GEKA Denizli’de toplandı - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

GEKA Denizli’de toplandı

Bu haber 27 Nisan 2018 - 1:40 'de eklendi ve 26 views kez görüntülendi.

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA)  106’ncı Yönetim Kurulu toplantısı, gerçekleştirilecek olan faaliyetlerin özetini içeren gündem maddelerini değerlendirmek ve yeni yapılacak olan çalışmaları görüşmek üzere Denizli’de yapıldı.

Haber Merkezi

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA)  106’ncı Yönetim Kurulu toplantısı, gerçekleştirilecek olan faaliyetlerin özetini içeren gündem maddelerini değerlendirmek ve yeni yapılacak olan çalışmaları görüşmek üzere Denizli’de yapıldı. GEKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’in başkanlığında Denizli’de gerçekleştirilen toplantıya; Muğla Valisi Esengül Civelek, Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken ve GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan katıldı.

Vali Köşger, toplantı öncesi yaptığı basın açıklamasında şu bilgileri verdi; “Bölge illerinin Valileri, Büyükşehir Belediye Başkanları ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarından oluşan, bölgemizin kalkınmasına yönelik çalışan ve bu doğrultuda önemli kararlara imza atan Yönetim Kurulumuzun 106’ncı toplantısını gerçekleştirmek üzere Denizli’de toplanmış bulunmaktayız. Bugün, Ajansımızın 2018 yılı başından itibaren gerçekleştirdiği faaliyetleri gözden geçirirken aynı zamanda önümüzdeki dönemde yapılması planlanan proje ve etkinlikleri de görüşerek karara bağlayacağız. Ajansımız 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında Küçük Ölçekli Altyapı Projelerine Yönelik Kültür Turizminin Geliştirilmesi ile Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlara Yönelik Kooperatif ve Birliklerin Güçlendirilmesi Mali Destek Programlarını 28 Aralık 2017 itibariyle ilan etmiştir. 2 Nisan 2018 Taahhütnamelerin son teslim tarihi ile de programa başvurular tamamlanmıştır. Proje Teklif Çağrısı kapsamında; Kültür Turizminin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’na toplam 54 proje başvurusu yapılmıştır. Başvurularda toplam proje bütçesi yaklaşık 92 milyon 800 bin TL iken Ajansımızdan talep edilen destek tutarı yaklaşık 66 milyon 350 bin TL’dir. Kooperatif ve Birliklerin Güçlendirilmesi Mali Destek Programı’na ise toplam 40 proje başvurusu gerçekleştirilmiştir. Başvurularda toplam proje bütçesi yaklaşık 18 milyon 790 bin TL iken Ajansımızdan yaklaşık 15 milyon 870 bin TL’dir. Projelerin ön inceleme işlemleri devam etmektedir. Kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların kurumsal kapasitelerini artırmalarına yönelik ihtiyaç duydukları eğitim ve danışmanlık hizmetlerini almaları amacıyla 2018 Yılı Teknik Destek Programı 17 Nisan tarihinde ilan edilmiş, Mart-Nisan dönemi için başvurulara açılmıştır. İlgili programın toplam bütçesi 1 milyon TL olup, faaliyet başına desteğin maliyeti en fazla 30 bin TL olacaktır”.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets