Demir, Büyükşehir aday adaylığını açıkladı - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Demir, Büyükşehir aday adaylığını açıkladı

Bu haber 16 Ekim 2018 - 1:31 'de eklendi ve 61 views kez görüntülendi.

CHP Muğla eski Milletvekili Nurettin Demir, 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimler için partisinden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı. CHP Muğla İl binasında düzenlediği toplantı ile adaylığını açıklayan Nurettin Demir, “Ön seçim bizim olmazsa olmazımız olduğuna inanıyorum. Partimizin belediye başkan adayları ve belediye meclis üyelerinin tüm kayıtlı oy kullanma hakkına sahip olduğu bir ön seçim ile belirlenmesi gerektiği düşüncesindeyim” dedi.

Kadir Tamer

CHP Muğla eski Milletvekili Nurettin Demir, 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimler için partisinden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.

CHP Muğla İl binasında gerçekleşen basın açıklamasında aday adaylığını kamuoyuna duyuran Nurettin Demir, daha güzel belediyecilik için başkanlığa aday olduğunu söyledi.

Demir, “Bildiğiniz üzere Muğla, Bodrum, Marmaris, Milas, Fethiye, Marmaris, ve Menteşe gibi önemli kent merkezlerinin yanı sıra ciddi bir kırsal nüfusa da ev sahipliği yapmaktadır. Kırsal alanlarımızda tarım ve hayvancılık sektörleri can çekişmekte, bereketli Anadolu toprakları kendi evlatlarına gıda sunamamaktadır. Çiftçimizde, turizmcimizde borçlarını ödeyememektedir. Bu sorunların aşılması için Muğla’da yeni bir yerleşme anlayışının ve ahlakının yerleştirilmesi büyük bir önem taşımaktadır. Yaşanabilir, adil ve sürdürebilir bir Muğla’yı yaratma hedefimiz olmalıdır” dedi.

Demir açıklamasına şöyle devam etti:

Yaşanabilir, adil ve sürdürebilir bir yerleşim için huzurlu, güvenli ve istikrarlı bir kent ve kır, yani köy yaşamı gerçekleştirilmeli. Yönetim ve hizmet anlayışının merkezine insanlarımızın yararı için harcanmalı, belediyeciliğin daha yararlı ve verimli yürütülebilmesi için geniş halk kesimlerinin görüşlerinin alınmasına dikkat edilerek, onların belediyeciliğimizin merkezinde olmaları sağlanmalıdır. Muğla’da ulaşım kalitesini arttırılarak bu konuda kazanç değil, halka hizmet ön plana alınarak daha ucuz ulaşım olanağı sağlanmalıdır. Yapılan spor, kültür merkezlerine ve yeşil alanlarına yenileri eklenmelidir. Alt gelir gruplarının, kadınlarımızın, çocuklarımızın, yaşlılarımızın ve gençlerimizin ihtiyaçları karşılanarak gerekli tedbirler alınıp yeni olanaklar sağlanmalıdır. Kapalı ver açık alanlarda engellilerimizin ve yaşlılarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak biçimde düzenlemeler yapılmalıdır.”

Önseçim talebi

Konuşmasında adayların öv seçim ile belirlenmesinin gerektiğini kaydeden Nurettin Demir, “Ön seçim bizim olmazsa olmazımız olduğuna inanıyorum. Partimizin belediye başkan adayları ve belediye meclis üyelerinin tüm kayıtlı oy kullanma hakkına sahip olduğu bir ön seçim ile belirlenmesi gerektiği düşüncesindeyim. Önseçim biz CHP’lilerin adaylarımızın ve örgütümüzün emeğine ve düşüncelerine saygı duyduğumuzu gösterecektir. Önseçim partililerimizin adaylarımız ile birlikte canla başla çalışılması için itici gücün kaynağı olacaktır. Önseçim, Türkiye için demokrasi çağrımızı güçlendirecektir” diye konuştu.

Demir açıklamasını şöyle tamamladı:

Muğla’da en çok huzura ve birlik olmaya ihtiyacımız var. Hem örgütümüz hem de halkımız ile iyi bir iletişim, sevgi saygı içinde olacağım. Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığımın partimizdeki birliği, dayanışmayı ve heyecanı arttıracağından eminim. Aday olmam halinde önümüzdeki yerel seçimlerde başta gençlerimiz ve kadınlarımız olmak üzere örgütümüzün ve halkımızın farklı kesimlerine şevkle çalışacağına inanıyorum. Eğer Büyükşehir Belediye Başkanı seçilirsem sadece bir dönem görev yapacağım. Ayrıca parti içi demokratik işleyişi güçlendirmek için örgüt işlerine kesinlikle hiçbir aşamada öneri sunmamın dışında müdahale etmeyeceğim. Güçlü örgüt için elimden gelen desteği vereceğim. Belediye meclis üyeliklerinde, kadın ve gençlik kotasının sağlıklı biçimde gerçekleşmesi için çalışacağım. Ben değil bizin egemen olduğu bir anlayışla Muğla’yı ortak akılla yönetelim ve birlik içinde büyütelim.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets