Turizm Bakanı Kaçak Yapı Yapar Mı? - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Turizm Bakanı Kaçak Yapı Yapar Mı?

Bu haber 21 Aralık 2018 - 0:25 'de eklendi ve 32 views kez görüntülendi.
Özcan Özgür
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Muhtemelen okurlarımızdan olmalı. Oktay Arkan… <oktayarkan@hotmail.com> adresiyle e posta gönderip, şöyle demiş:

Sayın Özcan özgür bey, Sizden yarın bir manşet bekliyorum. Koskoca bakan kaçak otel yapar mı deyin . Turizm bakanı kaçak otelleri için imar başvurusunda bulunmuş.

E posta 18 Haziran‘da gönderilmiş. Yeni gördüm. Oktay Arkan muhtemelen “Osman Gürüncü”lerden olmalı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Daşgın‘ın Köyceğiz Gölü kenarında yaptığı kaçak yapıyı ve bunu İmar Affı‘na sokma çabasını bu köşeden duyurduk ya, “Hadi bakalım sıkıyorsa bunu da yaz” dercesine bana “manşet” yapma talimatı veriyor.

Zannımca yazamayacağımı sanıyor veya düşünüyor.

Benim kaçak yapı yapanım iyidir” anlayışının tipik bir örneği…

Ne olacak yani, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy kaçak yapı yaptığını itiraf etmiş diye Hüseyin Daşgın‘ın yediği naneyi görmezden mi geleceğiz? Belli ki zorunuza gitmiş.

Benim yazmam değil de O’nun yaptığı zorunuza gitse ne güzel olurdu…

xx           xx           xx

Kaç kere söyleyeceğim bilmiyorum. Anlamak istemiyorlar. Ben Muğla‘nın bir kaç “Kent Yazarı”ndan biriyim. Benim işim kenti, kentte olup bitenleri yazıp, yorumlamak… Türkiye‘de olup biteni yazan yüzlerce kalem var.

Siz hiç yaygın medyada, özellikle “havuz medyasında” Hüseyin Daşgın’ın yediği naneyi yazan bir kalem gördünüz mü?

Göremezsiniz…. Muğla‘da bir genel sekreteri takmazlar. AK Parti İl Yöneticileri de takmadı… Söz eden oldu mu? Ama siz benden Türkiye‘nin bir bakanına takmamı istiyorsunuz. Aslında takmamı da beklemiyorsunuz… Size inat değil, sizin gibi düşünen “Benim kaçak yapı yapanım iyidir” anlayışı ve biat kültürünün CHP’deki örneklerine kapak olsun diye paylaşıyorum;

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, AKP’nin kaçak ya da imara aykırı yapılar için getirdiği ‘imar barışı’ düzenlemesinden kendisinin de yararlandığını açıkladı. Ersoy, ‘Çok büyük avantaj niye kaçırayım? Rakamlar yüksek değil. İşletmelerin yarım sezonluk kârı’ dedi.

Gazeteler böyle yazdı…

xx           xx           xx

Bakan Ersoy gazetecilerin “Kendi otelleriniz için imar barışına başvurdunuz mu?” sorusuna “Otellerimde lojmanlarda vardı galiba. Süre uzatımına hepsine başvurdum. Çok büyük avantaj niye kaçırayım? Rakamlar yüksek değil. İşletmelerin yarım sezonluk kârı. Devlet açısından yapılmış çok güzel bir jesttir. Bizden tahsisli yüzde 50’den fazlası başvurdu. Çevremde başka sektörde olup da ‘bakanım yeni yatırım yerlerini ne zaman açıklıyorsun’ diyen çok var. Yabancı yatırımcıların da ilgisini çekiyor.” diye karşılık vermiş.

Bakan hiç değilse fırsattan istifade yeni yapıp, eski beyanında bulunup yasanın ardından dolanmaya kalkışmamış!

Bir ülkeyi yöneten Bakanlar Kurulu‘nun üyelerinden biri kaçak yapı yapmışsa, sabah akşam lideri iktidarı “Yolsuzlukla, liyakatsızlıkla” suçlayan bir partinin Muğla Büyükşehir Belediyesi‘nin genel sekreteri de bakanla yarışmaya kalkıyorsa ne diyelim…

Kötü emsal emsal değildir, Oktay Arkan kardeşim… Belli ki sen bu bakanın anlayışına tepki içinde ülkeyi yöneten AK Parti‘ye oy vermiyorsun, ama aynı anlayış içindeki genel sekreter ve muadillerini Muğla‘yı yönetenlerin içinde tutan partiye muhtemelen oy veriyorsun?

xx           xx           xx

Önceki günkü “Adaylar Fuhuş Konusunda Ne Düşünüyor?” başlıklı yazım tartışmaya neden oldu. Farkındalık yarattı. Umarım işe yaradığını da görürüz. Tabi her zaman olduğu gibi yanlış anlayanlar ve konuyu saptırmaya kalkanlarda oldu.

Biz sizlerle birlikte sürdüreceğiz. Gelen yorumları, tepkileri de sizlerle paylaşacağız…

Bakalım yetkililerden, ilgililerden ne gibi tepkiler gelir bilemem.. Önceki gün Muğla Valiliğinden basına “Vali Civelek Başkanlığında Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı” başlığı ile şu açıklama geldi:

Uyuşturucu ve her türlü bağımlılıkla etkin mücadele edilmesi konusunda yürütülecek çalışmaların ele alındığı Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Esengül Civelek, Vali Yardımcısı Turgut Çelenkoğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ve kurul üyesi kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Bağımlılıkla mücadeleye yönelik 2018 yılı içerisinde yürütülen çalışmaların değerlendirildiği toplantıda 2019 yılında bağımlılıkla mücadele konusunda yürütülecek faaliyetler hakkında katılımcılara bilgi verildi. Toplantıda bağımlılıkla mücadele kapsamında ilgili kurumların yürütmüş olduğu kurumsal çalışmalar ile ilgili sunum yapıldı.

xx           xx           xx

Valilikte yapılan bu çok önemli toplantıya çağrılmadım. Çağrılmış olsam katılmaya, ayrıntıları öğrenmeye çalışırdım. Katılamıyorsam katılan arkadaşlarımdan bilgilenirdim. Mustafa İnci ve Altar Zeyhan arkadaşlarımızı aradım, kimse çağrılmamıştı!

Basın neden bu denli önemli bir toplantıya davet edilmez? Sorulacak sorulardan mı korkulur? Hadi basını çağırmadınız, bu “bigi notu” gibi açıklama ne? “Bakın biz bu konulara ilgisiz değiliz” mi denilmek isteniyor?” Pes doğrusu…

Bir basın açıklaması da Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi basın biriminden geldi. “Cinsel Taciz ve Cinsel Saldırıyla Mücadele Kurulu (CİTSAM) Oluşturuldu” başlıklı açıklamada şöyle denilmiş:

Üniversitemiz bünyesinde; cinsel taciz, istismar ve saldırıdan arındırılmış bir ortam sağlanması, bu konuda farkındalığın artırılması, bu tür olayların engellenmesi, şikayet ve iddialar söz ko-nusu olduğunda etkin bir soruşturma ve yaptırım mekanizmasının işletilmesini sağlamak mak-sadıyla Cinsel Taciz ve Cinsel Saldırıyla Mücadele Kurulu (CİTSAM) oluşturuldu.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bakiye UĞUR başkanlığında oluşturulan Kurul, Üniversitemiz genelinde farkındalık oluşturmanın yanı sıra web sayfamızda yer alan müracaat linkiyle başvu-ruları hızlı bir şekilde işleme koyarak mağduriyetlerin önüne geçmeyi hedefliyor.

Erişim Linki: https://citsam.mu.edu.tr/

Basın açıklaması böyle olur. Teşekkür ederiz. Başarılar dileriz…

xx           xx           xx

Önceki gün bir açıklamada <iboatalay@msn.com> e posta adresi ile Bodrum‘dan İbrahim Atalay adında okurumuzdan geldi. “Selam özgür bey. Yazılarınızı dikkatle ve özenle okuyorum. Gerçekten CHP’yi anlamakta çok zorlanıyorum ve Muğla’da kaybedeceğiz.” diyen Atalay uzun açıklamasında özetle şu ifadeleri kullanmış:

Ben ibrahim Atalay uzun yıllar CHP için çalışmış hayatı boyunca bir sosyal demokrat ve Atatürk’ün izinde yaşamış, çocuklarıma bu sevgiyi aşılamış, inanmış. Etrafımdaki insanları umursamış, her anlamda yardımcı olmaya çalışmış, Bodrum’da yaşayan bir vatandaş olarak bugün Muğla KÜÇÜKŞEHİR Belediye Başkanı Osman Gürün’ü (ZULÜM) yine aday göstermenizden dolayı sizi kınıyor ve partimden istifa ediyorum.

Siz büyümek yerine küçülmeyi seçmiş ve bu yöne doğru hızla giden bir partisiniz.. Ve bu gidişle, ne yazıkki yok olacaksınız… Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un tüm çabaları ve çalışmaları ne yazıkki Osman Gürün (ZULÜM) tarafından her alanda sabote ve Bodrum Belediyesinin tüm varlıkları gasp edilmiş ve Bodrum’a yüzünü düşmanca ters dönüp, Kocadon’la aynı partili olduğunu unutmuştur.. Ama halk bunu unutmadığı gibi zamanı da geldiğinde hatırlatacaktır..

Ben bundan sonraki hayatımda sizin partinizin olduğu hiçbir etkinlikte olmayacağımı etrafımdaki tüm arkadaşlarımda aynı düşüncede olup, sizden vedalaşıyoruz ve bugüne kadar sizler için yaptıklarım ve aldığınız oylarımı helal etmiyorum.. Allah size akıl, bize sabır versin…. Ve ulu önderimiz Atatürk’ten şahsım ve arkadaşlarım adına Ata’mızın kurduğu partiye sahip çıkamadık ve sizlere teslim ettik.. atamın bizleri affetmesini diliyoruz… Ve sözlerimi Albert Einstein’ın bu sözleri ile bitiriyorum.

Başarısızlığın ve Beceriksizliğin en büyük kanıtı, aynı şeyi defalarca yapıp farklı bir sonuç almayı ummaktır. Suçluyum, suçluyuz, ama siz daha çok suçlusunuz… Saygılarımla.

İleti yanlış adrese mi geldi anlayamadım…

Benim suçum ne?

—————————————-                                                                                         —————————————–

GÜNÜN SÖZÜ: Televizyon kadar kafası olup, düğmesi kadar beyni olmayan insanlar var. (Alıntı)

ÇİVİ

1 Ocak’tan itibaren CHP’li belediyelerde asgari ücret net 2 bin 200 TL olacak ya, arkadaşım “Bu asgari ücreti alacaklar sendikalı da olacak mı?” diye sordu.

Beni Bi Gülmek Aldı: )))))

————————————————————————————————————————————

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets