Başbakan Muğla’ya Geliyor - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Başbakan Muğla’ya Geliyor

Bu haber 21 Temmuz 2017 - 0:29 'de eklendi ve 23 views kez görüntülendi.
Özcan Özgür
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

Beklenen kabine değişikliği gerçekleşti. Başbakan Binali Yıldırım‘ın açıkladığı yeni kabinede 5 bakanın görevi değişti, 6 yeni isim de kabineye girdi. 5 Başbakan Yardımcısından 4’ü değişti. Tuğrul Türkeş, Mehmet Müezzinoğlu ve Nabi Avcı kabine dışında kaldı.

Burhan Kuzu bu kabinede de muradına eremedi.

Kabine revizyonu sonrası açıklanan yeni Bakanlar Kurulu‘nda ismi yer almayan AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu, ilginç bir tweet atmış.

Kuzu, kendisine Twitter‘dan gelen “Olsun be Burhan Hocam” şeklindeki mesaja “.. siyasetin adaleti yok. Ne yapalım Allah’a havale ediyorum” yanıtını vermiş.

Tuğrul Türkeş kime havale etti bilemiyoruz…

xx            xx            xx

Gazetelerde okuyoruz. Burhan Kuzu çok tehlikeli bir işe imza atmış… Cumhurbaşkanı Erdoğan ile FETÖ Başı Fetullah Gülen’i yan yana gösteren bir eski fotoğraftan Erdoğan’ı çıkarıp yerine CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu montajlamış. Twitter hesabında paylaşmış. Montaj fotoğrafın altına da “SSK Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Fetullah Gülenle birlikte Atatürkçü Düşümce Derneği konferansında” yazmış…

Bu montaj çabasıyla ilgili olarak Ahmet Hakan dün köşesinden kimsenin sormadığı veya aklına gelmemiş olanı sormuş. “Bu acemi montaj çalışmasının asıl hedefi Kılıçdaroğlu değil de Tayyip Erdoğan olmasın sakın?” demiş. Sonra “Burhan Hocam, Tayyip Bey’in yıllar önce Gülen’le çektirdiği fotoğrafı mı gündeme getirmek istiyor acaba? Fotoğrafın aslının ortaya çıkarılması halinde… Gülen / Erdoğan fotoğrafının daha fazla popüler olacağının farkında değil mi?” diye devam etmiş.

Ahmet Hakan ardından da “Bu ne cesaret Burhan Hocam! Yoksa yürek mi yedin?” diye sormuş.

Burhan Hoca belki de “Adalet Bakanı olma olasılığını” yedi, kim bilir…

Bu siyasilerin hırsı dehşet… O hırsı birde akıllarının önüne geçirmeseler…

xx            xx            xx

Sosyal medya paylaşımlarınıza dikkat edin. Hele birde siyaset yapıyorsanız çok daha fazla dikkat edin. Gün geliyor önünüze koyuveriyorlar.

Bugünlerde AK Parti Muğla Milletvekili Adaylarından Elvan Göçer’in eşi Yılmaz Göçer geçmişin herkesçe bilinen fotoğraflarını paylaşarak AK Parti yöneticilerini FETÖ ile ilişkilendiriyor.

Bu konuyu ayrıca ele alırız.

Yeni kabinede Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak yer alan Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu’nun önüne de geldi Twitter hesabı… Çiçeği burnunda Bakan Sarıeroğlu’nun eski tweetleri kabine açıklanır açıklanmaz sosyal medyanın gündemine oturdu.

Bakan Sarıeroğlu önce hesabını kapatmış, sonra gereken açıklamayı yapmış.

Hak İş Konfederasyonu Genel Başkanı’na geçmişte danışmanlık yapan Bakan Sarıeroğlu Konfederasyon’ca Akil İnsanlar Heyeti seçildiği dönemde, kendisine hızlı iletişim için korumalı Twitter hesabı oluşturulduğunu ifade etmiş. Sarıeroğlu bu konuda “Medya takip ekibimizde yer alan arkadaşlarımızın ortak kullandığı bu hesap, sadece Başkanımızın göreceği şekilde haberleri aktardığımız bir iletişim aracı işlevine sahipti.” diyerek şöyle devam etmiş:

Bu hesap üzerinden her türlü haber paylaşılmakta ve retweet edilmekteydi. Bu çalışmanın ardından başlayan Gezi Olayları döneminde de yine aynı hesap üzerinden, bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapılmıştı. Akil İnsanlar Heyetinin çalışmalarını tamamlamasının ardından, şahsi mesajlarımı yayımlamaya başladığım bu hesap tarafımca kullanılmaya başlanmıştır. Hesabın dönüştürüldüğü tarih ve sonraki paylaşımlarım da açıkça ortadadır. Şahsi mesajlarımla şu anda çeşitli mecralarda dolaşıma sokulan mesajların, hem içerik, hem de üslup bakımından belirgin bir şekilde ayrıştığı görülecektir. Üstelik şahsıma atfedilen paylaşımların bir kısmı da hiç yapılmamıştır. Medyada haberlere konu edilen mesajların niçin ve hangi amaçla atıldığı da bellidir. Hukuki haklarım saklı kalmak kaydıyla, durumu kamuoyunun bilgisine ve vicdanına sunuyorum.

xx            xx            xx

Hem kabinenin hem de bakanlığının İmren Aykut’tan sonra ikinci kadın bakanı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu kendini öyle savunmuş.

Bakan Sarıeroğlu, metal yorgunluk görüldüğünden mi ne Müezzinoğlu’nun yerine geldi!

Tuğrul Türkeş’te metal yorgunu olanlardan mı? Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’in yerine Recep Akdağ geldi. Demek ki Akdağ, Müezzinoğlu kadar yorulmamış. Genç tabi… Türkeş de daha yeni evlat sahibi olmuştu, ama bu işler yaşa başa da bakmıyor işte…

Belki de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “çözüm ortaklığından” sonra Türkeş’e ihtiyaç kalmamıştır…

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hiç gitmeyecek gibi duruyordu. 5 Başbakan Yardımcısından biri oldu. Yerine Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül geldi. Numan Kurtulmuş’un eski partisinden bir de Adalet Bakanı çıktı denebilir…

Adalet Bakanı’nın değiştirilmesi ile ilgili “Acaba… Adalet Yürüyüşünün haklı bir yürüyüş olduğu mesajı mı?” diyenler olmuş mudur?

xx            xx            xx

Gidene ağam, gelene paşam diyenlerden de değilim, ama Nabi Avcı’nın başarısını gören varsa beri gelsin. Turizmin hali ortada… Eğitimi sormayın. Eğer Avcımetal yorgunu” görüldü ise isabetli olmuş. Başbakan Yardımcılığından gelen Numan Kurtulmuş ise Kültür Turizm Bakanı olarak başarılı olacaktır. Kurtulmuş bilgi ve birikimi ile kültürün ve turizmin hakkını verecektir.

Kabine de iki kadın bakan var. Yetmez ama evet diyeceğiz.

Bakan Sarıeroğlu’ndan yukarıda söz ettik. Öteki kadın bakanımız Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya yerinde kaldı. Demek ki metal yorgunluğuna sahip değilmiş. O yorgunluğa sahip olmayan öteki bakanlarımız da şunlar:

Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Enerji Bakanı Berat Albayrak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu.

xx            xx            xx

Ahmet Eşref Fakıbaba… Gıdayı da bilir, tarımı da, hayvancılığı da… Tam isabet yani… Şanlıurfa’da bir dönem “Bağımsız Belediye Başkanı” seçilmeyi başaran Fakıbaba, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olmanın da hakkını verecektir. Belli ki kendisi gibi Şanlıurfa Milletvekili olan Faruk Çelik de metal yorgunu görülmüş.

Yerinde kalanlardan Ömer Çelik bakarsınız yeni hükumet sözcüsü olur… Savunma Bakanı bu kritik dönemde değişmeyebilirdi. Demek ki Milli Savunma Bakanı Fikri Işık da yorgun diyeceğim, ama Başbakan Yardımcısı oldu. FETÖ konusunda en hassas olanlardan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli Savunma Bakanı oldu…

Recep Akdağ’ın bu son sağlık bakanlığı, artık değişmez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez gibi düşünenler vardı, ama O da Başbakan Yardımcıları arasında yerini aldı. Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak da metal yorgunu olmalı. Yerine Hakan Çavuşoğlu geldi. Yorgun görülenlerden biri de Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç… Yerine Osman Aşkın Bak getirildi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yerine de sağlıkta deneyimli Samsun Milletvekili Ahmet Demircan geldi. Muğla’nın kendisiyle çok işi olacak…

xx            xx            xx

Önceki gün akşam saatlerinde AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete il merkezinde basın toplantısı yaptı. Pek çok konuya açıklık getiren Mete, Başbakan Binali Yıldırım’ın Muğla’ya geleceği müjdesini vermiş.

İl Başkanı Mete hazır kabine de yenilenmişken, Muğla’da teşkilatların yenilenmesi ile ilgili bir şey dememiş… Başbakan Yıldırım’ın gelişi ile ilgili şu bilgiyi vermiş:

Başbakanımız Sn Binali Yıldırım bu yıl 19.su düzenlenecek olan Beşkaza Yaylaları Boğalar Yörük Türkmen Şöleni tertip komitesi başkanı, 24. Dönem Milletvekilimiz Ali Boğa’nın daveti ve bizim de girişimlerimiz sonucu Muğla’mıza geliyor. Kendisi de bir Kayı olan Kayı Köyünün yiğidi Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım 22.07.2017 Cumartesi günü bizlerle beraber olacaklar.

Umarız Muğla’nın sorunlarının çözülmesine, TOKİ kepazeliğinin hallolmasına, Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nin açılmasına, afilliasyonla Diş Hekimliği Fakültesi’ne sahip olmamıza ve Muğla’ya Sandras’tan su getirilmesinin hızlandırılmasına vesile olur…

İl Başkanı Mete’nin basın toplantısını yarın ele alırız.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets