Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

GÖLGE ADAM
Hüseyin Kocabıyık ve diğer yazarlarımızın gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin

Ak Parti İl Kongresinde Bir Şeyler Olacak Ama Bunu Ben De Bilemiyorum?

Eklenme : 25.01.2021 00:00:00
Görüntülenme: 613

Sevgili okurlarım, 1 Şubat'ta Muğla AK Parti İl Kongresi yapılacak. AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, Ankara AK Parti Genel Merkezi tarafından kendisinin aday olacağını söylediklerini dile getirdi. Hal böyle olunca Kadem Mete şimdilik il başkanlığı konusunda tek aday. Ancak, Muğla AK Parti İl Başkanlığı'nda adı geçen İl Sağlık Müdürü İskender Gencer, İş Adamı Süleyman Reyhan, Veteriner Hekim Yusuf Kayacık, MKK Üyesi Bülent Karakuş ve bunların haricinde bir iki ismin daha adı il başkanlığı konusunda geçiyordu.

Sevgili okurlarım, mevcut İl Başkanı Kadem Mete genel merkezin adayı olduğu için diğer adaylığını koyması düşünülen kişiler kenara çekildi. Reyhan Pastaneleri'nin sahibi Süleyman Reyhan ise bu karara tepki göstererek, kendisinin arkadaşlarıyla birlikte güzel bir yönetim hazırladıklarını, partililerden de destek gelince aday olacağını dile getirmişti. Sayın Reyhan'ın bugün Ankara'ya gideceği söylendi ve orada partinin kurmaylarıyla görüşüp bir basın açıklaması yapacağını söyledi.

Sevgili okurlarım, yine Muğla AK Parti İl Başkan Adayı olması söz konusu olan Veteriner Hekim Yusuf Kayacık partiden ihraç edilmişti, tekrar ihracı geriye alınıp partiye kaydolmuştu. Ancak Kayacık, bunu onur gurur yapıp, mevcut İl Başkanı Kadem Mete'nin tekrar il başkanı adayı olmasına tepki gösterip partiden geçtiğimiz günler içinde ayrıldı. Parti içindeki arkadaşlarıyla birlikte Kadem Mete ile sonuna kadar uğraşacağını dile getirdi.

Sevgili okurlarım, Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gencer, MKK Üyesi Bülent Karakuş da Muğla AK Parti İl Başkanlığı konusunda kuvvetli adaylar arasında yer alanlardı. Sayın Karakuş da bir hayli hazırlık yapmış, Muğla AK Parti İl Başkanlığı'na aday olacağı sırada AK Parti Ankara Genel Merkezi mevcut İl Başkanı Kadem Mete'nin cumhurbaşkanı tarafından atandığını söylediler dedi. İl Sağlık Müdürü İskender Gencer de önceden de söylediğim gibi, en kuvvetli adaylardan biri olarak görünüyordu. Her nedense, Sayın Gencer, parti içindeki hizipleşmelerden dolayı partiye kırılmış olacak ki sessiz kalmayı yeğliyor.

Sevgili okurlarım, mevcut AK Parti İl Başkanı Kadem Mete güçlü bir kadroyla tekrar adaylığını açıklarken, parti içindeki bazı delegeler ve partililer "niçin ikinci, üçüncü adaylar çıkarılmıyor da, Ankara Genel Merkezi tarafından atama yapılıyor?" diye serzenişte bulunuyorlar. Yine konuşmalarına devam eden bazı partililer: "Eğer biz biraz daha konuşacak olursak parti disiplini karşımıza geçecek, partiden ihraç edecekler düşüncesiyle sessizliğimize devam ediyoruz" diye konuştular.

Sevgili okurlarım, Muğla'da 1 Şubat'ta yapılacak olan AK Parti İl Kongresi'nde bir şeyler olacağa benziyor, ama şunu söylemek gerekirse bazı ilçe başkanları ve partililer bu yapılacak olan kongrede bazı partililer isyan edebilir onu ben de bilemiyorum.

Sevgili okurlarım, lafı uzatmaya gerek yok. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Muğla İl Başkan Adayı Kadem Mete olacak dediğine göre, diğer aday olabilecek isimlerin kendilerini parti içinde yıpratmamaları için biraz frenlemelerinde fayda var çünkü yarın harcanacak olan kendileri olur, diyorum.

Sevgili okurlarım, Muğla AK Parti İl Başkanı Adayı olacak isimler arasında bulunan İş Adamı Süleyman Reyhan, Ankara dönüşünden sonra kendi açısından müjdeli haberle mi gelecek, yoksa olumsuz haberle mi gelecek arkadaşları merakla beklemekte. Asıl konuya gelecek olursak, lafı da uzatmaya gerek yok kongre salonunda sürtüşmeler olabilir ama şimdilik Muğla AKP İl Başkanı Kadem Mete'nin olduğunu da söyleyebilirim. Ben de AK Parti İl Başkanı Kadem Mete'ye şimdiden yeni görevinde başarılar diliyorum, sevgili okurlarım.

 

{{r.adsoyad}} {{r.tarih | tarihsaat}}
{{r.yorum}}
Güvenlik kodu

PAYLAŞ

Powered by BilgiSoft