Ak Parti Muğla Kurucu üyesinden Genel Merkeze çağrı

Ak Parti Muğla Kurucu üyesinden Genel Merkeze çağrı
Eklenme : 22.01.2021 21:26:00
Görüntülenme: 2329

AK Parti'nin Muğla Kurucu Üyelerinden Süleyman Reyhan yaptığı yazılı açıklama ile 1 Şubat tarihinde gerçekleşecek Ak Parti Muğla İl Başkanlığı kongresi öncesi Ak Parti Genel Merkezine çağrıda bulundu.

Açıklamasına 2001 de Ak Parti Muğla il teşkilatı kurucu kadrosunda yer almış ve il teşkilatlarının çeşitli kademelerinde yöneticilik yaptığına dikkati çeken Reyhan, "1 Şubat tarihi itibari ile yapılacak Ak Parti Muğla il kongremize doğru giderken; partimizin tüm kademeleri gerek genel  merkez teşkilat başkanlığı, il-ilçe başkanlıkları ve gerekse tüm kongre delegelerimiz, üyelerimiz bu kongremizin bir bayram havasında geçmesini arzu etmektedir. Hedef il başkanlığı değildir ve akside düşünülemez. İllaki partimizin her üyesi değerlidir ve il kongre delegelerimiz içimizden bir kardeşimizi il başkanı olarak seçecek ve ilimizin  anahtarını teslim edecektir. Hattı zatında bizlere: Kurucu iradeye düşen görev bu kongre sürecinde sevgi dilini, kardeşlik hukukunu en üst düzeyde tutarak, kongre gününe kadar ve sonrasında partimizin teamüllerini sağlam tutmaktır. Bu bir görevdir, zarurettir. Şahsım Süleyman Reyhan olarak son bir buçuk yıldır tabandan gelen istek üzerine bu kongrede aday olmam hususunda ciddi bir baskı olmuştur. Bu isteklere kurucu kimliğim, partime olan sevgim nispetinde kayıtsız kalmayarak geniş istişareler sonucu il başkanlığına adaylığımı teamüllere uygun bir şekilde, ölçülü bir şekilde genel merkezimize ilettim. Genel merkez teşkilat başkanımız sayın Erkan Kandemir ile konuyu müzakere ettim parti büyüğümüz Hayati Yazıcı bey ile Muğla'yı değerlendirerek ve izin isteyerek çalışmamıza devam ettik. Tabii olarak delegemiz ve üyelerimizin yıllar içindeki dertlerini üslubunca anlattık ve neden aday olmak isteğimizin bilinmesini icra ettik. Bizim açımızdan maksat hasıl olmuştur. Yolları aşındırdık dilimizin döndüğünce derdimizi anlattık. Tasarruf teamüller gereği, parti geleneğimizin bilindiği üzere genel merkez teşkilat başkanlığındadır. Doğal olarak diğer aday olduğunu duyduğum arkadaşlarımızda hatta mevcut il başkanımızda kendi açılarından bu çalışmaları yapmışlardır saygı duymak erdemdir" dedi.

Reyhan açıklamasına şöyle devam etti:

"Fakat gelinen noktada ortada bir polemik ve muğlaklık söz konusudur.1 şubata günler kala genel merkez tarafından il başkalığına devam karının verildiğini ifade eden sayın Kadem Mete kardeşimizin adaylığını genel merkezimiz ile net teyit etmesi yada merkezin bu hususu net bir dille açıklığa kavuşturması da elzemdir. Nihayetinde karar verilmişse ve bu karar Cumhurbaşkanımızın talimatı üzerine verilmişse, bu talimat ciddi bir disiplin ve teamüllere uygun bir açıklama ile Ak Partimizin tüm teşkilatlarına ve kamuoyuna ifade edilmelidir. Kuşkuya maal verilmemelidir. Öyle ki şu an tabanda il başkanının algı yönettiği şaibelerinin de önüne geçilmiş olunur. Partimizin yıpranmaması mevcut başkanında yıpranmaması acısından temel şart net olmaktır. Çıktığımız bu yolda asıl olan Ak Partimizin Muğla da başarıları ve başaracaklarıdır. Biz genel merkezimize önemli gördüğümüz şu hususu bundan sonraki kongrede seçilecek il başkanımızdan talep edeceğimizde  ifade ettik. Husus şu, biz kurucu olarak 2004 seçimlerinde Muğla da birinci parti yaptığımız Ak Partimizin yüzde kırkları aşan oyunu geri istiyoruz. Bunu istemek hakkımız. Partiyi kurarken tek tek nasıl üye bulduğumuzu köy köy, ev ev nasıl insanımızın ayağına gittiğimizi Datça'sı da biliyor, Yatağan'ı da biliyor, Fethiye'si ve kısaca bütün ilçeler biliyor.2023 e az bir süre kala büyük Ak Parti camiasına değer katmaya devam etmek en büyük erdemimiz olmalı. Burada taraf tutmak, ayrışmak , ötelemek bizlere asla yakışmaz. Nihayetinde arzu edilen, en iyi dilekler, temenniler illaki güzel olması, başarı endeksinin yüksek olması Ak Partimize gönül veren her Muğlalının arzusudur. Kongremize atanan İl başkan adayımız kim olursa olsun bizim kardeşimizdir. Oluşacak il yönetimini desteklemek varsa eksikleri usulünce uyarmak 2023 e gönül birliği ile bir ve beraber gitmek, biz parti büyüklerine düşen en büyük olgudur. Bizler bu olgunluktan şaşmadan halen il başkanımız olan sayın Kadem  Mete'ye kongremize dair olan hazırlıklarında başarılar dileyerek kongremizin hayırlara vesile olmasını da cenabı Allahtan diliyoruz. Son tahlilde 1 Şubat 2021 de yapılacak olan il kongremize giderken genel merkezimize il başkanı yapacağı adayımızı açıklamasını bir an evvel resmi, usulüne uygun yapmasınında  önemli olduğunu, kafalardaki soru işaretini ortadan kaldırmasını arzu ediyoruz. Özcan Özgür beyin yazdığı aday adayları hususundaki adı geçenlerin isminin yıpranmaması, sayın il başkanında kongreye daha net, kavgadan ve çatışmadan uzak birlik ve beraberlik içinde gidebilmesi için yukarıda belirttiğimiz hususlar önemlidir. Giderilmesi elzem hususlardır."

YORUMLAR
{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft