CHP’de Kimler İstifa Etti? - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

CHP’de Kimler İstifa Etti?

Bu haber 02 Haziran 2018 - 1:03 'de eklendi ve 54 views kez görüntülendi.
Özcan Özgür
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

CHP’DE İSTİFALAR

Bugün Muğla’nın önemli davalarını ele alacağız.

Önce bir CHP’linin oldukça dramatik istifa dilekçesini paylaşmak istiyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Muğla Milletvekili aday listesine ve ilk iki aday yanında, özellikle liste başı adaya tepkiler sürüyor. Sosyal medyada istifa edeceğini, ettiğini söyleyenler de oldu, oluyor.

O istifaların gerçekleşip, gerçekleşmediğini; gerçekleşenler varsa, kimlerin istifa ettiğini bilmiyoruz. Peşinde de değiliz…

Ancak o tepki gösterenlerden birinin dilekçesi bana ulaştı.

Dilekçe sahibinin adını vermeyeceğim. Çünkü onayını almadım.

O zaman madem sahibinin onayı yok, dilekçeyi neden paylaşıyorum?

İstifa metnini ve metnin içeriğini içselleştirdiğim için paylaşmak gereği duydum…

xx        xx        xx

30 Mayıs’ta CHP Menteşe İlçe Başkanlığı’na gönderilen istifa dilekçesinde şöyle denilmiş:

Muğla CHP’sinin her kademesinde hiçbir şey beklemeden yıllarca çalışmıştım ve bundan sonra da hiçbir beklentisi olmadan çalışmaya gayret edecektim. Muğla aday adayı listelerini gördükten sonra CHP’ye olan inancımı yitirmiş durumdayım. Milletvekili seçiminde partime oy vermeyeceğim için partiye kayıtlı kalmanın bir mantığı bulunmamaktadır. Parti içindeki mücadeleye hiçbir itirazda bulunmayıp, her şeyi olduğu gibi kabul eden sevgili partililerime bir tek soru soracağım. Sorumun cevabını da sizlere bırakarak, büyük bir gönül kırıklığıyla partimden istifa ediyorum. Bilgilerinize.

Bir parti üyesinin, partisinin adayının belirlenmesinde hiçbir fonksiyonu dahi olamıyorsa, o üye kendisini kapıkulu görmüyor ve eleştiri kültürüne de sahipse partiden atılmayı beklemesinin anlamı yok tabi… Mesela ben bekliyorum. Seçimden sonra ifa edebilirler…

Hep merak etmişimdir. İhraç edilmekle, istifa etmek arasında ne fark vardır? CHP seçmeni olmakla, birilerinin askeri gibi ilçe yönetimini belirlemekten başka işi olmayan ve fikri sorulmayan CHP Üyesinin farkı nedir?

xx        xx        xx

Peki dilekçe sahibinin sorusu ne?

Soru oldukça yerinde ve düşündürücü… Soru, “Aday adayı ilk dört ismi belirleyerek yazan ve bunu tek başına karar veren bir Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı varken, niçin il ve ilçelerde CHP’nin teşkilatlarına gerek vardır? Bu teşkilatlar çok gerekli midir?” şeklinde…

Öyle ya, ne gerek var?.. Gelin bir adım daha ileriye gidelim: Delegeye ve hatta üyeye ne gerek var?

Üye ve delege olamamak, “Partili geçinmek ve Partiden geçinmek” ten daha mı kötüdür?

Çevremdeki CHP’lilerin çoğu CHP’ye oy vermeyeceklerini söylüyorlar. “Oylar Muharrem İnce’ye” diyorlar… CHP’ye oy vermeyecek olmaları ile ilgili de ortaya şu gerekçeyi koyuyorlar:

Muğla’da parti belediye başkanlarının siyasi dairesi haline geldi. Bu dönem Muğla’da CHP’ye oy vermek, CHP’ye kötülük etmek, belediye başkanlarının imparatorluklarına onay vermek olacaktır.

Katılırsınız, katılmazsınız. Muğla’da Muharrem İnce oyları CHP oylarını çok geçecek görünüyor…

xx        xx        xx

GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA İDDİASI

Hafta içinde Muğla’da önemli davalar vardı. Nedense yerel basınımız ilgilenmiyor.

Ajanslar ilgilenmiyor” desek daha mı doğru olacak bilmiyorum…

Çünkü ajanslar haber yapıp, servise koysa kullananlar olacaktır. Hazır haberi kim kullanmaz!

Bu hafta Muğla’da iki önemli duruşma gerçekleşirken, Muğla ile ilgili bir duruşmada İzmir’de yapılıyordu…

Mülga Muğla Belediyesi Başkanı Osman Gürün ile bazıları dönemin daire müdürleri olan encümen üyelerinden oluşan şüpheliler hakkında Muğla 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde “görevi kötüye kullanmak” iddiasıyla açılmış olan davaya geçen Çarşamba günü devam edildi.

Duruşmada, görevi kötüye kullanma suçunun oluşup oluşmadığına dair Muğla dışından istenen Bilirkişi Raporu taraflara tebliğ edildi. Raporda, “görevin kötüye kullanıldığı suçunun oluştuğu” ifade edildi. Şüpheliler, bilirkişi raporuna yazılı itirazda bulunmak için süre istediler.

Duruşma 11 Temmuz’a ertelendi.

xx        xx        xx

FETÖ ÇATI’DA BÖREKÇİYE TAHLİYE!

Geçen Salı günü Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden “Muğla FETÖ Çatı Davası”nda yine tahliye vardı. 11’i tutuklu 41 sanıklı davada, neredeyse içeride tutuklu kalmamak üzere…

Salı günü yapılan duruşmada 2 kişi daha tahliye oldu.

Tahliye olanlardan birinin Osman Hamdi Bey Karakolu yakınlarında pidecilik yapıyor olması esprilere yol açtı.

Bir önceki duruşmada 12 tutuklu sanıktan 22 aydır tutuklu bulunan ENTAŞ Mermer Şirketi veliahttı görülenlerden Zafer Ömer Kınacı tahliye olmuştu. Kalan 11 tutukludan birinin (Ali Atakça) pideci olması da “İçeride bir börekçi, bir çörekçi kaldı” esprilerine neden olmuştu.

Salı günkü duruşmada ise mahkeme kalan 11 tutukludan Ali Atakça ile İlyas Demircan’ın tahliyesine karar verdi.

Bu tahliyenin ardından da espri “İçeride börekçide kalmadı” şekline dönüştü. Ama içeride bir de “çörekçi” yok tabi… Çörekçi espriye kafiye olmuştu o kadar…

xx        xx        xx

Espri bir yana Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi geçen Salı günü çok önemli bir karar aldı.

Mahkeme heyeti tutukluluğu devam eden sanıklardan önemli sağlık problemleri yaşayan Çağlayan Pazarlama Yöneticisi İlyas Demircan ile pideci Ali Atakça’nın bu celsede adli kontrollü olarak tahliyelerine karar verirken, etkin pişmanlıktan faydalanan bir sanığın mallarındaki müsaderenin kaldırılmasına ve diğer 9 sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Önemli karar ise, aralarında sözde Muğla Eski İl İmamı Salih Demirayak ile FTİAD Sekreteri Fatih Türüt, FEM Dershanesi Müdürü Mustafa Aktaş’ında bulunduğu 7 firari sanık hakkında Kırmızı Bültenle aranmalarına dair karar oldu.

Ayrıca sözde Muğla İl İmamı İlker Kaya‘nın Segbis aracılığı ile ifadesi ve etkin pişmanlık kapsamında özellikle bylock yükleme ile ilgili bilgisi alındı. Terörist Öcalan’ın yakalandığı Kenya‘da olduğu yönünde duyumlar alınan Salih Demirayak’ın halen örgütün faaliyetlerinin yürütmesini dışarıdan sağladığı belirtiliyor.

Anlayacağınız Çatı Davası’nda yargılanan 41 sanıktan 7’si firarda kırmızı bültenle aranacak; 9’u içeride tutuklu, 25’i de dışarıda tutuksuz yargılanmaya devam edecek…

Sanki dava sonuçlanıncaya kadar tutuklu kalmayacak…

xx        xx        xx

Fetullahçı Terör Örgütü‘nün (FETÖ) darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a suikast girişimi ve iki polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce karara bağlanan davanın dosyasındaki 5 sanığın temyiz duruşması İzmir Bölge Adliye Mahkemesi’nde görülmeye başladı. Mahkemenin 2. Ceza Dairesi‘ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar ve avukatları, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık avukatı katıldı.

Muğla Adliyesindeki fiziki yetersizlik nedeniyle MUTSO salonunda görülen davada, Suikast Timi üyeleri geçen 4 Ekim’de ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. Sanıklardan 31‘ine 4‘er ve 3‘üne birer kez ağırlaştırılmış müebbet, birine 4, birine 3, 4‘üne de birer defa müebbet hapis cezası veren Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, bir sanığı 18 yıl, başka bir sanığı ise 15 yıl hapis cezasına mahkum etmişti.

Benim anlayamadığım; Bu davalara hadi Muğla yerel basını ilgisiz… Muğla kamuoyu neden ilgisiz?

Nerede o Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce karara bağlanan dava görülürken ellerinde urganlarla adliye önüne yığılıp nümayiş yapanlar? Nerede MİDDER temsilcileri, AK Parti yöneticileri? Bu davaları ilk günlerde takip etmek yoksa bir modaydı da gelip geçti mi?

Kimsenin sizlerden İzmir Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşınmanızı beklediği yok…

Belki bilmek istersiniz, FETÖ Muğla Çatı Davası’nda yeni duruşma ise 9 Temmuz’da…

——————————                                                     ——————————

GÜNÜN SÖZÜ; Amelsiz fikirden… Eylemsiz zikirden… Bir de kendimden işte… Nefsimden sana sığınırım…

ÇİVİ

Haber Türk TV’nin programında Muğlalılar nereye oy vereceklerini söylememişler.

Beni Bi Gülmek Aldı:))))

——————————————————————————————————————-

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets