Taşkıran adaylığını açıkladı - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Taşkıran adaylığını açıkladı

Bu haber 27 Nisan 2018 - 1:59 'de eklendi ve 51 views kez görüntülendi.

Menteşe Kent Konseyi Başkanı Bilgi Taşkıran, 24 Haziran seçimlerinde CHP’den Muğla Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Metin Karakoç

Menteşe Kent Konseyi Başkanı Bilgi Taşkıran, 24 Haziran seçimlerinde CHP’den Muğla Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Yazılı açıklama ile aday adaylığını kamuoyuna duyuran Taşkıran, “24 Haziran tarihinde çok önemli bir seçime gireceğiz. Halkımızın vereceği karar, ülkemizin kaderini belirleyecektir. Ülkemiz iç siyasette, dış politikada ve ekonomi alanında sıkışmış durumdadır. Kutuplaştırma ve gerilim siyaseti ile beslenen bu anlayış demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ilkesini zayıflatmaktadır. Ülkenin Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine geri dönülmesi mevcut sorunların aşılması için zorunludur. Bu dönemde, ihtiyacımız olan laik, demokratik, çağdaş, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerleri ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve hedefleri doğrultusunda; birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek, kavganın ve ayrışmanın değil, barışın, adaletin ve özgürlüğün yaşandığı güzel günler eulaşmak için omuz omuza mücadele etmektir” dedi.

Taşkıran açıklamasına şöyle devam etti:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Bilhassa kimsesizlerin kimsesi’ olarak nitelendirdiği Cumhuriyetimiz, hakkı, hukuku ve adaleti temel alan bir ruhla kurulmuştur. Özgürlük ve bağımsızlık karakteri olmuş, Cumhuriyetimize aşık vatandaşlarımız kalıcı huzura demokrasi, adalet ve huzur talebiyle ulaşacaktır. Bizim çocuklarımıza karşı bir borcumuz var, daha güçlü, daha özgür, daha zengin bir Türkiye’yi onlara bırakmalıyız çünkü biliyoruz ki özgür ve eşit bir gelecek özgürce yetişen nesillerle mümkündür. Görev yaptığım Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde bilimsel, laik; bireyin yararıyla birlikte toplumsal yararı da gözeten; insan hak ve özgürlüklerine dayalı; üretken, yaratıcı ve eleştirel düşünen; çevre, tarih ve topluca yaşam bilinci kazanmış; toplumsal sorunlara duyarlı; kendine güvenen, demokratik hayatı özümsemiş, eşitlikçi, adalet duygusu gelişmiş Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı bireyler yetiştirmek için çaba gösterdim. Sendikaları, meslek örgütlerini, halkın taban örgütlenmelerini önemseyen, ‘örgütlü topluma’ sahip çıkan; laiklikten yana, kadın-erkek eşitliğine inanan, toprağına, suyuna, doğasına sahip çıkan yurttaşlarımızla ülkenin aydınlık geleceği için hep birlikte mücadele ettik. Bu duygu ve düşüncelerle örgütümüzün takdirine güvenerek, ülkemizin geleceği ve çocuklarımız için vereceğimiz mücadeleyi sürdürmek için, eşit, özgür, laik ve demokratik bir Türkiye yolunda mücadelemi sürdürmek için, 24 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde, Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili aday adayı olduğumu bilgilerinize saygıyla sunarım. Bu kapsamda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde yürütmekte olduğum öğretim görevliliğinden ve Menteşe Kent Konseyi Başkanlığından ayrılıyorum. Hemen belirtmeliyim ki, bu karar birkaç günde alınmış bir karar değil, 1 yılı aşkın bir sürenin sonunda olgunlaşan bir karardır. Birlikte mücadelenin önemine inanarak partili, partisiz birçok insandan hep olumlu, sıcak, teşvik edici mesajlar aldım. Görüştüğüm partimizin her kademesinden uzun yıllardır tanıştığım partililerim, mücadele arkadaşlarım ve dostlarım bu kararın alınmasında en büyük etkenlerdir. Ve bu karar hiçbir kişisel hesap, hırs ve ihtiras içermemektedir, gelecekte de içermeyecektir. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde ve sizlerin yoldaşlığında özgürlük, demokrasi ve adalet mücadelesinde yolumuz açık olsun.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets