödül alan öğrencileri gösterdikleri hassasiyetten dolayı tebrik etti.

Devamında ilde dereceye giren edebi eserler, öğrenciler tarafından okundu. YEŞİLAY tarafından 1000 TL hediye çeki ve başarı belgesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden ise akıl ve zekâ oyunları ile ödüllendirilen edebiyat ve resim alanında ilk, orta ve lise düzeyinde il birinciliği elde eden öğrencilere; Vali Orhan Tavlı ve tüm protokol tarafından ödülleri verildi. Görsel alanda dereceye giren resimlerin sergilenmesinin ardından,  hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle tören sona erdi.

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması'nda edebi eser kategorisinde il birincisi olan öğrenciler:

İlkokullar arası il birincisi: Özlem Ünal / Seydikemer Kabaağaç İlkokulu  

Ortaokullar arası il birincisi: Pelin Helvacı, Özel Milas Özge Koleji Ortaokulu

Liseler arası  il birincisi:  Şevval Argıç / Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması'nda görsel eser kategorisinde il birincisi olan öğrenciler:

İlkokullar arası il birincisi: Cemre Bodur /Marmaris Şehit Ahmet Benler İlkokulu                   

Ortaokullar arası il birincisi: Rim Hasan / Ortaca Dalyan Naciye Tınaztepe Ortaokulu

Liseler arası il birincisi: İrem Zülfinaz İlden / Muğla Güzel Sanatlar Lisesi

 

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft