Başkan Güven Akarken güven tazeledi

Başkan Güven Akarken güven tazeledi
Eklenme : 7.01.2022 17:18:00
Görüntülenme: 1184


Muğla Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası 10. Olağan Genel Kurulunda mevcut başkan Güven Akarken üyelerden aldığı oylar ile güven tazeleyerek görevine kaldığı yerden devam etti. İki liste halinde gidilen seçimlerde mevcut başkan Güven Akarken üyelerden 506 oy alırken rakibi Ali Türköz ise 331 oyda kaldı.

Muhittin Direk

Muğla Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası 10. Olağan Genel Kurulu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde yapıldı. İki liste halinde gidilen seçimde 3 dönemden bu yana başkanlık görevini yürüten Güven Akarken ile Ali Türköz yeni dönem başkanlığı için birbirleri ile yarıştı. Kongreye siyasi parti temsilcileri, STK başkanları ve esnaf odası üyeleri katıldı.

Öncelikli derdim esnafım

Seçim öncesi oda üyelerine seslenen mevcut başkan Güven Akarken, "Pandemi döneminde birçok sıkıntı yaşadık. Telefonlarım 7-24 açıktı. Hep çözüm odaklı olmaya dikkat gösterdik. Yoğunluktan, 'bu esnafımızı hali ne olacak' diye düşünmekten sabahlara kadar uyuyamadığım oldu. Yaptığım çalışmalar ve girişimlerle esnafımızın pandemiyi en az hasarla atlatması için mücadele ettik. Bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Başkanlık yaptığım dönemlerle ilgili veremeyeceğim hiçbir hesap yok. Her zaman söylüyorum ben başkanlığa geldiğim zaman bir fotokopi makinası bile yoktu. Şimdi ise odaya ait 2 milyondan fazla değeri olan 2 ofis, bir makam aracı ve bankada odanın parası var. Hiç kimseye bir lira borç yok. Benim tarafım belli benim öncelikli derdim esnafım" dedi.

Hizmet için göreve talibim

Hizmet için başkanlık görevine talip olduğunu söyleyen diğer aday Ali Türköz ise, "30 yıldır esnaflık yapmaktayım. Onlarca çırak yetiştirdim. Onlarca insana hizmet ettim. Çok şükür bunca yıllık esnaflık hayatımda kimseye sıkıntım olmadı. Esnafın derdini, sorununu, iyi gününü, sıkıntılı halini analiz ettim. Böyle bir tecrübem vardır. Bende sizler gibi esnaf odası üyesiyim. Son 3 dönemde odamızın yönetimindeydim ve başkanvekilliği yaptım. Ayrıca 8 yıldır esnaf kefalet kooperatifinde yönetim kurulu üyesiyim. Yani yöneticilik anlamında uzunca bir zamandır esnaf teşkilatımıza hizmet etmekteyim. Bilgim, birikimim ve ahlakım odamızı yönetmeye yeter. Bende bu dönem aday oldum.  İşinde ve toplumda başarılı değer verdiğim arkadaşlarımla siz değerli esnaf arkadaşlara hizmet etmek amacıyla yönetimimi oluşturdum. Sizin alın teriniz bizim samimi mücadelemiz. Gezdik gördük ki esnafımızın birçok sorunu var. Bazı esnaflarımız pandemi döneminde çok mağdur olmuş yaralarına merhem ararken başka olumsuzluklarla karşılaşılmış. Bu süreçte yalnız bırakıldıkları apaçık ortadadır. Esnafımıza hibe imkanları yaratmaya çalışacağız. Esnafın en büyük giderlerinden biri olan akaryakıt için ilgili firmalarla görüşüp en azından belli oranlarda ıskonto yapılması hakkında görüşmeler yapacağım. Muhasebe hizmetlerinde indirim yapacağım. Esnafımızın en iyi tercihi yapacağına inancım tamdır. Kimsenin kırılmadığı üzülmediği bir seçim olmasını istiyorum. Mevkiler gelir geçer, dostluklar baki kalsın" diye konuştu.

1085 üyeden 842'si oy kullandı

Konuşmaların ardından başkanlık seçimine girildi. Muğla Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası'na kayıtlı 1085 üyeden 842'si  üyenin oy kullandığı seçimde mevcut başkan Güven Akarken 506 üyeden aldığı oy ile görevine kaldığı yerden devam ederken rakibi Ali Türköz ise 331 oyda kaldı. Kongrede 5 oy ise geçersiz sayıldı. 

4. dönem başkanlık görevine kaldığı yerden devam eden Güven Akarken'in yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

"Mevlüt Özdemir, Nafiz Sarıoğlu, Eray Altındal, Nail Bütün, Niyazi Çınar, Nevzat Pökün, Öner Altaş, İsmail Kulaksızoğlu, Oktay Uyar, Gökhan Yıldırım, Metin Sağlar."

 

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft