Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

AK Parti Muğla İl Başkanı Kim Olacak?

Eklenme : 5.11.2020 00:00:00
Görüntülenme: 903

Sevgili okurlarım, önceki yazılarımda da söylediğim gibi şimdilik Kadem Mete tek aday olarak gösteriliyor. AK Parti içinde bir partili çıkıp da, ben AK Parti İl Başkanı adayıyım diye söyleyemiyor. Korkudan mı, yoksa cesaretsizlikten mi bilinmez. Muğla AK Parti'de o kadar değerli isimler olmasına rağmen böyle sessiz kalmalarının altında ne olduğunu bilemiyorum, ama ben bir şeyler biliyorum. Kadem Mete Başkan Ankara AK Parti Genel Merkezi tarafından tercih edildiği dile getiriliyor. O nedenle de, partililer her nedense ben de varım diye söyleyemiyorlar.

Sevgili okurlarım, eski AK Parti milletvekillerinden Nihat Öztürk'ün bir ara adı AK Parti İl Başkanlığı için konuşulmuştu ama şimdilik böyle bir şey olmadığı söyleniyor. Nihat Öztürk kendi yerine AK Parti İl Başkanlığı Adaylığı için bir isim arayışı içindeymiş. Bu isim de bulunmuş, sadece bu ismi Nihat Öztürk Bey biliyormuş.

Sevgili okurlarım, gelecek aylar içinde yapılacak olan AK Parti İl Kongresi için çok sayıda AK Parti İlçe Başkanı ve delegeler sabırsızlık içinde bekleyişteler ama görünen köy kılavuz istemez derler ya mevcut İl Başkanı Kadem Mete Başkanlığında ilçelerdeki parti başkanları Kadem Mete ile diyalog içindeydiler. Delege seçimlerinde de Kadem Mete görüşünde olanların seçildiği dile getiriliyor.  Yapılacak olan seçimlerde ne olur bilemeyiz ama bu görüşle Kadem Mete'nin tekrar AK Parti İl Başkanı olacağı gözükmekte.

Sevgili okurlarım, Muğla AK Parti İl Başkanı Kadem Mete'den almış olduğumuz görüşlere göre; Evet, ben İl Başkanlığı için adayım. Her partili istediği şekilde adaylığını koyabilir ama karar AK Parti Genel Merkezi'nindir, bunun da bilinmesinde fayda var" dedi.

Sevgili okurlarım, Muğla ve ilçelerinde bulunan AK Partili üyeler yapılacak olan AK Parti İl Kongresinde çok adayın olmasında fayda var, çünkü seçim hareketli ve heyecanlı geçer diye konuştular.

Not: Son anda aldığımız bilgiye göre, AK Parti İl Başkanlığı için sürpriz bir isim olduğu söyleniyor. Bazı AK Partili üyeler, bu ismin AK Parti İl Başkanı olabilmesi için, Ankara ile dirsek teması halindelermiş. Muğla AK Parti İl Başkanlığı'na atanacak isim gizli tutuluyormuş. Bu isim bugün yarın belli olacakmış. Desenize AK Parti'de bir gelişme var, sevgili okurlarım.

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

En çok arananlar

Powered by BilgiSoft