Bağımsız milletvekili adaylığını açıkladı

Bağımsız milletvekili adaylığını açıkladı
Eklenme : 16.03.2021 15:19:00
Görüntülenme: 1606

Muğla'nın Menteşe İlçesi'nde yaşayan 21 yaşındaki Muhammed Çabuk, bağımsız milletvekili adayı olduğunu açıkladı. Seçimlere yaklaşık 2 yıl olmasına rağmen, Sınırsızlık Meydanı'nda bağımsız milletvekilli adaylığını açıklayan Çabuk, "Biz partisizler ve yeni nesil tam bağımsız gençler olarak siyasete yeni bir soluk yeni bir çıkış yolu sergilemenin peşindeyiz" dedi.

Kadir Tamer

Menteşe İlçesi'nde bulunan Sınırsızlık Meydanı'nda gerçekleştirdiği basın açıklaması ile 2023 yılında yapılacak seçimlerde bağımsız Muğla Milletvekili adayı olduğunu açıklayan Muhammed Çabuk, "18 Mart Çanakkale'nin zaferi öncesi Atatürk gençliği olarak biz görevi artık devralıyoruz. Partili hayat Türkiye'yi 1946'dan beri hep bölüp ayrıştırmış ve bu günlere getirmiştir. Artık çıkış yolu bulmamız gerektiği düşüncesi içerisindeyiz ülkemiz için insanımız için, Muğla'mız için, 13 ilçemiz ve içinde bulunduğumuz bu durumdan tek bir çıkış yolu vardır o da  siyaset yapmaktır. Peki siyaseti nerede ve nasıl yapacağız? Bunu çok düşündük fakat görüyoruz ki bu iş particilikle olmuyor. İnsanlara partizan bir tutum sergilemeye sebep oluyor ve ayrıştırıyor. Biz Türk milleti olarak barış ve kardeşlik ile tutunan bir millettik fakat günümüz Türkiye'sinde partiler bizleri görüyoruz ki bölmüştür. Biz partisizler ve yeni nesil tam bağımsız gençler olarak siyasete yeni bir soluk, yeni bir çıkış yolu sergilemenin peşindeyiz. Muğla bağımsız milletvekili adayı olarak karşınızdayım" dedi.

Çabuk açıklamasına şöyle devam etti:

"Halkın vereceği destekle parlamentoda olup gerçek bir milletvekili olacağım. Genel başkanların ve partilerin milletvekili değil, halkın seçtiği milletvekili olmanın onurunu ve gururunu hep beraber yaşayacağımız yarınlara yürüyoruz. Gece gündüz halkımın sorunları için onlarla birlikte ekonomiden, sosyal hayata, içine düştüğümüz bu durumdan halkımızı çıkarmak için parlamentoda olmamız gerekiyor. Bu nedenle karşınızdayım, bu nedenle demokrasiyi insan haklarını adaleti kardeşliği ve kendi değerlerimizi özünde artık hayata geçirmenin zamanı gelmiştir. Bugünün yarını yoktur halkımdan destek bekliyorum. Bu desteği benim için değil hepimizin geleceği için vermelisiniz. Geleceğimiz karanlıklara değil aydınlıklara çıkmak zorundadır. Ülkemiz sorunlarla boğuşuyor. Sosyal hayatımızdan toplumsal hayatımıza, eğitime her alanda sorunlu bir Türkiye gerçeği var. Dünya turizminin başkenti Muğla maalesef şuanda can çekişiyor. Tarımın ve hayvancılığın başkenti ama maalesef can çekişiyor. Üniversitemiz can çekişiyor kısacası toplumumuz can çekişiyor. Halkımız  ve medyamızın vereceği destekle Türkiye'de ve Muğla'da yeni bir süreç başlatalım Bundan başka çıkış yolumuz yoktur. Değiştirmek için geliyorum taze kan olarak geliyorum bana bu fırsatı verin istiyorum. Ülkemize yeni bir soluk aldıralım seçim zamanı değil geçim zamanı yanınızda olacak bir milletvekili istemiyor musunuz.? Eğer istiyorsanız o  benim, o biziz, birlikte başaracağız."

 

 

 

 

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft