Bir günlük bebeği ölüme terk edenler yakalandı

Bir günlük bebeği ölüme terk edenler yakalandı
Eklenme : 29.10.2020 09:45:00
Görüntülenme: 4212

Muğla'nın Dalaman İlçesi'nde 5 Ekim tarihinde bir inşaatın yakınında beze sarılı ve üzerine ceket örtülmüş şekilde bir günlük bebeği ölüme terk edenler Muğla polisinden kaçamadı. Olayın hemen ardından soruşturma başlatan Muğla emniyeti bebeği inşaata bırakarak ölümüne neden olan anne ile iki kişiyi gözaltına aldı. Zanlılar ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Dalaman İlçesi'nde 5 Ekim tarihinde sabah saatlerinde Damla Sokak'taki bir apartman inşaatının kenarında, saat 09.30 sıralarında bir beze sarılı ve üzerine ceket örtülmüş bebek olduğunu fark edenler durumu, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ihbar etti. İhbar üzerine bölgeye gelen sağlık ekiplerinin yaptığı ilk kontrollerde, yeni doğduğu anlaşılan erkek bebeğin, yaşamını yitirdiği tespit edildi.

Özel ekip oluşturuldu

Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından faillerin yakalanması amacıyla özel bir ekip oluşturuldu. Bir günlük bebeği ölüme terk edenlerin belirlenmesi amacıyla başlatılan soruşturma kapsamında ilk olarak olay yerinin bölge haritası çıkarılarak 116 MOBESE ile güvenlik kameraları tek tek inceleme altına alındı. Yapılan incelemelerde bir günlük bebeğin inşaat alanına motosikletli iki kişi tarafından bırakıldığı belirlendi.  İnceleme altına alınan kameralarda görülen motosikletin egzoz kısmındaki parlaklıktan aracın modeli tespit edilerek kime ait olduğunun belirlenmesi amacıyla soruşturma genişletildi. Bir yandan motosikletin kime ait olduğu tespit etmeye çalışan ekipler diğer yandan yakın zamanda hamile olan kadınların bilgileri tek tek inceleme altına alındı.

Motosikletin sahibi tespit edildi

Yapılan çalışmalarda olay yeri yakınında tespit edilen motosikletin Dalaman'da yaşayan İbrahim A'ya ait olduğu belirlendi. Bu bilgi üzerine motosiklet sahibi İbrahim A. polis tarafından gözaltına alındı. Şüphelinin verdiği ilk ifadesinde olay yerine daha önceden tanıdığı Emine Ö. isimli bir kadınla gittiğini ancak, arkadaşının inşaat alanına bebek bıraktığı konusunda bilgisi olmadığı yönünde ifade verdi. Bu bilgi üzerine 31 yaşındaki Emine Ö. Polis tarafından gözaltına alındı.

Banyoda doğum yapmış   

Polis tarafından ifadesi alınan Emine Ö., 5 Ekim tarihinde olay yerine bebeği kendisinin bıraktığını itiraf etti. Emine Ö. ifadesinde aralarında ilişki bulunan erkek arkadaşı S.B.'den hamile kaldığını, Olay günü evinin banyosunda doğum yaptığını, maddi imkanının yetersiz olması ve 3 çocuğunun bulunması nedeniyle bebeğe bakamayacağı için inşaat alanına bıraktığını söylediği öğrenildi.

Bu ifadenin ardından Emine Ö. İle aralarında ilişki olduğu iddia edilen S.B.'de polis tarafından gözaltına alındı. 3 şüpheli ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından hakim karşısına çıkarılmak üzere adliyeye sevk edildi.

  

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft