Siyaset ve Basın Danışmanlığı - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Siyaset ve Basın Danışmanlığı

Bu haber 10 Ocak 2019 - 10:14 'de eklendi ve 138 views kez görüntülendi.
Özcan Özgür
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Bilenler bilir, herkes emekliliklerine takmıştır, ama milletvekillerinin bir de danışmanları vardır. Birisi sürücü, ikisi danışman. Senelerdir milletvekillerimiz bu kadroları da kullanırlar. Devlet vermiş neden kullanmasınlar…

O danışmanlıklardan birinin de “basın danışmanlığı” olduğunu duyar, biliriz.

Milletvekillerinin de o kadroları senelerdir hep ya “aile yakınlarına” veya “siyasi yakınlarına” kullandırdıkları bilinir duyulur. Geçekten bir “basın danışmanına” sahip oldukları hiç görülmemiştir. Öyla yapmış olsalardı, bugüne kadar Muğla‘da “milletvekili danışmanlığı” veya “basın danışmanlığı” yapmamış “gazeteci” kalmazdı…

Yanlış yapılmış da olmazdı. Burada yanlış olan gazetecilerin bugüne kadar bu konuyu hiç sorgulamamış olmaları…

Şu anda Muğla‘nın 7 milletvekili var. Danışmanlarını, basın danışmanlarını bilen var mı?

Açıklasalar da öğrensek. Merak etmiyor musunuz?

xx           xx           xx

Bir “fikir işçisi” olarak 4’ü CHP’li, 1’i İYİ Parti’li seçilmişlerimizin basın danışmanlarını bilmiyorum. Tanıştırılmadık!

Ama 2 AK Parti Milletvekilimizin basın danışmanlarını tanıyorum.

Milletvekili Yelda Erol Gökcan ile Milletvekili Mehmet Yavuz Demir‘in danışmanları hem “gazeteci” hem de “Muğlalı”…

Mutlu Hazer askerden yeni geldi. Milas‘ta arkadaşımız Nazmi Doğru‘ya ait gazeteleri yönetirken, AA ve İHA Temsilcilikleri de yapmış bir kardeşimiz. Milletvekili Yavuzdemir‘in basın danışmanlığını yapıyor.

Kenan Gürbüz seneler önce Muğla‘ya Anadolu Ajansı (AA) Muğla Büro Müdürü olarak geldi. KG Medya‘yı kurarak Muğla’lı oldu. A Haber ve Sabah Gazetesi temsilciliklerini de yürüten arkadaşımız Gürbüz de bir süredir Milletvekili Gökcan‘ın fahri danışmanlığını yapıyordu şu günlerde Basın Danışmanlığı için resmi işlemler yapılmakta.

xx           xx           xx

Ben bir “fikir işçisi” olarak Milletvekilleri Gökcan ve Demir‘i kutluyor. Hazer ve Gürbüz arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz. Darısı öteki milletvekillerimizle Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş dışındaki belediye başkanlarının başına…

Bodrum ve Menteşe Belediyelerinde de meslekten gelme arkadaşlarımız görev yapıyor. “Gazeteci” ile çalışmak doğrudur. İyidir de…

Milletvekili Demir‘in Basın Danışmanı Mutlu Hazer geçenlerde sosyal medya hesabından “Bize ulaşabileceğiniz iletişim kanalları” diye “0 3124205668-69; 0505 489 63 93; 0507 952 12 82; 0543 902 14 17; 0507 262 59 50… e posta mehmetyavuz.demir@tbmm.gov.tr .. Fax: 03124202619” şeklinde paylaşımda bulundu.

Umarız bu paylaşım öteki seçilmişlerimize de örnek olur. Ayrıca öteki seçilmişlerimizin “basın danışmanlarını” gazetecilerle tanıştırmalarını merakla bekliyoruz…

xx           xx           xx

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY operasyonu sayesinde de AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete‘nin basın danışmanının da bir “gazeteci” olduğunu öğrendik.

Ama sayın Mete‘nin tanışmaya nail olmadığımız, en azından benim tanışmadığım danışmanı “Muğlalı” değilmiş. Duyumlarımıza göre, Konya‘dan gelmiş.

Belki de Muğlalı gazeteciler, söz konusu operasyonda gözaltına alınan Hamza Türkoğlu’nun sahip olduğu kalibre ve meziyetlere sahip değillerdir. Nereden bilelim…

Ancak ilk kez bir siyasi parti İl Başkanının profesyonel bir “basın danışmanına” sahip olduğunu görmek mesleğimiz ve meslekdaşlarımız açısından sevindirici bir gelişme. Darısı öteki partilerimizin il başkanlarının başına diyeceğim, ama belki onlarında danışmanları vardır da Muğla Basını ile tanıştırmamışlardır!

Yukarıda belirttim gibi, AK Parti Muğla İl Başkanlığı‘nın danışmanı ile de tanışmışlığımız yoktu. Belki tanışmış olanlar varmıştır.

Bunlar önemli ve güzel gelişmeler…

xx           xx           xx

AK Parti Muğla İl Başkanlığı’nın basın danışmanının Bylock kullanıcısı çıkması ise üzücü ve düşündürücü bir gelişme…

Basında yeralan haberlere göre, Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından önceki gün düzenlenen eş zamanlı operasyonda Muğla İl Jandarma, Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları emrinde görevli 4 muvazzaf askeri personel ile biri işadamı sivil 2 Bylock kullanıcısı adreslerinde gözaltına alındı.

Şüphelilerin emniyetteki sorgulamalarının ardından savcılığa sevk edilecekleri belirtilirken, gözaltına alınan 2 sivilden birisi olan Hamza Türkoğlu’nun bir süre önce AK Parti Muğla İl Başkanlığında basın danışmanı ve fotoğrafçı olarak çalıştığı anlaşıldı.

Şüpheli Hamza Türkoğlu’nun askerliğini bedelli olarak yaptığı da öğrenilirken, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete‘nin yaptığı açıklama da dikkat çekici oldu. İl Başkanı Mete şöyle demiş:

Hamza Türkoğlu daha önce özel bir firmada çalışıyormuş. Firma kapanınca iş için bize geldi. Basın yayın mezunu olduğunu söyledi. Kendisinin sabıka kaydını istedik. Sabıka kaydında bir sorunu yoktu. Sigorta girişini yaptırdık ve işe başlattık. Daha sonra bu kişiyle ilgili Ankara’da sıkıntılı durumu olduğunu öğrendik. Öğrenir öğrenmez 2 ay önce hemen işine son verdik. Bu kişinin FETÖ’cüler tarafından kasıtlı olarak bizim yanımıza gönderildiğini düşünüyorum. İçimize sızmaya çalıştıklarını düşünüyorum

xx           xx           xx

Ne “örgütmüş” kardeşim ya… Hala bir yerlere sızmaya çalışıyorlar.

AK Parti İl Başkanı Mete, kendisiyle görüşen arkadaşlarımıza “Bu kişinin FETÖ’cüler tarafından kasıtlı olarak bizim yanımıza gönderildiğini düşünüyorum. İçimize sızmaya çalıştıklarını düşünüyorum.” diyor.

Olabilir tabi, neden olmasın… Tabi “Neden olsun?” diyen de çıkacaktır.

Hem Muğla AK Parti’ye sızıpta ne yapabilirler ki?

Bilemeyiz… Elbette İl Başkanı Mete‘nin düşündüğü bir şey vardır.

Herkes başına geleni bilir. Bizim başımıza gelen bir durum değil. Keşke 2 ay önce işine son verdiklerinde polise bildirselerdi. Belki de bildirmişlerdir. Onu da bilemeyiz.

Kendisiyle görüşmedik. Yoksa sorardım.

Neyse soruşturma sürüyor. Bekleyip hepbirlikte sonucu görelim…

xx           xx           xx

Sanıyorum FETÖ ile mücadelenin en başarılı sürdürüldüğü illerden biri de Muğla

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminden bu yana sürdürülen adli işlemler hakkında İHA‘ya bilgi veren Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz‘a göre, Muğla‘da 2,5 yılda FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik sürdürülen çalışmalarda bugüne kadar toplam 2 bin 491 şüpheli hakkında işlem yapıldı. Bunlardan 833‘ü tutuklandı, 783‘ü adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 717 kişi savcılık, emniyet ve mahkeme kararı ile serbest bırakılırken, 158 kişi de firari durumda. Şu ana kadar 913 dosya karara bağlandı.

Muğla‘da ilçelerin mahrem imamlarına yönelik çalışmalarda tamamının saptandığını ve bunlarla ilgili açılan dosyalardan yargılamaları devam edenlerle ceza alanlar olduğunu belirten Başsavcı Yavuz, Muğla‘nın ve Türkiye‘nin en önemli FETÖ/PDY davaları arasında yer alan ‘Cumhurbaşkanına Suikast Girişimi‘ ve iki polisin şehit edilmesi davası için de “Marmaris’te Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik gerçekleştirilmeye çalışılan suikast girişimi sonrası biri hariç tüm şüpheliler yakalanmış ve Muğla 2’nci Ağır Ceza Mahkemesinde titiz bir yargılama sonrası karara bağlanmıştı. İzmir İstinaf Mahkemesi bu kararı onadı ve dosya şu anda Yargıtay 16. Ceza Dairesinde. Yargıtay aşaması devam ediyor” diye bilgi verdi.

Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Yavuz, bugüne kadar 2 bin 170 iddianame hazırlanırken, ellerinde 449 ihbar dosyası bulunduğunu, bunlardan 254’ü hakkında soruşturmaya yer olmadığına karar verildiğini, 39’unun soruşturmaya kaydedildiğini, 92’sinin beklemede olduğunu, 51 dosya için yetkisizlik verilirken, 13 dosyanın da birleştirildiğini ifade etti.

Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz’un şahsında yargı ve emniyet çalışanlarına kolaylıklar diliyoruz.

xx           xx           xx

Bugün 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ… Kalemini kişisel olarak kulllanmayan ve insanlık, ülke ve toplum çıkarlarına zarar verenlere, çıkar çevrelerine kullandıranlar hariç tüm meslektaşlarımın gününü kutlar, işlerini her türlü özgürlük ortamında kaygısız yapabilmelerini dilerim…

—————————————-                                             —————————————-
GÜNÜN SÖZÜ: Dünyanın en eski mesleği kendini satmaktır. Bunu fahişelikle karıştırmak bi o kadar eski bir yanılgıdır. (A. Camus)
ÇİVİ
Arkadaşım “Bir partiyi yönetemiyorlar. Bunlar ülkeyi nasıl yönetecekler?” diye sordu.
Beni Bi Gülmek Aldı: )))))

————————————————————————————————————————————

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets