Ata Yadigârı Saraylar - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Ata Yadigârı Saraylar

Bu haber 05 Aralık 2019 - 9:58 'de eklendi ve 597 views kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğlu
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

HÜSEYİN NİZAMOĞLU

 1- EDİRNE SARAYI 1450 SULTAN ABDÜL MECİT HAN

2- TOP KAPI SARAYI 1470 FATİH SULTAN MEHMET HAN

3- ÇIRAĞAN SARAYI 1845 SULTAN ABDUL MECİT HAN

4- DOLMABAHÇE SARAYI 1856 HAKAN ABDULMECİT HAN

5- BEYLERBEYİ SARAYI 1865 SULTAN ABDUL AZİZ HAN

6- BEŞ TEPE SARAYI 2014 CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN

BİR ANADOLU KADININ 1936’DAKİ FERYADI

Osmanlı Hakanlığını yıkanlar masonlardır. Kökeni Fransa ve İngiltere de olan Masonluk ülkemize yüksek rütbeli askerler ve devlet adamları vasıtası ile girmiş ve orduya sirayet etmiştir. Masonların emrindeki ordu, Masonluğun merkezi olan dış ülkelerden yönetilmiştir. İçerdeki mevki bekleyenler, ülke düşmanı olanlar, dış ülkelere vicdanını satanlar hep birlik oldular. Önce Sultan Hamit Han’ı tahttan indirdiler ve devamlı Masonluğun emri ile cihan savaşına ülkeyi sokarak Sevr Antlaşmasını imzaladılar. Antlaşmaya göre yurdumuz işgal edilmiştir.

YURDUMUZU DÜŞMANDAN TEMİZLEME HAREKÂTI

Yurdumuzu düşmandan temizleme harekâtı içinde olanlardan, Gazi’nin yanında Cumhuriyet döneminde Fevzi Çakmak ile İsmet İnönü den başka kimse yok gibidir. Gaziyi Atatürk yapan son padişah ve Kazım Karabekir gibi paşalar nerde… Fevzi Çakmak devamlı genel kurmay başkanı olarak, birçok olayları yönlendirmiş olduğundan Atatürk’e hep sadık kalmıştır. İsmet İnönü ise, Atatürk e inanç bakımından tamamen zıt olmasına rağmen, kendi görüşlerini hep yürürlüğe koymuştur. Ülkenin 1936’lardaki durumunu milletin ne dediğini halk dili ile anlatan bir Anadolu kadını olan Zehra Teyzeyi dinleyelim;

ZEHRA TEYZE 1936 MUĞLA

Muğla çarşısında Perşembe günleri kurulan Pazar yerinde yerli dokuma el işleri satılan bir pazar kurulurdu. Bu pazar yerinde ekseriyetle kendi imalatını satan kadınlar, minder üzerine oturduğu yerden satış yapardı. Benim anam da bez, çarşaf, şamı türü mamulleri dokuyup bu pazarda satardı. Yıl 1936 bende 7 yaşındayım. Bir gün anam ile bu satış yerinde iken, belediye’nin zabıta çavuşları geldi. Çavuşları gelirken gören kadınlar çok huzursuz olmuşlardı. Ne tekim hemen kadınların başörtülerini yolmaya tartmaya ve makasla kesmeye başladılar. Kadınlar her biri ayrı ahizer ediyordu. Bu arada Muğla’nın yerlisi olduğu başörtüsünün siyah olmasından biliyoruz, kırk yaşlarında görünen Zehra Teyze ayağa kalkarak hiddetle konuşmaya başladı. Bu memleketi kurtarmak için milyonlarca genç insanımız şehit oldu. Burada bulunan bu kadınların çoğunluğu dul ve çocukları için namusuyla çalışmaktadır. Sîzler ne yapmak istiyorsunuz? Gâvur adetlerini getirmek ve İslamiyet’i bitirmek için söz mü verdiniz. Nedir bu sol eli ile yemek, tırnak büyütmek, kızlara mini etek, erkeklerin saçlarına tenem örmek ve küpe takınmak… Müslüman olan Gazi’yi ne yaptınız? Onu ilaçla uyuttunuz mu?

Gâvur âdeti olan dans ı getirdiniz dans ederken hanımlarını değişmeyi de görünce Allah’ın azabını hep bekledik.

Şarap ve rakı fabrikaları kurdunuz. Ülkemize hırsızların cenneti yaptınız. Bin yıllık Müslüman ve hakanlıklar kuran dedelerimizin kemiklerini sızlattınız… İslam âlimlerini ülkemizden kaçırdınız. Birçoğunu da astınız. Ezanı arar olduk. Camilerin birçoğu yıkılacağı günü bekler hale geldi. Bizler mazlum vaziyetteyiz ve ah diyoruz.

Cephelerde savaşan düşmanı kovalayan Müslüman komutanları ne yaptınız? Camilerde Hutbe okuyan gazimiz yoksa sağ değil mi?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets