Yatağan’ın belediye başkan ve meclis üyesi adayları - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Yatağan’ın belediye başkan ve meclis üyesi adayları

Bu haber 28 Şubat 2019 - 1:17 'de eklendi ve 104 views kez görüntülendi.

Yatağan ilçesinde, 31 Mart yerel seçimlerinde yarışacak belediye başkan ve meclis üyeleri adayları belli oldu. Edinilen bilgiye göre, Yatağan’da 6 isim belediye başkanı olabilmek için, 46 isim ise belediye meclisi üyesi olabilmek için yarışacak.

Hüseyin Kocabıyık

31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde aday listelerinin seçim kurullarına teslim edilmesinin ardından listeler askıya çıktı.

Buna göre, Yatağan ilçesinde 6 isim belediye başkanı olabilmek için 31 Mart günü yarışacak. Askıya çıkan isim listesinde, AK Parti’nin Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz, Bağımsız Türkiye Partisi’nin Belediye Başkan Adayı Ercan Kuşçu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Başkan Adayı Halil Arslan, Demokrat Parti’nin Belediye Başkan Adayı Mehmet Serhat Serdaroğlu, Saadet Partisi’nin Belediye Başkan Adayı Hayrettin Yaya ve Türkiye Komünist Partisi’nin Belediye Başkan Adayı Engin Anbarcı olduğu bildirildi.

Yanı sıra adayların mezuniyetleri ve meslekleri de dikkatleri çekiyor. 3 yüksek öğrenim mezunun yarıştığı belediye başkanlığında 2 orta öğrenim ve bir de ilk öğrenim mezunu belediye başkanı olabilmek için yarışıyor. Listede yer alan isimlerden ikisinin mühendis, avukat, müteahhit, işçi ve emekliden oluştuğu görüldü.

AK Parti

Askıdaki isim listesine göre AK Parti’nin Yatağan Meclis Üyesi Adayları, şu isimlerden oluştu:

Mimar Emre Karaöz, Veteriner Sayan Ediz, Serbest İsmail Kaya, Mali Müşavir Bülent Çolak, “Serbest Doğan Şahin, Esnaf Ali Rıza Özer, İnşaat Mühendisi Gizem Duru Güler, İşçi Fikri Akyürek, Serbest Faik Kuru, İşçi Nevzat Ekin, Ev Hanımı Sevim Çolakoğlu, İşçi Tayfun Yüksel ve Emekli Mikail Açan.”

Kontenjan adayları ise Serbest Meslek Mustafa Şahbaz ve Esnaf Remzi Çay.

Listeye göre 6 ismin yüksek öğrenim, 5 ismin orta öğrenim ve 4 ismin ilk öğrenim mezunu olduğu öğrenildi.

BBP

Belediye Başkan Adayı çıkarmayan Büyük Birlik Partisi’nin, Belediye Meclisi Üyesi adayı çıkardığı görüldü.

Buna göre BBP’nin Belediye Meclisi Üyesi Adayı ortaöğrenim mezunu öğrenci Resul Erdem olduğu öğrenildi.

CHP

Askıdaki isim listesine göre CHP’nin Yatağan Meclis Üyesi Adayları, şu isimlerden oluştu:

İş Adamı Erbil Özdemir, Emekli Abdurrahim Ceylan, İşletmeci Ozan Çetinkaya, Yüksek Mühendis Gökçe Yaslan Göka, İşçi Yasin Çakır, Avukat Nadiye Asu Arda Uysal, Emekli Ercan Özkan, Emekli Ergün Alpözen, Emekli Hüseyin Sarı, İşçi Şevki Gürgüç, Emekli Mutlu Özler, Öğretmen Serap Yanpeş ve Emekli Muzaffer Çin.”

Kontenjan adayları ise Veteriner Hekim Fikret Yavuz ve Esnaf Mehmet Ürnez.

Listeye göre 6 ismin yüksek öğrenim, 7 ismin orta öğrenim ve 2 ismin ilk öğrenim mezunu olduğu öğrenildi.

DP

Askıdaki isim listesine göre DP’nin Yatağan Meclis Üyesi Adayları, şu isimlerden oluştu:

Avukat Oktay Yönter, Veteriner Hüseyin Bağcı, Maden Mühendisi Oral Kaplan, Elektrik Mühendisi İsa Savaş, İş Adamı Fikret Yılmaz, Esnaf Hüseyin Balcı, Mali Müşavir Üstün Kazık, Esnaf Celal Uçar, Esnaf Mehmet Geren, Ev Hanımı Feriştah Kuru, Esnaf Yaşar Özdemir, Esnaf Serdar Kırıkçıoğlu ve Emekli Şevket Tekin.”

Kontenjan adayları ise İş Adamı Mithat Atasoy ve Mali Müşavir Ali Güçlü.

Listeye göre 6 ismin yüksek öğrenim, 3 ismin orta öğrenim ve 6 ismin ilk öğrenim mezunu olduğu öğrenildi.

SP

Askıdaki isim listesine göre SP’nin Yatağan Meclis Üyesi Adayları Esnaf Tayfur Kartal ve Ev Hanımı Rabia Özler’den oluştu.

Listeye göre bir ismin yüksek öğrenim, bir ismin ise ilk öğrenim mezunu olduğu öğrenildi.

TKP

Askıdaki isim listesine göre TKP’nin Yatağan Meclis Üyesi Adayı yüksek öğrenim mezunu İktisatçı Bilgehan Şener oldu.

Vatan Partisi

Belediye Başkanı Adayı çıkarmayan bir diğer partisi olan Vatan Partisi’nin Yatağan Meclis Üyesi Adaları ise şu isimlerden oluştu:

İşçi Mutlu Akseki, Öğrenci Gülperi Ayhan ve Öğrenci Furkan Korkmaz.

Listeye göre bir ismin yüksek öğrenim, iki ismin ise orta öğrenim mezunu olduğu görüldü.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets