Özcan Özgür

Özcan Özgür

ÖZGÜRCE
Özcan ÖZGÜR'ün ve diğer yazarlarımızın köşe yazılarını ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Alim Karaca disipline sevk edildi de ne olacak?

Eklenme : 22.09.2021 00:00:00
Görüntülenme: 1615

Aynı zamanda CHP üyesi olduğu belirtilen Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Basketbol Takımı'nın ligden düşmesi nedeniyle kendisini eleştiren Serkan Yalnız isimli taraftara telefonda ağza alınmayacak küfürler eden ve tehditler savuran Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca için Merkez Yürütme Kurulu'ndan (MYK) "Disipline sevk" kararı çıktı.

Fethiye Belediye Başkanı'nın Disiplin Kuruluna sevk edildiğini önceki gün yapılan CHP Merkez Yürütme Kurulu toplantısının ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak açıkladı.

Disiplin kurulunda uyarı, kınama, geçici ihraç, ihraç cezalarından birisi verilebilecek.

Özellikle siyasi çevrelerde Yüksek Disiplin Kurulu'ndan nasıl bir karar çıkacağı merak edilirken, aynı çevrelerde CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu'nun durumu da merak ediliyor.

Konu ile ilgili 3 Eylül tarihinde kaleme aldığım "Başkan Alim Karaca artık siyasi bir mevta..." başlıklı yazımda şu ifadelerde bulunmuştum:

"CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu da bir yerel gazeteye demeç verirken, 12 dakikalık kayıt için 'Montaj' demiş... Beni bir kere daha gülmek aldı... Mübarek il başkanı değil, her bir şeyi bilir kişi... Bir de il başkanlığı yapmayı bilse..."

CHP Genel Merkezi demek ki Zeybekoğlu ile aynı görüşte değilmiş. Bu durumda Zeybekoğlu ne yapacak?

Vallahi beni bir merak aldı...

xx           xx          xx

Muğla'da bazı partilerin il başkanları beni gerçekten güldürüyorlar. Hal ve gidişleri ve demeçleri karşısında beni bir gülmek alırken, partilerin üyeleri ve seçmenleri için de beni bir düşünce alıyor...

Fethiyeli meslektaşımız Sedat Ünal da bu yeni gelişme ile ilgili olarak önceki gün Fethiye Facebook Haber'de FethiyeTVcom'un "Alim Karaca Disipline Sevk Edildi" başlıklı haberini paylaştı. Haberin altına birbirinden ilginç yorumlar yapıldı. Birkaçını buraya aldım.

Ercan Aydogdu "CHP Genel Merkezinin Fethiye'ye seçim dayatmasıydı (Muğla'da da Osman Dürüm efendi), alsın şimdi Genel Merkez tepe tepe kullansın...!!!" derken, Timur Sakka "Çok büyük bir ayıp, sen Fethiye'yi temsil eden makamdın! Yakışmadı. Dua et adamına denk gelmedin abicim. Koskoca şehri ağzından çıkanlarla bok ettin. Yaptığın güzel şeyleri de böylece mahvettin. Yazık." ifadesinde bulunmuş.

Alihsan Deyhan "O bir Yörük çocuğu edebide bilir terbiyeyi de söylenenler tamamen kumpastır" derken Bayram Gökçen'in "Genel merkezde kumpasın içinde" ifadesi vallahi beni benden aldı. Yalçın Tenekecilik'in "Başkana oyunlar oynanıyor" sözüne ise Ali Garoğlan "Yalçın Tenekecilik nasıl bir oyun, Aydın havasımı yoksa Dirmil mi????" diye yanıt vermiş.

Valla bu yakası açılmadık oyun havası daha çok oyun oynatır...!

xx           xx          xx

Sedat Ünal'ın takipçilerinden Atila Gldk de o yorumların içinde en farklı bakışı getirmiş. Şöyle yazmış:

"Ceza verilebilme ihtimali karşısında çok şaşkınım. İki özel kendi cep telefonlarından görüşme yapmış, kötü niyetli biri almış bunu halka yansıtmış... Şöyle olsaydı; Halkın olduğu yerde, açık alanda herkesin içinde bu olay yaşanmış olsaydı o zaman herkes terbiyeli insan madunda istediğini demekte serbestti. Burada ki olayı saptırmayalım, esas terbiyesizlik iki kişinin arasında geçen konuşmayı diğerinin bilgisi dışında sızdırmasıdır."

İşte bu yoruma katılmamak mümkün değil... Gerçekten iki kişinin arasında geçeni paylaşmak terbiyesizliktir. Ki bende o videoyu ilk gördüğümde bu köşeye konu etmemiştim. Ta ki Marmaris'ten bir meslektaşımız paylaşıp yorum yapıncaya kadar...

Başkan Karaca, Serkan Yalnız ile aralarındaki meselede "haklı" olabilir, ama önemli olan "haklı kalmaktır"... Başkan Karaca haklı ise haklılığını kaydedildiğini ve kullanılacağını bile bile ağza alınmayacak o küfürleri sallayınca yitirmiştir...

Yorumları Başkan Karaca'yı eleştiren herkese yanıt yetiştiren Sinan Pepe'nin "Atila Gldk ses kasetinin başıyla sonunu kesip yayınlıyor organize iş bu olaydan bir şey çıkmaz." ifadesiyle noktalayalım. Sinan Pepe, Başkan Karaca'ya da "Heykelini dikeceğiz reis" diye seslenmiş...

xx           xx           xx

NE OLMUŞTU?

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, çıkan haberlere göre, kendisini Facebook'tan eleştiren Serkan YalnızMessenger üzerinden arayıp 12 dakika boyunca küfür etmişti. CHP'li Başkan'ın vatandaşa küfürler yağdırdığı 12 dakikalık ses kaydının bir kısmı veya tamamı ortaya çıkmıştı. Başkan Karaca, vatandaşa sinkafta bulunup, tehditler savurmuştu... Fethiye'de yaşayan ve basketbol gönüllüsü olarak tanınan Serkan Yalnız, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca'nın kendisini tehdit ettiği ve telefonda Sin Kaflı sözler sarf ettiği iddiasıyla suç duyusunda bulunmuştu. Serkan Yalnız ayrıca, Alim Karaca'nın kendisine yönelik, 'kemiklerini kırdıracağım, çocukları zor tutuyorum' dediğini iddia ederek koruma talebinde bulunmuştu...

Basında işsiz kaldığı belirtilen Yalnız'ın, "Çalıştığım firmanın çalışma ruhsatı 5 yıldır yokmuş ve belediye buna göz yumuyormuş. Fakat bizim yaşadığımız olay sonrası, Başkan Karaca sağda solda beni işten attıracağını ve ailevi olarak uğraşacağı konuşuyordu. Bu baskıyla işyerindeki görevimi sonlandırdılar" iddiası da dikkat çekmişti.

xx           xx          xx

BUNDAN SONRA NE OLUR?

Genç meslektaşlarımızdan Esma Turan ve Ferdi Yavuz yazdı. Şöyle:

"Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Serkan Yalnız isimli vatandaşla yaptığı telefon konuşmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Karaca telefon konuşmasının organize bir iş olduğunu ve savcılığa başvurduklarını belirterek, 'Bana kimse vatan haini diyemez ben vatanımı severim çünkü. Baba kimse hırsızda, namussuzda diyemez. Diyorsa da cevabını alır' dedi. Karaca 2024 yerel seçimlerinde yeniden başkanlığa adayı olacağını söyledi."

Bu olayda, Başkan Karaca'ya kimsenin "vatan haini, hırsız, namussuz" dediği yok. İfade ettiği gibi de kimse diyemez. 2024 yerel seçimlerinde de başkan adayı olabilir. CHP Yüksek Disiplin Kurulu'ndan nasıl bir karar çıkarsa çıksın "Aday olamaz" diye bir karar çıkmayacaktır.

Bakarsınız önümüzdeki seçimde CHP Fethiye'de önseçim sandığını koyar.

Bence şu anda "milletvekili adayı" görünen CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir o sandıktan aday çıkarsa da şaşırmamak lazım.

Ne olursa olsun bundan sonra bu sökük dikiş tutmaz. "Lastikteki patlak dikiş tutmaz" da denilebilir...

--------------------------------

GÜNÜN SÖZÜ: Unutma ki, birlikte olduğun insanın geçmişini kurcalamak, onunla kurmayı düşündüğün geleceği yok etmekten başka bir şeye yaramaz. --Seneca

ÇİVİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 400 daireyi 25 yıllığına Hacettepe Üniversitesi öğrencilerine bedelsiz olarak tahsis etti. Arkadaşım, "Muğla'da İkinci Etap TOKİ Evleri 10 yıllığına Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencilerine tahsis edilse ne olurdu?" dedi.

Beni Bi Gülmek Aldı: )))))

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft