Behçet Saatcı'nın Mutlu Günü - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Behçet Saatcı’nın Mutlu Günü

Bu haber 15 Aralık 2018 - 2:23 'de eklendi ve 94 views kez görüntülendi.
Özcan Özgür
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Aslında bu yazının başlığı “çanak çömlek patladı” da olabilirdi, ama bu daha uygun;

Behçet Saatcı’nın Mutlu Günü

Fethiye Belediye Başkanı Sayın Behçet Saatcı bugün oğlu Fatih‘i evlendiriyor.

Sude Öykü&Fatih Saatcı çiftinin düğünü bugün Fethiye-Yanıklar‘da Tuana Tatil Köyü‘nde yapılıyor.

Bu düğün Muğla‘nın iki siyasi yakasını bir araya getirebilir. Çünkü Başkan Saatcı‘nın yeniden Fethiye Belediye Başkanı adaylığı CHP&İYİ Parti İttifakı çerçevesinde kesinlik kazanmış bulunuyor.

Yani bugün Başkan Saatcı‘nın iki yönden de mutlu günü…

Demirci, Yavuz ve Saatcı aillerini tebrik ediyor, genç çifte sağlık, mutluluk içinde bir yastıkta kocamalarını diliyoruz…

xx           xx           xx

Duyumlarımıza göre, İYİ Parti&CHP ittifakı çerçevesinde Muğla‘da İYİ Parti büyükşehir adayı çıkarmayacak. İYİ Partililer, Sayın Osman Gürün‘ün Büyükşehir adaylığını destekleyecekler.

Buna karşılık CHP‘de Bodrum, Fethiye ve Seydikemer‘de aday çıkarmayacak.

Bu üç ilçede seçilebilir yerlerde CHP’ye meclis üyeliği verilecek mi bilmiyoruz.

Aynı şekilde kalan üç ilçede CHP’li belediye başkanı adaylarının altında İYİ Partili meclis üyesi adayları yeralacak mı onu da bilmiyoruz…

İttifak protokolu resmen açıklanınca hep birlikte öğreniriz.

İttifak Fethiye’de Behçet Saatcı ile yola çıkarken, Bodrum’da da Konacık beldesinin MHP’li son Belediye Başkanı Mehmet Tosun ile yola çıkıyor.

Bodrum‘da yaşıyor olsam İYİ Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun‘a oyumu verirdim. Fethiye‘de yaşıyor olsaydım da Başkan Saatcı oyumu alırdı.

Başta CHP’liler ve İYİ Partililer olmak üzere Bodrumlular ve Fethiyeliler ne yapar bilmiyoruz…

xx           xx           xx

Sayın Mehmet Tosun dün Muğla il merkezinde İYİ Parti İl Başkanlığı‘na giderek partisinden Bodrum Belediye Başkanı olmak üzere adaylık başvurusunu yaptı.

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkanı adayı Mehmet Tosun pazartesi günü de Bodrum‘da düzenleyeceği basın toplantısında adaylığını açıklayacak.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı adaylığını bugün düğün ortasında açıklamayacaktır. Ancak kendisine bunu soran gazeteciler olacağı gibi, tebrikleri de kabul edecektir…

Seydikemer ne olur bilemiyorum.

Orada CHP‘de aday bulamamıştı.

Çağdaş Adıgüzel adeta bulundu gelindi. CHP‘nin burada tartışmasız adayı sayın Adıgüzel‘di… Adı açıklanmıştı da… Şimdi burada İYİ Parti bir aday arayacak. Çünkü şu ana kadar burada da İYİ Parti’de adı geçen biri yoktu… Bulunur. İYİ Parti‘nin burada CHP kadar sıkıntı çekeceğini sanmıyorum.

Bakarsınız İYİ Parti burada bir kadın aday çıkarıp CHP’ye örnek olur…

xx           xx           xx

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da önceki gün Ankara‘daydı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu‘na “raporunu” sundu.

Raporda ne var bilmiyoruz. Önceki gün Ankara‘da ne olduğunu da bilmiyoruz. Bilebildiğimiz CHP&İYİ Parti ittifakından sonra CHP‘nin Muğla Büyükşehir Belediyesi‘nde yola Osman Gürün yerine Mehmet Kocadon ile devam etmeyeceği ortada.

Geçmişte Musa Gökbel Bodrum’a aday olarak Ankara’dan dönerken, yolda Mazlum Ağan’ın adaylığı ilan edilmişti; ama bu olayda CHP’nin yönetenlerinin gözünün hiçbir şeyi görmediği de ortada…

Kocadon için Bodrum Başkanlığı seçeneği de ortadan kalkmış olmalıdır. Çünkü bu kendisine Osman Gürün‘ün adı Büyükşehir için açıklanırken teklif edildi, ama kabul etmedi.

Peki şimdi tamamen açıkta mı kaldı?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı‘nın bir TV kanalında “Kocadon partimizden bir yere gitmiyor” şeklinde açıklamada bulunduğu duyumlarını aldık. Ancak Kocadon‘un AK Parti‘den veya Demokrat Parti‘den (DP) aday olabileceği duyumları da var…

xx           xx           xx

Önceki gün AK Parti İl Başkanı Kadem Mete de Ankara‘daydı.

Cebinde üç isim ile gittiğini yazmıştım; Bülent Karakuş, Mustafa Çelebi ve Gültekin Akça

İl Başkanı Mete beraberinde Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir olduğu halde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Sayın Mehmet Özhaseki ile görüşürken, Muğla‘da bir kere daha Manisa 24,25,26. Dönem Milletvekili Prof. Dr. Selçuk Özdağ‘ın adı dillendirildi.

Kim, kimler fısıldıyor bilmiyorum. Dertleri Hoca ile mi, AK Parti ile mi belli değil… Dertleri Muğla da olabilir tabi… (!) Saygıdeğer Özdağ ise ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla kendini feda edebilir!

İl Başkanı Mete‘nin üç isimle gittiği Ankara‘da AK Parti çevrelerinde Mehmet Kocadon adı da geçiyordu… CHP‘deki kapıların kapanması halinde Kocadon‘un AK Parti‘den Büyükşehir adayı olmasını bekleyenler de vardı. Ankara‘dan Prof. Dr. Selçuk ile ilgili bir duyum yok.

Osman Gürün‘e yakınlığı ile bilinen Dr. Mehmet Nil Hıdır‘ı dillendirenlerde var, ama AK Parti bu saatten sonra Bülent Karakuş‘un eline kalırsa şaşırmamalı…

xx           xx           xx

Benim anlayamadığım İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer‘e ne oldu? Bir diğer anlayamadığım da Muğla‘da aday belirleme yetkisi, ittifak tazelenirken jest olarak MHP‘ye verilmişken, MHP’lilerin hevesinin kursaklarında kalmış olması… Neden?

MHP‘ye Muğla‘da jest yapılınca AK Parti Muğla‘da alışılageldiği gibi pek öyle tepki gösteren filan olmadı. Ancak sosyal medyada “Muğla’da 182 bin oyu 2 milletvekili olan bir parti 40 oya sahip bir partinin altında nasıl seçime girer” diye söylenenler de az değildi… Tıpkı CHP‘lilerin Osman Gürün için söylendiği gibi…

Bakmayın onların da söylendiklerine.. Son tahlil de herkes, her parti Osman Gürün’e çalışıyor!

Yine de Ankara’da CHP’lileri dinleyen yok, ama AK Partilileri dinleyenler olmalı ki MHP’ye jestten vazgeçildi…

Peki şimdi MHP‘de “Madem adayı kendiniz belirleyecektiniz, bizi neden heveslendirdiniz?” diye tepki gösteren var mı? Söylenen bile yok! Sessizlik var. Siyasette, toplumsal olaylarda sessizlik tehlikelidir…

Olan arada Dr. İskender Gencer’e oldu…

Oysa AK Parti‘nin Muğla‘da Dr. Gencer ile şansı vardı? Mehmet Kocadon ile de olabilirdi. Gerisiyle Muğla‘da Belediye Başkan adayları belli, meclis üyeleri kimler olacak ona bakalım…

xx           xx           xx

Bir de herkesin bana sorduğu var;

Madem Osman Gürün Büyükşehir adayı olacaktı. Başkalarının da adaylık başvurusu yapmaları neden istendi?

Aynı şekilde “Madem Milas’ta Muhammet Tokat’la, Menteşe’de Bahattin Gümüş’le, Datça’da Gürsel Uçar’la, Ula’da Ümit Karaaslan’la, Dalaman’da Muhammet Şaşmaz ile yola devam edecektiniz, neden buralarda aday adaylığı başvuruları aldınız? Bu aday adaylarının yatırdıkları paraları bari geri verecek misiniz?” diye de soruyorlar…

Muhtemeldir, bu sorular öteki ilçeler için de sorulacaktır.

Benim asıl merak ettiğim, Bodrum‘da Recai Seymen ve Mustafa Saruhan ile Taner Uslu, Ali Öztürk, Mehmet Özalın, Refik Ülgen, Ahmet Aras ve Kemal Güneri‘ye kim, ne diyecek? Fethiye‘de Keramettin Yılmaz, Veli Pabuşcu, Alim Karaca, Melek Gözde Gürsoy Hoşafcı ve Atabey Akgün‘e kim ne söyleyecek?

Bütün olup bitenler “demokrasi” ile nasıl açıklanabilecek? Yolun başında “Önseçim istiyoruz” diyen CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ile CHP Fethiye İlçe Başkanı Özgür Kullukçu kime ne diyecek?

İyi bir hafta sonu geçirmenizi dilerim.

Pazartesi günü siyaset alanında herşey bir başka ve daha umut verici olabilir… Daha olumsuz ve umutsuz da… Bakalım Mevlam neyler, neylerse güzel eyler…

—————————————–                                                                                           —————————————-

GÜNÜN SÖZÜ: Sosyalizmi, içtimai haksızlıkların sona ermesi, liyakatın yerini bulması, acı çekenlerin gözyaşlarını dindirmek suretinde anlarsak sosyalistim. (Cemil Meriç)

ÇİVİ

Arkadaşım “Muğla TEKNOPARK inşaatı ihaleye çıkıyor. İhaleye 3 yıl ortalaması yılda 10 milyon TL iş yapmış müteahhitler katılabiliyor. Muğla’da böyle firma var mıdır?” diye sordu.

Beni Bi Gülmek Aldı:)))))

———————————————————————————————————————————–

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets