Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinden ortak basın açıklaması - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinden ortak basın açıklaması

Bu haber 15 Temmuz 2017 - 1:15 'de eklendi ve 33 views kez görüntülendi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde yapılan basın açıklamasında 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen Darbe ve Devletimizi İşgal Girişimini, 15 Temmuz’un yıl dönümünde yeniden kuvvetli bir biçimde bir defa daha kınıyoruz dediler.

Muhittin Direk

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde yapılan basın açıklamasında 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen Darbe ve Devletimizi İşgal Girişimini, 15 Temmuz’un yıl dönümünde yeniden kuvvetli bir biçimde bir defa daha kınıyoruz dediler.

Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız, Başkan Vekili aynı zamanda Ortaca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüsamettin Karaşahin, Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Marmaris Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı  İbrahim Tarım, Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Dalaman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şevket Takar, Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Köyceğiz Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ünal Palancıoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Ula Şoförler Otomobilciler ve Tamirciler Esnaf Odası Başkanı  Bekir Kanat, Yönetim Kurlu Üyesi aynı zamanda Muğla Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanımız  Özcan ÇolakkoL, Muğla Kamyoncu Otomobilci ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı  Halil BOzyer ve Başkan vekili Arif Özer ile birlikte, 15 Temmuz Darbe ve Devletimizi işgal girişiminin yıl dönümü dolayısıyla Ortak Basın açıklaması yaptılar.

Basın Bildirisini Okuyan Muğla Esnaf odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız , “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin birlik ve beraberliğini ve milletimizin serbest iradesi ile seçilmiş Cumhuriyet Hükümetimizi ve demokratik rejimimizi açıkça tehdit eden, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen Darbe ve Devletimizi İşgal Girişimini, 15 Temmuz’un yıldönümünde yeniden en kuvvetli bir biçimde bir defa daha Kınıyoruz” dedi.

Ayyıldız, ”Ahilik gelenek ve kültüründen gelen her zaman Devletinin ve Milletinin yanında yer alan, aileleri ve yanlarında çalışanlarla birlikte ülkemizin dörtte birini temsil eden esnaf ve sanatkârlarımız, nereden ve kimden gelirse gelsin, darbelere karşı dimdik ayakta olmuş ve ayakta olmaya devam edecektir. Hiçbir zaman Cumhuriyet ve Rejim Düşmanlarına bu mukaddes topraklarda Devletimizi ele geçirme fırsat ve imkânı tanınmayacaktır.

Dün olduğu gibi bugün ve her zaman Milletimiz; ülkesine ve Devletine canı pahasına sahip çıkacaktır.

Milletimizin asil iradesine dayanan demokrasimizi sahiplenme, yaşatma ve geliştirme noktasında; esnaf ve sanatkârlarımız, her zaman olduğu gibi tek vücut halinde ve sarsılmaz bir irade ile Devletimizin, Milletimizin ve meşru Cumhuriyet Hükümetimizin yanında yer alacaktır. 15 Temmuz 2016’da yüce milletimize ve devletimize acımasızca saldıran kirli ve sapık eller kırılmış ve tüm dünyaya milli iradeye sahip çıkma azim ve kararlılığımız ülke olarak gösterilmiştir. Darbe girişimini takiben ülkemiz büyük bir travma ve sarsıntı geçirmiştir. Elbette ve tabiatıyla ekonomimiz de bu saldırıdan aynı şekilde olumsuz etkilenmiştir. Şükürler olsun ki, milletimizin azmi ve kararlılığı sayesinde kısa bir süre içerisinde bu olumsuzluklar ve badireler atlatılmıştır. Hükümetimizce alınan önlem ve yapılan reform niteliğinde çalışmalar ile ülkemiz hızla toparlanmıştır. İstihdam, ihracat ve büyüme yönlerinden ekonomik hayatımız yerli yerine oturmaya başlamıştır. FETÖ ve diğer Terör Örgütlerine fiilen destek olanlar, bu örgütlerin mensupları, örgütle ilişkisi, alakası ve iltisakı bulunanlar, bağımsız Türk Yargısı önünde bir bir hesap vermeye başlamışlardır. Daha güçlü bir Türkiye ve Devlet yapısı için, kamu kurum ve kuruluşlarımızdan bunların yandaşları temizlenmiştir. Dimdik ayakta durabilmek, milletimizi ve ülkemizi muasır medeniyet seviyesine çıkarabilmek için rehavete kapılmadan çalışmalıyız ve hedeflerimize ulaşmak için birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek gayret ve çaba göstermeliyiz. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz, Başbakanımız, siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın cesaretli ve kararlı duruşu ile altın harflerle şanlı tarihimize yazdığımız bu destanın yıldönümünde, kanlarını bu topraklara dökerek şehitlik mertebesine erişen 250 şehidimize Allahtan gani gani rahmet, 2.301 gazimize de yeniden acil şifalar ve iyilikler temenni ediyoruz. Biz esnaf ve sanatkârlar teşkilatı olarak; ülkemizin geleceğine güveniyor, milletler camiası içerisinde ülkemizin hak ettiği en iyi yere, en kısa sürede ulaşacağına, en büyük gücün Yüce Milletimizin İradesi olduğuna inanıyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets