Gültekin Uysal Muğla’da - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Gültekin Uysal Muğla’da

Bu haber 05 Aralık 2019 - 15:02 'de eklendi ve 59 views kez görüntülendi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, partisinin il başkanlığı kongresine katılmak için öğle saatlerinde Muğla’ya geldi. Menteşe İlçesi’nde İskender Alper Konakaltı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongreye katılan Gültekin Uysal burada yaptığı konuşmasında, “Demokrat Parti olarak sağımızdan, solumuzdan yapılan tehditlere hiçbir zaman kulak asmadan varlık sebebimizin ne olduğunu bilerek kendi davamızın peşindeyiz. Milletin davasının peşindeyiz, ülkenin birliğinin, beraberliğinin peşindeyiz” dedi.

Kadir Tamer

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, partisinin il başkanlığı kongresine katılmak için öğle saatlerinde Muğla’ya geldi. İl Başkanlığı kongresinin gerçekleştiği Konakaltı İskender Alper Konakaltı Kültür Merkezi’nde partililer ile bir araya geldi. İl Başkanı İsmet Köse tarafından karşılanan Gültekin Uysal, daha sonra kongrenin yapıldığı salonda partililer ile bir süre sohbet etti.

Kongrede bir konuşma yapan ve derinden bir silkinmeye ihtiyaç duyulan bir zaman dilimde olunduğunu kaydeden Gültekin Uysal, “İçinde bulunduğumuz zaman dilimi tarihin aks değiştirdiği bir dönemdir. Zamanın çık sınırlı ve hızlı bir şekilde aktığı Türkiye’de dönem değişiyor, köy kent dengesi değişmiş, iletişime, ulaşıma erişe bilirliğin top yekûn siyasi algılarımızı, anlayışlarımızı, beklentilerini de siyasetten farklılaştırdığını görüyoruz. Böyle bir dönemde Türkiye’nin sahip olduğu imkan ve potansiyeli azami düzeyde ortaya çıkartacak ve bu imkanı sahip olduğu coğrafyanın değerlerini beşeri sermayesini en büyük gücü haline getirmiş Türkiye olarak dünya önünde kendisini ya orta ölçekli bir güç olarak kodlayacak, yada bambaşka savruluşların, bambaşka dışarıdan içeriden müdahaleler ile karşı karşıya kalacak. İşte bulunduğumuz siyasi evrede, siyasetçilerimizin, devlet adamlarımızın siyasi kadrolarının üzerindeki mesuliyet bu istikamettedir. Bizde bu anlayış içerisinde Türkiye’yi içinden çıkarıp geldiği tarihi mecrayı, bulunduğu noktayı doğru anladığımız kanaati içerisindeyim. Büyük ülkenin sahip olduğu imkanı, potansiyeli, nereden geldiğimizi, nereye gitmemiz gerektiğini iyi idrak ettiğimiz kanaatindeyim. Bu alt üst oluş içerisinde zaman zamanda siyasetin alt üst oluşuna hep beraber şahit olduk. Böyle bir zaman diliminde varlık iradesi koymanın, yeniden milletin vicdan hizasında durmanın, yeniden milleti önceliği yapmanın, millete yaslanarak gelenleri, milleti yok var saydığı bir dönemde daha fazla anlam bulacağı kanaati içerisindeyim. Bugün çok sistematik bir yıkım ile karşı karşıyayız. Hangi cephesinden bakarsak bakalım Türkiye’nin ister devlet nizamı içerisinde, ister ekonomisi içerisinde, ister eğitim sistemi içerisinde, toplumsal alanda, siyasi alanda bütün başlıklarda bir büyük yıkım projesi ile maalesef ülkemizde devleti ele geçireceğiz diyenlerin yürüttüğü bir program ile karşı karşıyayız. Böyle bir dönem içerisinde Demokrat Parti olarak sağımızdan, solumuzdan yapılan tehditlere hiçbir zaman kulak asmadan varlık sebebimizin ne olduğunu bilerek kendi davamızın peşindeyiz. Milletin davasının peşindeyiz, ülkenin birliğinin, beraberliğinin peşindeyiz” dedi.

Türkiye’nin üretmeden tüketen bir ülke olduğuna dikkati çeken Gültekin Uysal konuşmasına şöyle devam etti:

“Esaslı problemler ile karşı karşıyayız. Üretmeden tüketen, kazanmadan harcayan bir ülke olduk.  Üzülerek görüyoruz bölgemiz depremin merkez üssüne her geçen gün biraz daha fazla yaklaşmaktadır. Türkiye’nin bu büyük tarihini kendilerine referans almaları gerekenleri, bu büyük geçmişi ve bu büyük devletin varlığını zedeleyerek Yeni Türkiye diyerek kendilerini her şeyin merkezinde kurma anlayışı içerisinde bir yıkım mühendisliği projesinin ülkeyi ve devleti nereye getirdiğini hepimiz biliyoruz. Son olarak TBMM’den geçirilen bir kanun maddesiyle Türkiye’ye yerli ve milli diye pazarlanmış, Türkiye’yi uçuracak, başka hedeflere yürüteceği iddia edilmiş yeni sistem adı altındaki ucubenin, işlemeyen bu demokratik modelin ülkemizi nereye getirdiğini gördük. Kurulan mekanizmalarla beraber yürütmenin yasamanın, yargının bir kişinin adeta şubesi haline getirilmiş olmasının, tek kişilik bir devlet teşekkülü kurulma çabasının Türkiye’de ki çarpıklığı en net haliyle yaşamamızda vesile olmaktadır. Bu açıdan güvenin hukukun, ekonominin merkezinde yer aldığı bir noktada hukuk ve demokrasimizde ki olumsuz seyrimizi bu ülkeyi keyfi bir yönetim ile beraber çift haneli işsizlik rakamları, çift haneli faiz rakamları ile karşı karşıya bıraktığını biliyoruz.”

Konuşmaların ardından kongreye geçildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets