Cumhurbaşkanı Yine Uyardı! - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Cumhurbaşkanı Yine Uyardı!

Bu haber 29 Temmuz 2017 - 1:44 'de eklendi ve 20 views kez görüntülendi.
Özcan Özgür
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

Hafta başında Gurup Toplantısı’nda AK Parti teşkilatlarını uyaran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki gün parti genel merkezinde basına kapalı yapılan Gurup Toplantısında milletvekillerini uyarırken, teşkilatları bir kere daha uyardı.

Dünkü yazımda şöyle ifadem olmuştu;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, teşkilatlara uyarıda bulunarak, ‘Teşkilatlar, belediyeler eğer bizim dava idraki ile hareket etmiyorsa bize zarar veriyorlar’ derken, sanki ilk kez FETÖ’den söz etmedi…

Ancak FETÖ ile mücadele önceki gün yapılan toplantının gündemindeydi.

Toplantıda Erdoğan’ın, “FETÖ ile mücadelede asıl isimlerin değil de sıradan insanların üzerine gidildiği yönünde şikayetler var” dediği belirtildi.

Ben de dünkü yazımı, “Bakalım önümüzdeki kongrelerde Muğla AK Parti de “dava idraki ile hareket etmeyenler” ve Muğlalıların sohbetlerinde adı FETÖ ile birlikte anılanlar ayıklanabilecek mi?” diye noktalamıştım.

İlginç bir tesadüf işte…

xx        xx        xx

Cumhurbaşkanının uyarıları neden bu kadar sıklaştı?

Bence 2019 Cumhurbaşkanlığı Seçimi belirlenen tarihte yapılmayacak.

Erkene alınacak… Baskın bir seçim olabilir. Böyle düşünenler hiç de az değil.

Ki Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün milletvekillerine “Bir hafta dinlenin. Sonra millete gidin.” diye spor yapsınlar diye söylemiş olamaz.

Yine önceki gün illerin milletvekili sayıları da değiştirildi.

İllerin 600 milletvekili üzerinden çıkaracakları milletvekili ve seçim çevresi sayıları yeniden belirlendi. Resmi Gazete‘nin önceki günkü sayısında yer alan Yüksek Seçim Kurulu kararına göre, Ankara‘nın çıkaracağı milletvekili sayısı 32‘den 36‘ya yükseldi ve iki olan seçim çevresi üçe çıkarıldı.

Karar kapsamında, 88 olan İstanbul‘un çıkaracağı milletvekili sayısı 97‘ye, İzmir‘in 26 olan çıkaracağı milletvekili sayısı 28‘e yükseltilirken, seçim çevresi sayıları aynı kaldı.

Kararla, Muğla’nın 6 olan milletvekili sayısı da 7’ye çıktı…

xx        xx        xx

İşte şimdi önümüzdeki haftanın gündemi belirlenmiş oldu.

Yedinci milletvekili AK Parti’nin mi, CHP’nin mi olacak?

Bir hafta artık bunu tartışırız…

Muhtemelen şimdi her iki partinin aday adaylarında yeni bir umut doğmuştur. Muğla’nın zaten 7 milletvekili hakkı olmuş olsaydı CHP’de Emrah Doğu, AK Parti’de Hayati Nizamoğlu, Elvan Göçer milletvekili olmuş olacaklardı.

Kader, kısmet işte…

İlginçtir, Muğla’nın milletvekili sayısının 7’ye çıktığı gün AK Parti’nin sosyal medya fenomenlerinden Mete Kalay facebook hesabından “Muğla Milletvekillerimiz Sayın Nihat Öztürk,

Sayın Hasan Özyer Lütfen Söyleyin! Bugüne Kadar Muğla İçin Neler Yaptınız? Bir Açıklayın!” diye paylaşımda bulunmuştu.

Milletvekili sayısının artması kime yarar diye sorarsanız, yanıtım şöyle olur;

Aza sormuşlar nereye? Çoğun yanına, demiş…

xx        xx        xx

Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki gün yaptığı açıklamada AK Parti teşkilatlarına gerçekten önemli mesajlar verdi.

Örneğin aynı dava için hareket edenlerin birbirlerini sevmeleri gerektiğini söylemiş. “Birbirinizi sevmeniz lazım. Oysa birbirinize çalım atıyorsunuz” demiş.

Doğrusu Erdoğan bir gününü Muğla’ya ayırıp, sokağa kulak verebilse Muğla’da AK Parti teşkilatlarında taş üstünde taş bırakmazdı…

Çünkü özellikle şu günlerde kongre süreci de yaşanıyor ya Muğla’da AK Parti’nin önde gelen isimleri birbirlerinin gözlerini oymaya hazırlar… Ki şu anda herkes birbirinin kuyusunu kazıyor!

Acaba Erdoğan’ın Muğla’da olup bitenlerden haberi var da o yüzden mi o uyarıları yapıyor? Yoksa Muğla gibi başka illerde mi var?

Erdoğan bu uyarıları yaptığına göre Muğla gibi iller galiba var…

xx        xx        xx

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uyarı ve mesajları oldukça dikkat çekici…

Daha önceki konuşmalarında parti tabanını ve kitleleri “metal yorgunluk” ile tanıştıran Erdoğan, bu sefer “profesyonel deformasyon” dedi… Şöyle bir etrafınıza bakın “Yetiversin artık” diyen var mı?

Ben ne gördüm, ne duydum.

Mesela Şadi Pirci.. Ben bildim bileli siyaset yapar. “Mesleği nedir?” diye soran olsa, bilmem. “Profesyonel siyasetçi” diyebilirim.

Profesyonel deformasyon yaşıyor veya metal yorgunu diyemem. İnsan ne olup olmadığını en iyi kendi bilir. Ki daha önce “Yorulan varsa çekilsin” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu konuşmasında “Yorulan varsa çekilsin, yerini başka arkadaşa bıraksın” sözlerini eklemiş.

Şadi Pirci hayatta “Yoruldum” demez. Kim der ki?

xx        xx        xx

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’deki kongre süreci için bir de milletvekillerinin müdahalesinin olmaması gerektiğini söylemiş.

Mümkün mü? Hangi milletvekili durabilir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir diğer sözü de “2019 dönüm noktası, ahenk ve saygı olmalı…” şeklinde…

Ahenk ve saygı mümkün mü?

Ben dünkü yazımı şöyle noktalamıştım;

Bakalım önümüzdeki kongrelerde Muğla AK Parti de ‘dava idraki ile hareket etmeyenler’ ve Muğlalıların sohbetlerinde adı FETÖ ile birlikte anılanlar ayıklanabilecek mi?

Sorunun yanıtı bende yok. Olsa dünkü yazımda paylaşırdım. Yukarıdaki sorulara yanıt verebilirim;

Herkes oturduğu koltuğu, taşıdığı unvanı korumanın ve diğer herkes gözünü kestirdiği koltuğu, unvanı ele geçirmenin derdinde…

xx        xx        xx

Şu anda AK Parti’de “kongre süreci” yaşanıyor, ama aynı zamanda her türlü adaylığın süreci de yaşanmakta. Bu sadece AK Parti de değil, CHP’de de yaşanıyor…

İlçe başkanlarının kimler olacağı elbette önemli. Ancak AK Parti’de milletvekili adaylarının, belediye başkanı adaylarının, belediye meclis üyesi adaylarının kimler olacağı çok daha önemli.

Elbette şu anda kimin il başkanı olacağı hepsinden önemli.

Kim olacak?

Aslına bakarsanız ortada il başkanı adayı da yok!

Şu anda İl Başkanı olarak Kadem Mete var. Mete’nin de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uyarısının, çağrısının içinde olduğunu ve gereğini yapmasını söyleyenler var… Bu anlamda sosyal medya yıkılıyor!

Mete’nin çekilmesini isteyenlere sormak lazım “Alternatifiniz kim?”… Bilen var mı?…

xx        xx        xx

İl Başkanı Mete hafta içinde Ankara’daydı. Oradan Twitter hesabından adeta “Ben buradayım” dercesine Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yan yana fotoğrafını paylaştı.

İl Başkanı Mete resmen açıklamamış olsa da aday. Bakarsınız sonra da milletvekili adayı olur…

Kulislerde ise sadece Yusuf Kayacık’ın aday olacağı söyleniyor. Sanıyorum sosyal medya paylaşımları ve Süleyman Soylu’ya yakınlığı buna neden oluyor.

Tabi o paylaşımlar milletvekili adaylığı için de olabilir… Ama ihtimaldir, önce il başkanı, sonra milletvekili düşüncesi de olabilir. Doğrusunu kendisi bilir…

Siyasi kulislerde Nisan 2016’da da benzer konuşmalar vardı. İhsan Küreci ve yönetimi istifa ettirilmişti. İstifa ettirilen yönetimin en önemli ismi Ozan Balcı ve son kongrede İhsan Küreci’nin ve dolayısıyla genel merkezin karşısında aday olan Şadi Pirci ile eski İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer, eski milletvekili adayı Elvan Göçer, milletvekili aday adaylarından Yusuf Kayacık, AK Parti Fethiye Belediye Meclisi Üyesi Turgay Öztürk ve Onat Akdu’nun adı geçiyordu.

Çıkıp adayım dememiş olsalar da siz bu isimleri aday olarak kabul edin ve İhsan Küreci’yi de ekleyin… Tabi bu sefer Şadi Pirciteşkilat başkanlığına” fit olabilir…

Ben Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uyarısının, çağrısının Muğla’ya ulaştığını, ulaştı ise anlaşıldığını sanmıyorum…

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets