CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, yayınladığı açıklama ile Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete'ye cevap verdi

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, yayınladığı açıklama ile Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete'ye cevap verdi
Eklenme : 4.06.2020 15:49:00
Görüntülenme: 3045

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, geçtiğimiz günlerde basın toplantısının da inşaatı devam KYK yurtlarının su ve kanalizasyon bağlanması ile ilgili iddialarda bulunan Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete'ye cevap verdi. Zeybekoğlu açıklamasında  "Hastane, yurtlar, TOKİ'nin yapılacağı alanları Büyükşehir'e sormayan AKP işine geldi mi belediyelerimizi hatırlayıveriyor. Bunun adı iş bilmezliktir" dedi.

Zeybekoğlu; "AKP iktidarı genel başkanından, hazine bakanına, tarım bakanından il başkanına kadar ekranlarda, gazetelerde ülkemiz için pembe bir tablo çizmekte her şeyin güllük gülistanlık olduğunu ima etmektedir. Oysa gerçek tabloda ekonomi freni boşalmış kamyon gibi yokuş aşağı gitmekte, işsizlik en yüksek seviyede ve vatandaşın alım gücü ise neredeyse yokluk seviyesindedir. Devlet bankalarının kredi faizlerini indirmesini müjde olarak veren anlayıştan ülkemiz için hayırlı bir iş yapmalarını beklemek zaten mümkün değildir. Salgın süresince vatandaşa 5 maskeyi dağıtamayan, dünya ülkelerine malzeme desteği gönderdik diye kanallarda canlı yayın yapan ama ne yazık ki kendi doktorumuzun malzeme eksikliğinden vefat ettiği bir ülke haline getirildik" dedi.  

İl Başkanı Zeybekoğlu açıklamasına şu şekilde devam etti:

"Muğlamız için de güzel işler yapan yerel yöneticilerimize topal ördek benzetmesi yapan AKP il Başkanı yeni yapılan yurtlar için bazı rakamlar vererek yine vatandaşlarımızı yanlış yönlendirmiş, iktidarının içi boş politikalarını sürdürmüştür. Birincisi topal ördek benzetmesi 31 Mart Yerel seçimlerinde vatandaşların AKP'ye sandıkta vurduğu tokattan sonra genel başkanları tarafından söylenmiş, yakışıksız, çaresiz bir benzetmedir. Meclis üyelerinin fazla olduğu belediyelerimizde AKP'nin izlediği politika bellidir. Vatandaşa hizmeti nasıl engelleriz anlayışı ile var güçleri ile çalışmaktadırlar. Muğlamızda bunu yapamayan AKP İl Başkanı aracılığı ile gerçeği yansıtmayan açıklamalar yapmakta, vatandaşlarımıza şirin görünmeye çalışmaktadır. Muğlamızın ödediği vergiler, turizm, tarım gelirleri ile büyük yatırımları hak eden ilimize en pahalı TOKİ'yi, paralı Göcek Tüneli'ni reva gören AKP, kırk yılda bir yaptığı hizmetlerde de yerel yönetimlere danışmamakta, ben yaptım oldu anlayışı ile hareket etmektedir. Bugüne kadar TOKİ, hastane, yurtlar için belediyelerimizden görüş almayan AKP zihniyeti inşaatlara başlandıktan sonra alt yapı için belediyelerimize gelmekte tüm bunlara rağmen belediyelerimiz de ellerinden geleni yapmaktadır. Altyapı ve su yatırımlarını bir yıl önceden belirleyen, kaynaklarını buna göre ayarlayan Büyükşehir Belediyemiz yerleşimin olmadığı bir alana büyük bir yatırım yapmak zorunda bırakılmaktadır. TOKİ, hastane ve yurtlarla 21 bin kişiye eş değer bir nüfus planlaması ve altyapısı şehrin girişinde oluşturulmuş, hem sosyo-ekonomik anlamda hem de su yeterliliği anlamında gerekli uyarılar yerel yönetimlerimiz tarafından bu zihniyete anlatılmıştır. Ben yaptım oldu siyasetinden vazgeçmeyen iktidara rağmen Büyükşehir Belediyesi TOKİ ve hastane için gerekli altyapı çalışmalarını ve yolları tamamlamış, vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için var gücüyle çalışmıştır. AKP İl Başkanı'nın son açıkladığı 4 bin kişilik yurt için de Büyükşehir Belediye'miz yetkili kurumlara 7.25 Milyon TL yatırımın MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılacağını bildirmiş mutabakat metnini 16.03.2020 tarihinde göndermiş iş kurumların imzasına kalmıştır."

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft