Yatağan'da CHP’de Birleşme Sağlandı, Ama? - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Yatağan’da CHP’de Birleşme Sağlandı, Ama?

Bu haber 30 Kasım 2017 - 1:40 'de eklendi ve 31 views kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyık
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Yatağan CHP’sinde iktidar güçleri ile muhalif grup birleşip yeni bir CHP yönetimi ve il delegesi yönetimi çıkarıp birlik ve beraberlik içinde olmaları için karar aldılar. Tabi bu bileşmede Yatağan’ın CHP’li Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık öncülüğünde gerçekleşti. Yeni oluşan CHP İlçe Yönetimi ise böylelikle güçlenmiş oldu. CHP İlçe Başkanlığı’na Maden Mühendisi olup parti içindeki muhalif gruptan gelen Kemal Özler getirilirken, Başkan Yardımcılığı’na partinin iktidar grubundan olan Muammer Bahçeli seçilirken, yönetim kurulu üyeliğine de ortaklaşa anlaşılarak her iki grubun partilileri seçildiler. Tabi Belediye Başkanı Sayın Işık’ın listesinin ağılıkta olduğu görüldü. Tek tük sızlanmalar olduysa da konu kapatıldı.

Sevgili okurlarım, CHP Kongresi’nde divan başkanlığına seçilen CHP Milletvekili Av. Akın Üstündağ diğer CHP ilçe kongrelerinde gerçekleşen kongrelerde Gazeteci-Yazar Hüseyin Anıl’a söz verilmediği ancak Yatağan’da konuşturulması hele tenkit niteliğindeki konuşmaları partililer tarafından alkışlanırken, CHP İl Başkanı bu konuşmadan hoşnut olmadığı gözlendi. Divan başkanı Av. Akın Üstündağ: Demokrasi varsa önseçim olmalı konuşmaları yine partililer tarafından sevinçle karşılandı. Tarafsız bir yönetim sergileyen Sayın Üstündağ’ın CHP İl Başkanı Mürsel Alban tarafından disipline verildiği de dile getirilmekte. Ancak şunu söylemek gerekirse Milletvekili Av. Akın Üstündağ yapmış olduğu tarafsız divan başkanlığı ile Muğla genelinde CHP’nin sesi haline geldiğini söyleyebilirim. Çünkü CHP seçmeni önseçim istediği için Sayın Üstündağ partililer tarafından kutlandı ve tebrik edildi.

Sevgili okurlarım, hal böyle olunca yine CHP’nin muhalif grubundan dışta kalan bazı CHP’liler internet aracılığı ile yeni yönetimi beğenmeyip ağır tenkitlerde bulunmaktalar. Hem de çok ağır bir şekilde söyleyişler devam ediyor. Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık yapmış olduğu konuşmasında: Yatağan’da CHP’nin birlik ve beraberlik içinde kırgınları bir tarafa bırakıp CHP’nin ilçemizde daha güçlü olması için elimizden gelen tüm gayretleri gösterelim. Bundan böyle CHP içinde ayrımcılık olmayacak. Önümüzdeki günler içinde CHP Kadın Kolları yöneticisi ve CHP Gençlik Kolları yönetimi de değişip güçlü bir yönetimle seçimlerimiz olacağız dedi.

Sevgili okurlarım, Sayın Işık bu birleşmede bir hayli gayret sarf etti ve sonucu aldı. Ama yine de tek tük de olsa bugünün CHP İlçe yönetimine karşı olan bazı aydın CHP’liler ise tenkitlerini devam ettiriyorlar. CHP’nin muhalif grubundan CHP İlçe Başkanı sevilen Maden Mühendisi Kemal Özler ise yapmış olduğu birlik çağrısında: Bundan böyle tüm partili arkadaşlarımla diyalog içinde olup Yatağan CHP’sini güçlendirmek mecburiyetindeyiz. Bizleri tenkit eden arkadaşlara elbette kendilerine göre haklı olabilirler. Şimdi sıra birlik ve beraberlik içinde seçimlerini kazanmak olacak dedi. Biz de diyoruz ki inşallah kazanan Yatağan CHP’si olur diyoruz sevgili okurlarım.

Sevgili okurlarım, CHP’nin Yatağan’daki ilçe kongresinde belediyeden çok sayıda partilinin yönetime girmesi bazı kesimler tarafından tenkit ettikleri görülüyor. Muhalif grubun başını çeken Diş Hekimi Gökhan Gözel ise yönetime aldırmak istediği birkaç ismin listeye alınmaması üzerine ben de yönetimde yokum dedi. Anlayacağınız CHP muhaliflerinin içinde bir hayli sızlanmalar devam ediyor. İnşallah bu sızlanmalar kısa bir süre içinde biter ve parti içinde birlik ve beraberlik sağlanır sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets