Hizmet için siyasi makama gerek yok! - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Hizmet için siyasi makama gerek yok!

Bu haber 20 Temmuz 2019 - 1:04 'de eklendi ve 78 views kez görüntülendi.
Özcan Özgür
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Bir ara AK Parti İl Başkanı Kadem Mete ve arkadaşlarına sert muhalefeti ile dikkat çeken, “yerli ve milli” siyaset yapanların desteğini alan Veteriner Hekim Yusuf Kayacık‘tan artık “siyaset dünyasında” sesi soluğu çıkmaz oldu.

Artık kendisi sosyal ortamlarda “siyasetçi” kimliği ile değil, “STK’cı” kimliği ile öne çıkmaya başladı. Tabi “başarılı siyasetçilerin” hep STK’lardan geldikleri söylenir. Bu anlamda Kayacık Kızılay Başkanlığı‘nın yanında halen aynı zamanda MUTSO Meclis Üyesi olsa gerek…

Bu yüzden Muğla‘nın insan kaynaklarında bir sıkıntı mı var diye de zaman zaman düşünmüşümdür!

Neyse, Kayacık haklı zeminde, haklı taleple önce İl Başkanlığı’na talip oldu. Yelkenleri estirdiği “Muğlalılık” rüzgarı ile şişti, herkes “Tamam bir Muğlalı il başkanı geliyor” diye avuçlarını ovuştururken, dümen Menteşe İlçe Başkanlığı‘na kırıldı.

AK Partililerin hiç “hüsrana uğramış” halleri olmadı, ama o zaman Muğlalılar hüsrana uğradı!

Hiç hesapta yokken İl Yönetim Kurulu Üyesi Tamer Topal partisinin Menteşe İlçe Başkanı adayı oldu ve o günden beri bu görevi yapıyor. Sanki kerhen yapıyor. Neredeyse kerhen Menteşe Belediye Başkanı adayı da oluyordu…

Yusuf Kayacık ise sustu…

xx           xx           xx

Bu konuda rivayet çok. Kimilerine göre, sadece Muğlalılar değil, Kayacık‘ta hüsrana uğradı. “Suskunluğu ondandır” diyorlar.

Kimilerine göre de Yusuf KayacıkdostuSüleyman Soylu‘dan beklediği desteği göremedi. Asıl hüsranı ve suskunluğu bundandır.

Bana sorarsanız ne o, ne bu… Kızılay Muğla Şube Başkanlığı ile O da bir “oyuncağa” sahip oldu. “MUTSO Meclis Üyeliği var ya” diyenler olabilir, ama orada “başkan” değil!

Bilindiği gibi Kızılay Başkanı Kayacık‘ın kadim dostu Bülent Karakuş‘tu. Karakuş son genel kurulda bu makamı Kayacık‘a bırakırken, acaba içinden “Halka hizmet için ille de milletvekili, il başkanı olmaya gerek yok. Al Kızılay Başkanlığı senin olsun, idare et..”  demiş olabilir mi diye az düşünmedim… Ama galiba Karakuş‘ta Kızılay‘ı bıraktığına pişmanmış…

Sosyal medya paylaşımlarına baktığınız zaman Kayacık‘ın ise başını kaşıyacak zamanının olmadığı anlaşılıyor. Galiba Kızılay yetiyor. Kimbilir belki de hep aradığı böyle bir “makam”dı…

Hizmet etmek için binbir yol var tabi…

xx           xx           xx

Evet, hizmet etmek için ille de bir siyasi partinin il, ilçe başkanı veya milletvekili-belediye başkanı olmaya gerek yok.

Kızılay Başkanlığında da vatandaşa dokunuyorsunuz. Daha yeni kapı kapı dolaşıp “kavurma” dağıttılar. Ramazan‘da iftar bile düzenlediler. İlçe ilçe dolaşırken, kapıları çalarken aslında siyaset yapma imkanı yok da değil hani…

Hem siyasette Kayacık‘ın sesi soluğu duyulmasa da Muğla‘da Kızılay‘ın varlığı hissedilir oldu. Daha önce sadece Fatma Çalkın ile Dalaman Kızılay‘ın sesi soluğu duyulurken, şimdi Muğla Kızılay‘ın da sesi soluğu duyulur oldu.

Oysa Bülent Karakuş MUTSO Başkanlığının yanında Kızılay Başkanlığı da yaparken, kimse Kızılay’ın farkında değildi.

Galiba Kızılay da Yusuf Kayacık‘ta layığını buldu! İnşallah başarılı çalışmalarını duymaya devam ederiz…

xx           xx           xx

Kızılay Muğla Şube Başkanı Veteriner Hekim Yusuf Kayacık geçenlerde sosyal medya hesabından bir “Kızılay Muğla tanıtım frakmanı” paylaştı. “Ve yeni hizmet binamıza taşındık…” başlıklı paylaşım şöyleydi:

#TürkKızılay Muğla Şubemize yakışan ve Halkımız ile içi içe olmamıza vesile olacak olan, şehrimizin en işlek caddesindeki yeni hizmet binamız, Muğla’mıza, Ülkemize ve tüm Kızılay Camiasına #HayırlıOlsun…. Başta Valimiz sayın Esengül Civelek olmak üzere, binamızın kullanım haklarının bize verilmesine vesile olan bürokratlarımıza, tadilat ve onarım sırasında emek harcayan tüm yönetim kurulu üyelerimize, bağışçılarımıza, canla başla çalışan Şube Personelimize ve Günnur Koçar hanımefendinin şahsında bu güzel tanıtım çekimini yapan #KGMedya’nın çok kıymetli personeline şükranlarımı sunuyorum… Bizi izlemeye devam edin….” Şaşırdım…

xx           xx           xx

KGMedya‘nın sahibi Kenan Gürbüz bilindiği gibi, bi Milletvekili Yelda Erol Gökcan’ın danışmanı Kenan Gürbüz‘dür. Yanlış anlaşılmasın, şaşkınlığım tanıtım çekimlerinin KGMedya tarafından yapılmış olması değil. Gayet doğal… Buna bir engel de yok, ki çekimlerde başarılı olmuş. Üstelik Kenan arkadaşımız da aynı zamanda Menteşe Kızılay‘ın da başkanı.

Bence Muğla’da kesinlikle insan kaynağı sıkıntısı var! Takdire şayan… Güzel dayanışma…

Benim şaşkınlığım, Kayacık‘ın “#TürkKızılay Muğla Şubemize yakışan ve Halkımız ile içi içe olmamıza vesile olacak olan, şehrimizin en işlek caddesindeki yeni hizmet binamız..” şeklindeki ifadesine… Böyle bir kamu yararına çalışan derneğin “işlek” bir caddede mi olması gerekir? Bankalar (İsmet İnönü) Caddesi işlek değilmi ki?

Sanki Bankalar Caddesi‘nde “halkın dışında” kalınıyor da, Recai Güreli Caddesi‘nde “halkın içinde” olunuyor! Şaşırtıcı… Hiçbir yerde Tabakhane, Saburhane, Akyol ve Düğerek kahvelerinde olduğu kadar halkın içinde olamazsınız…

xx           xx           xx

Yakın zamanda AK Parti İl Yönetimi‘nden bir dostumun Antalya‘da tedavi gören yakını için kan ihtiyaç olmuştu. Bunun için sosyal medyada yapılan duyuruyu ben de paylaştım ve o zaman Dalaman‘dan Kızılay Başkanı Fatma Çalkın aradı. Sağolsun, hasta yakınlarının kan aramalarına gerek olmadığını belirterek şu aydınlatıcı bilgiyi verdi:

Hastanelerde kanı hastane bulur. Hasta yakını kendisinden kan bulması istendiğinde Kızılay’dan bulun uyarısında bulunmalılar. Artık çok ekstrem durumlar dışında vericiden alınan kan doğrudan alıcıya verilmiyor. O kanın işlenmesi gerekiyor. Bölgemizde toplanan kanlar Denizli’de işleniyor. Marmaris’teki Kan Merkezi kanın işlendiği bir merkez değildir. Vericilerden orada toplanan kanlar Denizli’ye gönderilir. Sağlık kuruluşlarımız ihtiyaç duyulan kanı Denizli’den alır.

Son zamanlarda Marmaris‘teki kan merkezinin il merkezine geleceğine dair söylemler vardı. Fatma Çalkın‘a onu sordum, “Getiremezler. O merkezi kuranlar, Marmaris’te kalması şart ile kurdular. Ayrıca buna ihtiyaç da yok. Hastanelere kan tedarik eden değil, kan toplayan bir merkez burası.” diye konuya açıklık getirdi.

xx           xx           xx

Bunu neden anlattım? Acaba diyorum, Kızılay Başkanı Kayacık, “şehrimizin en işlek caddesindeki” binaya “Kan Merkezi kuruyoruz” diye talip olmuş olabilir mi? O bina Menteşe Kaymakamlık binası idi.. “İdi” diyorum, yeni hizmet binasına ya taşındı veya taşınıyor.

Orada veya Menteşe‘de bir başka yerde “Kan Merkezi” kurulmuyor. Fakat duyumlarımıza göre, vatandaşlardan en çok kan alınan noktalardan biri olan Kurşunlu Camii Meydanı‘nda Behçet Saatcı‘nın seçim merkezi olarak kullandığı “tarihi yapı” kan vermek isteyenlerin kabul edildiği bir merkez olarak kullanılacakmış.

Aklımın almadığı şu; eğer bu doğru ise aynı yerde Kızılay‘ın “iş merkezi” var. Hal böyle iken neden kan toplamak için bir yer kiralanıyor? Ki Yusuf Kayacık‘ın Başkanlığını yaptığı Muğla Kızılay Şubesi de bu binadaydı.

Hem kendi binası olan bir dernek neden gider Valiliğe sığınır ki?

Bari Valilik o binada bütün derneklere yer vermeye çalışsaydı. Orada bir de Yeşilay var. Onun başkanı da Yusuf Kayacık‘ın muhalif olduğu İl Yönetimi‘nde Teşkilat Başkanı Şadi Pirci

Özlem Pastanesi artık Muğla’da en çok iş yapan, AK Parti’nin yönetim yanlılarını da, muhalifleri de ağırlayan bir mekan haline gelecektir…

AK Parti‘de siyasetin nabzı Hayati Nizamoğlu‘nun Hamle Matbaası ile Yusuf Kayacık‘ın Veteriner Muayenehanesi ve yakın zamanlardan beri Nihat Öztürk‘ün Atatürk Bulvarı‘ndaki Beyaz Eşya Mağazasında atıyordu, artık Recai Güreli Caddesi‘nde atacak görünüyor.

Yusuf Kayacık’ı kutluyorum…

 xx           xx           xx

“TERÖR AMAÇLI BİR YANGIN DEĞİL”

Dalaman yangını ile ilgili açıklamada bulunan Muğla Orman Bölge Müdürü Enver Demirci, yangının kaza sonucu çıktığı kanaatinde olduklarını belirterek “Bu kesinlikle terör amaçlı bir yangın değil” dedi. Demirci, ayrıca yangının Göcek’e ilerlememesi için karşı ateş yöntemine başvurduklarını ifade etti.

Yıllar önce dönemin Bölge Müdürü Yatağanlı hemşerimiz Cavit Tığ, “karşı ateş” uygulamaları ile de başarı gösterip ünlenmişti. Yıllar sonra “karşı ateş” uygulamasından söz eden Demirci oldu.

Demek ki işi bilen bir müdürümüz var.

Karşı ateşle Göcek‘i kurtardıklarını belirten Demirci yangının 400 hektar alanı yuttuğunu kaydetmiş. “Şimdi bu mu başarı?” diyenler olabilir. Evet bu başarı… Helikopter ihalesini yapan O değil…

Kendisini ve şahsında Muğla orman teşkilatını kutluyoruz. Hepimize geçmiş olsun…

———————————–                                                             ———————————–

GÜNÜN SÖZÜ: İnsanları kandırmak, kandırıldığına inandırmaktan daha kolaydır.  (Oscar Wilde)

ÇİVİ

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, göreve geldiği günden beri kaçak yapıları yıkmaya devam ediyor. Arkadaşım “Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ile öteki belediyelerin başkanlarını kutluyorum. Demek ki onların yetki alanlarında kaçak yok.” dedi.

Beni Bi Gülmek Aldı: )))))

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets