Modern hastane görücüye çıktı - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Modern hastane görücüye çıktı

Bu haber 14 Kasım 2017 - 0:31 'de eklendi ve 163 views kez görüntülendi.

Yeni hizmete giren Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile ilgili olarak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Rıza Murat Himoğlu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Nevres Hürriyet Aydoğan ve Hastane Başhekimi Ümit Başar Semiz, gazeteciler ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Rıza Murat Himoğlu, yeni hastanenin il geneline modern bir sağlık hizmeti vereceğini belirterek, “Ak Parti Muğla Milletvekilimiz Nihat Öztürk, kent merkezinde bulunan eski hizmet alanına yeni hastanenin sözünü aldığını bize iletti. Bakanlıktan bunun sözünü almış olmamız önemli” dedi. Toplantının ardından basın mensuplarına yeni hizmete giren hastane binası gezdirildi.

Kadir Tamer

Yeni hizmete giren Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile ilgili olarak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Rıza Murat Himoğlu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Nevres Hürriyet Aydoğan ve Hastane Başhekimi Ümit Başar Semiz, gazeteciler ile bir araya geldi. Hastanenin kuruluş süresinden itibaren yaşanılanları anlatan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Rıza Murat Himoğlu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Rektörü Nevres Hürriyet Aydoğan ve Hastane Başhekimi Ümit Başar Semiz, ilin modern bir hastaneye sahip olduğunu söyledi.

Yeni hastanenin 29 Ekim tarihinde hizmete girdiğini hatırlatan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Rıza Murat Himoğlu, “Yeni binamız hastalarımızın taşınması ile birlikte hizmete girmiş oldu. Kısa sürede hiçbir sorun yaşanmadan hastalarımızı yeni hastanemize sorunsuz bir şekilde nakledilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Pazar sabahı acilin de yeni hastaneye taşınması ile birlikte yeni binamızda hizmet vermeye başladık. İlimize böyle modern bir hastanenin kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bir takım eksiklikler var. Bunların giderilmesi aşamasında zaman kaybetmeden çalışıyoruz. Proje 2010 öncesinden çizildiği için var olan 2. Basmak hastanenin devamı olarak düşünülmüş. İnşaat başladıktan sonra planları bizimle paylaşıldı. Planları inceldiğimizde ortaya çıkan eksiklikleri bildirdik. Hastanemizin konferans salonu olan J bloğunda projesinde değiştirme yaptık. TOKİ’nin belki de tarihinde ilk kez böyle bir plan değişikliğine gidildi. Konferans salonu olarak düşünülen J Bloğu ameliyathane, anjiyo salonu, yoğun bakım üniteleri, Nükleer Tıp Merkezi’nin bulunacağı alan olarak kullanılacak. Artık yeni hastanemiz il geneline hizmet veriyor. Kısa bir süre önce Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ile bir görüşmem oldu. Kent merkezinde bulunan eski hastane alanının yeni hastane yapımı için Sağlık Bakanlığı’ndan söz aldığını bize bildirdi. Buraya nasıl bir hastane yapılacağı konusunda net bir bilgi yok. Ancak Sağlık Bakanlığı’ndan böyle bir sözün alınması önemli. Özellikle menteşe ilçesinde halkımızın rahatça ulaşabileceği hastane olmasını istiyorduk. Bakanlıktan bunun sözünü almak önemli” dedi.

2 ay içinde taşındık  

Kent merkezinde bulunan mevcut hastaneden yeni hastane binasına taşınma süreci hakkında bilgi veren hastane başhekimi Ümit Başar Semiz, “Bina bize teslim edildikten 2 ay içinde yerleştik. Bir yandan eski hastanede sağlık hizmetini devam ettirirken, aynı kadro ile yeni hastanenin hazırlanmasını sağladık. Bu çerçevede arkadaşlarımız ile birlikte iyi bir koordinasyon kurduk. Mevcut hastanede bulunan hastalarımızı yeni hastaneye sorunsuz bir şekilde nakillerini gerçekleştirdik. Şehrimizin ihtiyacı, hastalarımızın taleplerine yönelik çalışmalarımız ile hasta memnuniyetini doruk noktada tutmaya çalışacağız” dedi.

Yeni hastanede bir takım eksikliklerin bulunduğunu ancak bunların giderilmeye başlandığını kaydeden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Nevres Hürriyet Aydoğan, “Yaptığımız çalışmalar ile eksikliklerimizi belirledik. Hızla bu eksikliklerimizi gidermek için çalışıyoruz” dedi.

103 bin metrekare alan üzerinde         

Cumhuriyetinin kuruluşunun 94. yıldönümü olan 29 Ekim tarihinde hizmete giren Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi103 bin 531 metre kare kapalı alan üzerine kuruldu. Toplam 567 hasta yatağı mevcut olan hastanede J Blogun hizmete girmesi ile birlikte yatak kapasitesi 624’e ulaşacak. 58 yoğun bakım, 15 ameliyat odası, 163 polikliniğe sahip yeni hastanede bir günde yaklaşık 8 bin hastaya bakılabilecek. Hastanede ayrıca Hemodiyaliz merkezinin yanı sıra, çocuk acil servisi, Kemoterapi Merkezi, Manyetik Rezonans merkezi ve laboratuvar merkezi hizmet verecek.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets