Milletvekili Öztürk’ün Arkasındayız - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Milletvekili Öztürk’ün Arkasındayız

Bu haber 04 Kasım 2017 - 0:02 'de eklendi ve 25 views kez görüntülendi.
Özcan Özgür
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

AK Parti İl Başkanı Kadem Mete’yi insan olarak severim.

Solcu olmam nedeniyle bir mesafe koysa da muhtemelen insan olarak o da beni seviyordur.

Akıllı siyasetçiler kolay kolay gazetecilerle karşı karşıya gelmezler.

Korkarım şimdi Kadem Mete bey aklı ile ilgili imada bulunduğum çıkarımında bulunabilir. Aman ha… Böyle bir şey yok. Öyle bir “densizliğimiz” olmaz. Dedim ya severim kendisini.

Ki çok karşı karşıya da gelmedik.

Bir kere geldik. O da “Densiz Basın” sözü nedeniyle oldu. Bir gazete, AK Parti İl Danışma Kurulu’nda o günlerde gündemde olan TOKİ fiyatları ile ilgili haberleri eleştiren İl Başkanı Mete’nin Muğla Basını için “Densiz Basın” dediğini yazdı. Bizde tepki gösterdik. Kadem bey genelleme yapmadığını, “bazı gazeteciler” için dediğini söyledi. Konuyu kapattık.

Gerçi hala haberi yapan arkadaşlarımızı tekzip etmedi, ama olsun…

Çünkü gelinen noktada ben de o sözün hak edildiğini düşünmeye başladım…

 

xx            xx            xx

Galiba bir de şimdi önceki gün yaptığı basın açıklaması nedeniyle karşı karşıya geleceğiz.

Gelebiliriz de…

Muğla’nın sorunları ve çözümü noktasında aynı düşünce içinde olmak zorunda değiliz.

Ama Muğla için yapılacak çok şey var. Biraz siyasetten kafalarını kaldırabilseler…

İl Başkanı Mete’nin “Yatırım ve Projelerimizle 2023 Hedefimize Yürüyoruz” başlıklı yazılı açıklamasında, “Yapılan hizmete gölge düşürmek Muğla’ya haksızlık olur.” demiş.

Araştırma Uygulama Hastanesi’nin yeni binası için diyor.

Haklı… Yapılan gerçekten önemli bir hizmet. Ancak ben şu ana kadar siyaseten gölge düşürmek isteyen birini görmedim. Kim gölge düşürmeye kalkarsa ayıp eder, karşısında bizi de bulur…

Başta Seyfi Terzibaşıoğlu ve Yüksel Özden ile Mansur Harmandar olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyoruz…

Ama sormadan da edemiyoruz;

Eğitim Araştırma Hastanesi yeni binasına taşındıktan sonra geride kalan alanda fiili olarak ortadan kalkmış olmakla beraber varlığı kağıt üzerinde resmen devam eden Devlet Hastanesi’ni yeniden ete kemiğe bürünmüş olarak geri istememizin üzerine gölge düşürülmesi Muğla’ya haksızlık değil mi?

 

xx            xx            xx

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamalar önceki gün yazılı basın açıklaması olarak paylaşıldı.

Canlı yayında, Muğla’nın çok kıymetli bir coğrafya olduğunun altını çizen Mete, “Burada tarımdan turizme her alanda ülke ekonomisine ciddi katkıda bulunuluyor, bizler de bu coğrafyanın daha yaşanılabilir olması için çalışıyoruz, yapılan yatırımlarla Muğlalı vatandaşlarımızın hak ettikleri hizmetle buluşmasını amaçlıyoruz” demiş.

Ne güzel…

Kendisi de turizmci olan İl Başkanı Mete, Orman Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Tarım Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Muğla’ya yapılan yatırımları anlatırken turizm ile ilgili “Bir turizm cenneti olan ilimizin turizm faaliyetleri üzerinden ülke ekonomisine katkısı asla yadsınamaz. Turizm sektörü vurulmaya çalışılan darbelere rağmen önemli gelişmeler kaydetmiştir. İlerleyen süreçte de daha iyi noktaya geleceği inancını taşıyoruz.” ifadesinde bulunmuş.

 

xx            xx            xx

İl Başkanı Mete, Sağlık Bakanlığı yatırımları ile ilgili olarak da Menteşe Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin yakın zamanda yeni binasında hizmet vermeye başladığını belirtirken şu bilgileri vermiş:

Ortaca Devlet Hastanemiz kısa bir zaman sonra faaliyete geçecek. Yatağan’da 100, Marmaris’te 125, Milas’ta 150 Bodrum’da 150, Seydikemer’de 100 yataklı hastane yapılmasıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Yine Muğla’mız için Sağlık Bakanlığımıza ilettiğimiz hava ve deniz ambulansı, bunlara ilaveten kara ambulansı taleplerimizde olumlu karşılandı.

Yani Muğla, hava ve deniz ambulanslarına sahip oluyor.

Türkiye’nin en uzun kıyı şeridine sahip olmanın yanında Seydikemer-Bodrum arası karayolundan yaklaşık 4,5 saat sürüyor. Her iki noktadan il merkezi en az 2 saat… Önemli bir turizm merkezi olan bu coğrafya için önemli bir müjde bu… Umarız kısa sürede gerçekleşir…

 

xx            xx            xx

Peki Muğla Devlet Hastanesi?

İşte o yok!

Muğla Ortak Akıl Birliği (MAB) üyelerinden Hayati Nizamoğlu geçen çarşamba günü Sağlık Bakanı Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken ile görüştü. Sayın Öğütken, Muğla’nın bu meselesi ile ilgili bilgi sahibi olmadığını, konuyu inceleyeceğini söylemiş.

Bunun üzerine Nizamoğlu, hem Bakan Yardımcısı ile görüşmesini paylaşmak hem de desteğini istemek için İl Başkanı Mete’yi aramış. Mete şöyle demiş:

İkinci hastaneye ihtiyaç yok.

Duyunca şaşırdım. Nizamoğlu ile Mete arasında nasıl bir konuşma geçtiğini bilmediğim ve akıllı bir politikacının böyle davranmaması gerektiği görüşüne sahip olduğum için “Dememiştir. Dediyse de bir gerginlik filan olmuştur. Ağzıdan kaçırmıştır” diye düşündüm.

Gerginlik olmuş…

 

xx            xx            xx

Önceki gün yapılan yazılı basın açıklamasını okuyunca İl Başkanı Mete’yi bu defa ben aradım.

Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin söz verildiği gibi 29 Ekim‘de hizmete girdiğini ifade ederek tam donanımlı, 475 yatak kapasiteli hastane sayesinde vatandaşların çevre illerdeki hastanelere gitmek zorunda kalmayacağını belirterek konuyla ilgili şu ifadede bulunmuş:

Muğla’mıza çok büyük bir yatırım yapıldı. Böylesine bir hizmete gölge düşürmeye çalışmak, bir takım açıklamalar yaparak eksik bulma derdinde olmak Muğla’ya haksızlık olur. Biz bu yatırımda emeği geçen herkese, inşaatından temizliğine, doktorundan personeline kadar Muğla’mız adına teşekkür ediyoruz.

Biz de teşekkür ediyoruz. Ancak Muğla’daki muhalefet partilerinin olup bitene seyirci kaldığını bildiğim ve konuyu en çok ben gündeme getirdiğim, “muhalefet” yapmak için değil, Muğla’nın menfaati için eksik gedik arayan olduğum için alınganlık gösterip, “Eksik bulma derdinde olan kim?” diye sordum. Esti, yağdı, şaşırdım… Aramızda geçeni paylaşmayı etik bulmuyorum. Paylaşmayacağım.

MAB’ın ilk toplantısında kendisi konuğumuz olacak. Bu konuda anlaştık. Hastane konusunda da anlaşırız diye umuyorum…

 

xx            xx            xx

İl Başkanı Mete ile görüşmemizin ardından bu yazıyı kaleme alırken, AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk öğrenci yurtları ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Şöyle:

Muğla’da öğrenim gören üniversite öğrencisi kardeşlerimizin yurt ihtiyaçlarını karşılamak üzere Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) nezdindeki girişimlerimiz sonucunda 1500 kişilik erkek yurdunun İnşaatına başlanacaktır. 1500 kişilik kız yurdumuzun ihalesi de önümüzdeki günlerde yapılacaktır.

Öğrenci kardeşlerimizin her zaman yanında olan ve onların daha iyi şartlarda eğitim görmeleri yönünde çalışmalarına devam eden hükümetimize ve Gençlik Spor Bakanımıza desteklerinden dolayı teşekkür ederim.

Bizde Milletvekili Öztürk’e teşekkür ediyoruz.

Muğla il merkezinin konut sorununun çözümü birazda buradan geçiyor. Toplamda 3 bin kişilik yurt fena değil. 3 bin kişilik daha gündeme alınırsa hiç de fena olmaz.

Geç oldu, ama inşallah geç olmaz…

 

xx            xx            xx

Milletvekili Öztürk’ün hastane konusunda düşüncesi mi?

Devlet Hastanesi konusunda ne gerekirse yapmaya hazırım. Yeter ki arkamda durun” dediğini daha önce paylaşmıştık.

Arkasındayız…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets