Başkanlık Sistemine Geçiyoruz - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Başkanlık Sistemine Geçiyoruz

Bu haber 06 Şubat 2020 - 9:00 'de eklendi ve 351 views kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğlu
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Hüseyin Nizamoğlu

Ak Parti’de sürpriz bir olay beklenmiyordu. 2007 tarihinden beri başkanlık sistemi hakkında yeterli bilgi verildi. Ak Parti yönetimi en küçük fırsatlarda bile başkanlığa doğru yön verdi. İlk günlerden itibaren muhalefetin korkulu rüyası haline gelen Erdoğan’ı iftira yağmuruna tutuyorlardı. 365 milletvekili ile meclise gelen bir lider için, Ziya Gökalp’in şiirini 10 yıl evvel söylemesi sebep gösterilip seçilmemiş saydılar.

Kim yaptı bunları? O tarihlerde iyice ihtilal yapmaya göze alanlardı. Bunların içinde komuta kademesinden olmayan yok gibidir. 1991’den itibaren tamamen yönetim bir gizli diktanın elindedir.

1- Recep Tayyip Erdoğan seçilmemiş sayılınca, Dünyaya karşı büyük ayıp yaşandı. Ortadaki yanlışın ancak Anayasa maddesinin değişmesi ile düzelebileceğini o tarihte CHP Lideri Deniz Baykal savunuyordu. Nitekim, paşalarında rızası ile Anayasa maddesi değişti. Bu defa seçim yapılabilmesi için meclisten üye eksiği olması gerekiyor. Hemen bir AK Parti milletvekili istifa etti ve seçim ortamı yaratıldı. Seçim yapılan vilayet eşrafı aynı gece mazbatayı Ankara’ya ulaştırdı. Seçim sonu partisinin başına tekrar geçmesine mani olamadılar. Cumhurbaşkanı, Tayyip Beyi başbakan tayin etmem demiştir. Hiç unutulmayan bir cevap Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. (Göreceğiz bakalım)

2- ABD, Irak işgalini kuzey Irak’tan yapması birinci tezkere ile izin verilmiş ( izin veren 3’lü iktidar) olduğu halde ikinci teskerenin ret edilmesi için karar veya emir almışlar. Nitekim, tezkere ret edilince günün Genel Kurmay Başkanı şunları söyledi, Hilmi Özkök Paşa’yı gazeteciler sıkıştırdı. Milli Güvenlik Kurulunda ne diye tavsiye kararı almadınız? Birinci tezkere için tavsiye eden kurul neden bu defa aleyhte oldu?  Paşanın cevabı şöyle idi: “Biz sırf bu hükümet başarılı olmasın diye bilerek böyle yaptık. Umarım ilerde Ülke zarar görmez” dedi. Tezkereye mecliste ret oyu veren muhalefetin arkasında asker var idi. Bu hengamede Meclis Başkanı Bülent Arınç’ın ikili oynadığı fısıltısı bile yayıldı.

3- 2004’de Milli Güvenlik Kurulunda, Başbakana kat-i talimat verilmiş de, bu talimatı imza bile attırmışlar da Başbakan evet demişmiş! Bu olayı da seçim meydanlarında millete şikayet ettiler. Paşaların istediği Fethullah Hoca Cemaatine baskı yap para kaynaklarını kurut denmiş. (Besle kargayı oysun gözünü atasözünü hatırlatan bir olay)

4- Amerika ve bizim Ergenekon paşaları arasında gizli ittifak olduğunu bir kurmay albay kitap yazarak ispat etti. Yani Ak Parti hükümeti, içerde muhalefet ile sol basın, dağda PKK ve dost bilinen ABD ile paşalar. Bunların cümlesi Müslümanlığa karşı savaş açmışlar.

Müslümanları tek savunan AK Parti idi. Savunduğu Müslümanların bir bölümü de ülke düşmanı olarak, Amerika ve İsrail’in adına bizdeki hainlerle birlik olmuşlar. Bu ahtapot yumağı haline gelen çete ile nasıl mücadele etti de ülke hem ayakta ve hem de ekonomisi büyümektedir.

5- Ak Parti’nin kapatılmasına ramak kala, Ergenekon terör örgütü ve diğerleri kendi günlükleri ve bilgisayar görüntüleri ile canlı yüzlerce şahitlerin belgeleri sonunda hepsi yakalandı. Bu olaydan sonra kısmi anayasa değişti daha çok demokrasi ve insan hakları derken büyük bir yanlışın dahi ceremesini üstlenen bir yiğit var, işte Türk ve Müslüman cesur lider ülkemizde başkan adayıdır.

6- Şimdi geçmişin hesabı veya kim ne yaptı sırası değildir. Başkanlık seçiminin ne getireceğini milletimiz iyi öğrenmişse, sandıklarda cevabını verecektir. Öyle bir durum ülkenin önünü açacaktır. İlk hedef yeni anayasa olacaktır. Yeni Anayasa ve başkanlık sistemi olacak. Halkımızın zaten tam demokrasi istediğine göre, bu güzel nimete destek olacaktır. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın aday olunca ilk konuşmasında açıkça söylediği söz yerindedir. İnşallah esas kardeşlik buna denecektir. Başbakan; “Bu seçimde daha önce bize oy vermeyen vatandaşlarımdan oy alacağımı inanıyorum” dedi.  Doğrudur böyle düşünen muhalif olan pek çok vatandaşlarımız var.

7- Vatandaş düşünüyor; yahu bu adam için ne kadar çamur varsa atıldı ama hiçbir tanesinin doğru olduğu görülmedi, 12 yıldan beri ülkemizde hiçbir malın kıtlığını görmedik. Kuyruklar, 75 sente muhtaçlıklar hep mazide kaldı. Şimdi elimizdeki bu nimeti tepelim mi?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets