15 Temmuz 2016 Olayını Yapanlar Sırıtıyor - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

15 Temmuz 2016 Olayını Yapanlar Sırıtıyor

Bu haber 23 Ocak 2020 - 0:02 'de eklendi ve 730 views kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğlu
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Hüseyin Nizamoğlu

15 Temmuz ihtilal olayı, 27 Mayıs 1960 ihtilalinden daha da hazırlıklı, başlangıç milletin malı olan tanklarla, silahlarla başlamıştır. Hepsi de devletten en yüksek maaş alanlardır. Bunların oturduğu mahallede seçim sandıkları CHP’ ye çalışıyor. Bunlar gezi olayını yapanlar ve gayelerini anlatanlardır, Gezi olayında yaktılar, yıktılar masum çocuğu öldürdüler. Hava alanı yapılmasın. Yavuz Sultan Selim Köprüsü inşaatı durdurulsun, çılgın kanal yapılmasın diye adeta isyan edenler kimlerse, aynıları 17-25 Aralık olaylarımda yapanlardır. Bunlar yeniden türemediler mayalarında 1944 olayları var.

Milliyetçilere işkence edenler Boraltan köprüsüne kadar kaçak gelen âlim ve bilgin tayfasını ülkemize almadılar geri gönderdiler. Bu Türk ve İslam âlimlerini karşı taraf kurşuna dizdi ve Boraltan çayı günlerce kan olarak aktı. 1932’de ve 1948’de açılan 2 uçak fabrikasını ABD’nin emri ile kapattılar.

1950’den itibaren her 10 yılda bir askerler ve CHP seçimle gelen iktidarları yıkmışlardır. 1960’da ihtilal sonu İsmet İnönü başbakan yapılmıştır. 1971 yılı 12 Mart’ta gene asker ve CHP hükümeti yıktılar ama meclisi kapatmadılar. Meclisi kullandılar. Nihat Erim başbakan yapıldı ve anayasanın 58 adet maddesini adalet partili meclisi iptal etti. 1982’de yine ihtilal oldu. Bu ihtilali yapanlar ABD’li görüş dışındaki komuta üyeleri idi.

Terör bir gecede durdu

12 Eylül 1980 ihtilali sırasında yine sağ iktidar vardı. Süleyman Demirel sıkıyönetim ilan etmişti. Bu yüzden Kenan Evren grubu idareyi sıkıntısız ele almışlardı. Bu grup terörü durdurmak için idareyi gasp etmişler ama yaptıkları araştırma sonunda terörün kaynağını tespit etmişler ve terör bir gecede bitmiş… Böyle olduğunu Kenan paşa Demirel’in sualinde anlatmıştır. Hatta Demirel kendisinin de gözaltına alınmasını istemiştir.

1990’lı Yıllar

Turgut Özal’ın ölümü sonrasında; Demirel başkan, CHP ile Doğruyol Partisi hükümet oldular. Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı CHP’ye verildiği günler… Nazım Hikmet’in 7 metre yüksekliğindeki heykelinin İzmir fuarına dikilişi… Eşref Bitlis Paşanın öldürülmesinin sebebi (terörü altı ayda bitireceğim) terörün arkasında ABD ile Yahudi ‘nin olduğunu açıklamasıdır. Uğur Mumcu’nun da öldürülmesi son yazısında PKK’nın ABD ve İsrail’in gizli teşkilatlarını açıklamasıdır. Nasıl ordunun, adliyenin ve eğitimin içine FETÖ gibi çalışan gizli teşkilatlara devlet sırrını verenler vardı. Verenleri destek olan CHP ve birkaç gazete olduğu bilinir ama meclisli demokrasi hepsini korumuştur.

ASLINI KORUYAN İKİ LİDER

17 ŞUBAT 1993’de Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis’in bindiği askeri uçak düşürüldü.

17 Nisan 1993’de sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal şaibeli olan kalp krizi sonu vefat etti.

28 Şubat 1997

Tarihimizde 28 Şubat olayları olarak geçen dönem başladı. Cumhurbaşkanı Demirel merhum Erbakan hocanın hakkı olan başbakanlığı Mesut Yılmaz’a verdi. Bu surette ABD ve Yahudilere uşak olmuş paşalar vardı. Tıpkı Osmanlı Hakanlığı varken ortaya çıkan İttihatçılar gibiydi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets