Şimdi Muğla'ya Necdet Calp Lazım! - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Şimdi Muğla’ya Necdet Calp Lazım!

Bu haber 04 Ocak 2019 - 1:34 'de eklendi ve 101 views kez görüntülendi.
Özcan Özgür
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

AK Parti’nin Büyükşehir adayı sürpriz olmadı. Sonunda 23. Dönem Muğla Milletvekili Dr. Mehmet Nil Hıdır da karar kılındı. Hayırlı olsun… Kime hayırlı olsun, onu da yarın yazalım.

xx           xx           xx

Bu günlerde medya ve sosyal medya CHP’li Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat‘ın “satışları” ile yıkılıyor… Bence Başkan Tokat‘a haksızlık yapılıyor. Bir tek O mu? Milas‘ın bir ucundan Muhammet Tokat, bir ucundan da Osman Gürün tutmuş satıyorlar işte…

Anımsayın bakalım.. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün 2014 Yerel Seçimlerinde Milas‘ta CHP İlçe Binası önünde halkla yaptığı konuşmasında Büyükşehir Yasası‘ndan söz ederken “Milas’ın artık iki kocası var. Biri Muhammet Tokat, diğeri de benim” dememiş miydi?

İşte o sözün gereği yerine getiriliyor…

Biri bari hayırlı çıkmaz mı… Tabi bizim Hüseyin Anıl‘a da malzeme çıktı! Hüseyin hocam da paylaşımında “ORDA KİMSE YOK MU?” diye sorup, “Oligarşi, Milas’ta 113 köy tapusunu satışa çıkarmış, haraç mezat satıyor, yetişin…” diye yazmış…

xx           xx           xx

Hüseyin Anıl paylaşımının altına DSP‘nin Ortaca Belediye Başkanı Adayı Av. İsmail Can Varol Bunlar hiç Mehmet Maçoğlu ismini duymamışlar herhal…” diye yazmış. Anıl‘ın yanıtı da “Hadi o komünist, bunlara uzak düşer. 12 Eylül koşullarındaki, Halkçı Parti (HP) Genel Başkanı Nejdet Calp kadar bile cesur olamadılar.” şeklinde olmuş.

Bundan 36 yıl önce 1983 seçimleri sırasında, televizyondaki bir tartışmada dönemin ANAP lideri Turgut Özal’ın, Boğaz Köprüsü’nü satma vaadine karşı, Halkçı Parti Lideri Necdet Calp, yumruğunu masaya vurup “Satamazsınız beyefendi, sattırmayız!” çıkışıyla karizmatik bir kişiliği de olmamasına rağmen yüzde 30 oy toplamıştı.

Her iki isim de o tartışmadan sivrilmiş ve sonuçları sandığa yansımıştı. Oysa bugün solun temsilcisi olduğunu söyleyen CHP aynı etkiyi gösteremiyor. Üstelik belediye başkanları da satıyor… (!)

Ki çoğu ekonomist de ana muhalefet partisini ayakları yere basan ve sosyal projeler sunan bir sosyal demokrat parti olarak görmüyor…

xx           xx           xx

Bizim Mustafa İnci, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat‘ın “satışınıAkşam Gazetesi‘nde yazmış. Haberin linki ve kupürü internette fink atıyor… Sosyal medyada bu konuda paylaşım yapanlardan Zekai Türkmenoğlu şöyle demiş:

10 yıla yakındır ‘Şehr-i eminlik’ (Belediye Başkanlığı) yapıp verdiği sözleri doğru dürüst tutmayan, Belediye ve Milas için hiç bir kaynak yaratamayan Sayın M. Tokat, köy mallarının satışıyla ayak da durmaya çalışıyor!!! Seçime çeyrek kala bu hamleyi yapan Başkanın seçimden sonra hasbelkader yeniden seçilirse bütün Milas’ı satacağından korkuyorum!!!!” derken, bir başka paylaşımında da “CHP yol yakınken yanlıştan dön, köy mallarının satışını iptal et. Milas Belediye Başkan Adayını geri çek.

Kıyamet kopmuş…

Karacan TC Ramazan Ayten de “Hayırdır başkandan ne alıp veremediğin var çık karşısına konuş bence” diye tepki gösterirken, Türkmenoğlu “Sen konuş dostum, ‘sat her şeyi babalar gibi sat’ dersin. Ben satamazsın Milas’a köylerine bu kötülüğü yapamazsın diyorum” diye karşılık vermiş.

xx           xx           xx

Onca kıyametin kopmasına CHP‘li Belediye Başkanı Muhammet Tokat‘ın belediyeye ait 113 taşınmazı satışa çıkartmış olması neden olmuş bulunuyor.

Satışa çıkan 113 taşınmazın 64 tanesi arsa, 30 tanesi tarla.. Geri kalanı zeytinlik, bahçe ve ev..

Taşınmazların fiyatı en düşüğü 10 bin liradan, en yükseği 341 bin liradan satışa çıkacak. İhale 17 Ocak 2019 perşembe günü saat 13.30 de Milas Belediye binasında yapılacak.

Seçim öncesi tepkiler çığ gibi büyüyor.

DSP‘nin Menteşe Belediye Başkanı Adayı Durna Ali de ekinde haber kupürü “BU İŞLER BİLBORDLARA GÜLÜMSEMEK DEĞİL” başlığı ile “.. Sokağa çıkıyorsun her 10 metrede gülümseyen bir belediye başkanı bilbordu… Tanesi neredeyse bir işçinin maaşına denk gelecek.. sonra işci maaşlarını ödeyemeyince bakıyorsun 113 taşınmaz Milas Belediyesi tarafindan satışa çıkmış.. Hazır mirası herkez bitirir.. Gözün aydın Türkiyem.” şeklinde paylaşımda bulunmuş.

Altına da bu köşenin takipçilerinden Oktay Demir… hizmeti sunan belediye başkanının fotoğraf ve isminin ön plana çıkarıldığı tanıtım hizmetleri yapılırken kamu kaynaklarını, bilgilendirme dışında bayram seyran tebrikleri için gereksiz mesaj atan, tüyü bitmemiş yetimin hakkını israf edenlerin, devlet araçlarını şahsi işlerinde kullananların, beyt-ül malı kendi menfaatine harcayanların yatacak yerleri olmaz inşallah.” diyerek işi bedduaya kadar götürmüş.

Milas‘tan Hasan Çemrek de “Sayın Belediye Başkanı; Köy Tüzel Kişiliğinden geçen taşınmazlar HAYRAT’tır!. Satarak Bağışlayanların Kemiklerini Sızlattığınızın FARKINDAmısınız!???” diye sormuş.

xx           xx           xx

Hasan Çemrek‘in sorusu ile Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık‘ın Yeşilbağcılar Mahallesi‘nde sattığı, satışa çıkardığı arazileri hatırladım. O arazilerinde “hayrat” olduğunu söyleyenler var…

Paylaşılan gazete kupürlerinden birinin altına da Uğur BillorSevgili arkadaşım bizimde kızdığımız şeyler var. Hükümet şeker fabrikaları, otoyollar, Telekom yetmedi tank fabrikasını satıyor niye onları da yazmıyorsunuz.” diye yazarken, Özer Akpınar adında bir sosyal medya kullanıcısı da “Satacak tabi. Ne yapacaktı, amele bulup zeytin mi silkecekti? Milas’ın önceki dönemlerini de biliyoruz. Daha iyisi gelene kadar Muhammet Tokat” diyerek Başkan Tokat‘a sahip çıkmış.

Süleyman Yilmaz adında bir kullanıcı ise “Ovacık Belediye Başkanı amelelik yapıyor da biz niye yapmayalım. Satarsak şeker fabrikalarını satanlardan ne farkımız kalır.” ifadesiyle tepki göstermiş.

Mehmet Yılmaz adındaki kullanıcı da “Köy tüzel kişiliğini geri getirmek isteyen bir partinin adayı olarak satmamalısınız amele tutmak meselesi değil. Örgütünüz kamuoyuna ne mesaj veriyorsa onu uygulamak durumundasınız. Örgüt falan tanımam derseniz ki diyebilirsiniz o zaman da bağımsız aday olur seçmenin karşısına çıkarsın seçmen de sizi seçer veya seçmez” diyerek şu uyarıda bulunmuş: “Süleymanpaşa Belediyesi bu durumdaki arazilerden elde edilen gelirleri arazinin ait olduğu mahalleye harcıyor”..

xx           xx           xx

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat neden satıyor? 17 Ocak 2019 perşembe günü yapılacak ihaleden elde edilecek para nerede kullanılacak? Bu soruların yanıtını ararken, Belediyenin aylardır ödeme güçlüğü içinde olduğunu öğrendik… Neden? Büyükşehir kaynakları kuruttu mu, beceriksizlik mi?

Sosyal demokrat belediyeciliğin özelliklerinden birisi de “kaynak yaratıcı” olmasıdır… Bunu geçmişte Milas’ta Fevzi Topuz; Yatağan’da Ahmet Necati Özdemir, Sadi Özcan; Dalaman’da Musa Siva; Fethiye’de Özer Olgun; Bodrum’da Emin Anter; İl merkezinde Erman Şahin ve sonra Orhan Çakır yapmıştı…

Şimdikiler satıyor… Muğla’da yeni nesil belediyecilik böyle!.. Bu furya Başkan Tokat ile de başlamadı… Osman Gürün ile başladı… Belediye Başkanlığı‘nın ilk yılında “borç devraldım” diyerek Başkan Şahin‘den ve Başkan Çakır‘dan kalan taşınmazları çatır çatır satmıştı.

Osman Gürün hala satıyor… Öyleki 10 Nisan 2018’de Milas’ın Güllük beldesinde 48.17 m2 arsayı 58.000.00 TL’ye; Milas İçme’deki 242,88 M2 arsayı 36.500.00 TL’ye ve Milas Narhisar’da 529.13 m2 araziyi 27.000.00 TL’ye satışa çıkarmıştı…

Diğerlerini ayrıca yazarız… Acaba Başkan Tokat kimden “enkaz, borç” devraldı da satıyor? Ki kanalizasyon yatırımının borcu da Büyükşehir‘e devroldu… Başkan Tokat satılacak yer kalmayınca ne yapacak?

xx           xx           xx

Milas‘tan Ünsal Yalçınkaya da bir paylaşımın altında “Sayın başkan, kendim düştüm şarkısını mı söylemek istiyorsunuz.Vay şu partimin düştüğü noktaya. Yazıklarım olsun.77 seçimlerinde bu belediyeyi sağ iktidardan alıncaya kadar akla karayı seçen bir ağbeyiniz olarak, seçimleri kaybettirirseniz tarih sizleri af etmeyecek bilesiniz istedim…” derken, yine Milas‘tan Behlül BaşNe biçim toplumuz biz. Bir yandan maaşlar ödenmiyor deniyor, işciler aç deniyor, belediye borçlu diyorsunuz. Başkan ne yapsın, bu ülkede iktidarın satmadıgı yer kalmadı, hic ses çıkarmıyorsunuz. Gelmiş bunu manşet yapıyorsunuz. Başkan degişirse bu günleri de ararız. Güllük’te suyu 9tl ye yakın alıyoruz. Hiç ondan bahsetmiyorsunuz. Başkan yaptıysa bir bildigi vardır..!!!!” demiş.

Yalçınkaya da “Kardeşim sorun para ise kendileri maaşlarından feragat etsinler. Yorganı ayaklarına göre uzatsınlar, harcamalarda tasarruf yapsınlar ve de biraz az yesinler. AKP’den farkları olmalı, Rahmetli Erdal Çerçi de AP ve MC hükümetlerinden para alamıyordu…” diye karşılık vermiş.

Muğla’nın geldiği değil de “getirildiği” hallere bak… Bir zamanlar “Türkiye Belediyeciliği” için örnek olan Muğla’yı bu hallere düşürenlere ben ne diyeyim… Varsa hakkımı helal etmiyorum…

—————————————                                                                                           —————————————-

GÜNÜN SÖZÜ: Dağlarında bozkurtların ulumadığı yerlerin ovalarında çakallar ulur. (Alıntı)

ÇİVİ

Arkadaşım, AK Parti’nin Büyükşehir adayı olarak Dr. Mehmet Nil Hıdır’ın belirlenmesinin ardından “Üçüncü aday ihtimali var mı?” diye sordu.

Beni Bi Gülmek Aldı: )))))

——————————————————————————————————————————-

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets