Başkan Gürün "Koordinasyon toplantılarına bile çağrılmadım"

Başkan Gürün "Koordinasyon toplantılarına bile çağrılmadım"
Eklenme : 5.08.2021 00:23:00
Görüntülenme: 1642

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Kozağaç Mahallesi'nde bir televizyon kanalına katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu. Başkan Gürün Muğla devam eden yangınlar hakkında bilgilendirmede bulunurken koordinasyon kurulu toplantılarına çağrılmadığını söyledi. 

Kadir Tamer

Başkan Gürün açıklamasında, alevlere teslim olan Kemer Köy Termik Santralinde bulunan patlayıcı maddelerin tamamen boşaltıldığını belirterek, "Ancak Kömür stokları var onları da kaldırmak mümkün değil. Yangın o bölgede maalesef devam ediyor. Şu anda Ören'de boşaltılıyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir kanalda yaptığı açıklamalarla ilgili olarak konuşan Başkan Gürün, "Sayın Cumhurbaşkanının bir beyanatını okudum belediyeler olarak bizi suçluyor. Allah aşkına yangın nerden çıkıyor? Ormandan çıkıp yerleşim birimlerine geliyor. Eğer yerleşim yerlerinde yangın olsaydı bizde onu söndürmekte geç kalsaydık ve oradan ormana yansısaydı Cumhurbaşkanımız haklıydı ama bu bilgileri kim veriyor da bu beyanatı veriyor bilmiyorum. Bu kadar yangına daha nasıl müdahale ederiz de söndürürüz demesi gerekirken bunları düşünmesi gerekirken belediyeleri suçlamasını esefle karşılıyor ve çok üzüldüğümü bildirmek istiyorum. Burada 15 il belediyesinin ekipmanları var. Ayrıca Muğla'daki 13 ilçe belediyesi ve Büyükşehir Belediye ekipleri can hıraş uğraşıyor. Bunlar ortadayken bizim suçlanmamız çok üzücü. Ben milletimizin huzurunda teessüf ediyorum" dedi.

Başkan Gürün açıklamasına şöyle devam etti:

""Ben koordinasyon kurulları toplantılarına katılmadım çünkü çağrılmadım. Sayın Vali bana haber vermedi ancak daire başkanlarıma çağrı çıkarmış, onlar katıldı. Dünde İçişleri ve Turizm Bakanının yaptığı toplantıya katıldım.  Ben toplantılara katılıp fikir ve görüşlerimi iletemedim. Arkadaşlarımız katılıp ilettiler" dedi.

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft