Muğla’da Belediye Ak Parti’de Olsaydı - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Muğla’da Belediye Ak Parti’de Olsaydı

Bu haber 29 Haziran 2017 - 0:02 'de eklendi ve 14 views kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğlu
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

 On yıl önce Muğla Merkez, Yatağan ve Ula İlçelerine ve hat üzerindeki 20 civarında köylerle birlikte içme suyu Sandraz Dağı’ndan gelecekti. Üniversite’ye içme suyu gelmeden kurucu rektör ile bizlerin kurduğu temas sonucunda suyu birlikte getirmenin daha ekonomik olacağı ve yeteri kadar su bulunması uzman raporları ile açıklanınca, kamuoyunda çok olumlu karşılanmıştı.

Bu güzel gelişmelere tek itiraz eden günün Belediye Başkanı Osman Gürün olmuştur. Şehir içme suyu 1970’lerde Belediye Başkanı olan Haluk Özsoy tarafından Bahçeyaka ve Gökpınar Köylerinde açılan kuyulardan ve Kozağaç Köyü’nden gelen az miktarda olan içme suyu 40 yıl önce getirilmişti. Kuyulardan çıkan ve Muğla Merkeze kadar birkaç takviye enerji ile gelmesi yüzünden çok pahalı ve yetersiz hale gelmiştir.
DOĞAL GAZ AKÇAOVA’DA KALDI (2014 ‘de)

Yıllar önce Aydın tarikinden gelen doğal gaz hattı Akçaova Köy sınırında kaldı. Bu hattın Denizli tarikinden geleceğini bekleyen Belediye son durumu halkımızdan öğrenmişti. Şehir içi gaz dağıtım hattını kendi imkanı ile yapan belediyeler anında hattı evlere bağladığı halde bizim belediyemizde devlet yapsın, gecikirse kabahati devlete yükleriz. Nitekim, Ak Partili Belediye Meclis Üyelerimizden Ziya Ercan, doğal gazın şehir içi dağıtım hattının Devlet tarafından ihale edilmesine ve Sandraz Dağı’ndan gelmesi kesinleşen içme suyunun etüt ve araştırmasını yaptırmışlardır. Devlet su işleri Aydın Bölge Müdürlüğünce 50 yıl yetecek kadar suyun mevcut olduğunu, Yatağan, Ula ve güzergahtaki 20 civarı köyünde programa alındığını biliyoruz. Bu çalışmaların tamamı Ak Partili Meclis Üyesi Ziya Ercan arkadaşımız tarafından devamlı takip edilmektedir.

Kömür ile ısıtılan evler adeta kirada oturmaktadır. Su parası ile birlikte 500 TL ayda maliyet getirmektedir. Oysa Aydın doğal gaz ve içme suyu için ayda kış aylarında 150 Lira ödenmektedir. Üstelik yaz ayları gaz kullandığı kadar ödediği için, aylık gider eksilmektedir. Bizim suçumuz ne? Aydın Belediye Başkanı da CHP’lidir. O Gezi Parkı olayında Aydın’da geceleri yürüyüş yaparak Hükümeti yıkacağız demedi. Aksine Aydın’ın en güzel yerine ALP ASLAN Hakan’ın heykelini dikmiştir. Bizimki gibi Adalet Partisi’nden miras kalan binlerce dönüm arazinin en güzel yerine Nazım Hikmet Parkı ve içine de heykelini dikmemiştir.

GÜZEL SANATLAR Akademisi Muğla’ya açılmasını red ettik. Üniversitenin istediği eski Cezaevi ve Adliye Sarayı civarını vermediler. Vakıflardan 285 milyar tamir parası ile birlikte tahsis edilen Adliye Binasını Belediye Başkanlık Binası olması tercih edildi. Güzel Sanatlar Akademisi ise arsa ve bina temin eden Bodrum’a gitti. Gitti diyorum çünkü Bodrum’un nüfusa ihtiyacı yoktu. Karabağlar’daki Keyif Oturağı Kahvesi tamiri içinde vakıflardan 185 milyar geldi. Arasta için de Kültür Bakanı tarafından yeteri kadar nakit Özel İdare veya Vali emrine verilmiştir.

GARAJ VE KAZIKLAR

Şehrin en güzel yeri olan Kurşunlu Cami önüne, camiden iki kat daha yüksek yapılan otopark çarşı içindeki sıkıntıyı gideremedi. Hareketsiz bir yapı o güzelim arsayı berbat ettiler. Otoparkın yerine Adalet Partisi döneminde Menteşe Sineması ve alt çevresi iş yerleri ve üstleri mimar, avukat, devlet daireleri ve muhtelif ofisler yapılmıştı. Bu sırf Haldun Menteşeoğlu’nun adına okşuyor diye adını sildiler. Bunların tarihten haberleri yok ki!..
Şimdi Şehir MENTEŞE OLDU… Çarşı içlerine dikilen kazıklara Aydınlılar gülüyor!..

UĞUR MUMCU İLE MUĞLA’NIN NE İLGİSİ VAR

Koca caddenin adını bir türlü Üniversite Caddesi veya Koçman Caddesi yaptıramadık. Uğur Mumcu 1993 yılında emsali sağ veya soldan değerli insanların öldürülüp faili bulunmayanlar Arasındadır. Hala bulunmuyorsa bunu ailesinin de dediği gibi Ergenekon örgütü nün parmağı var demektir. Böyle olduğunu, bu örgütün avukatı olanlar bilmez mi? Bilerek yaparlar. Tıpkı Doktor Baki’yi sol fraksiyonlar öldürdü. Cenazesini CHP milletvekili öncülüğünde öldürenler Muğla’ya geldiler. Sol yumruklar havada ailesi bile cenazeye yaklaşamadı. Merhum Doktor Baki, ölümünden kısa zaman önce Ulu Cami’den SABA makamında sabah Ezanı okumuştu.
Yazıklar olsun bu çocuk solcuymuş ta, sağ görüşlüler öldürmüşler!!.
Mükremin Neşeli’nin de kaderi aynıdır. Konuyu sapıtmadan diyorum ki, Her seçimde olduğu gibi bu seçimde de birçok çıkmazları deneyeceklerdir. Her zaman olduğu gibi doğru olanı yapan 75 vilayet ne yapıyorsa aynısını Muğla’da yapacaktır. Ve kalkınacaktır. Sanayi bize de gelecektir.
Not: İrtica dedikleri bu mu? Laiklik dedikleri de bu mu? Bunu kim yutuyor?
Halk Bankasını sarsamadılar. Bu zıt kardeşlerin yıllarca emek verdikleri gizli kadrolaşma bir balon gibi sönüverdi. Zaten normali de bu idi. Merak ediyorum, kutulardaki paralar kimindi?

Not: Muğla Büyükşehir başkanı öncü oldu, adalet yürüyüşü yapıyorlar. İnatla tersliklere destek olmaktalar. Vatandaş diyor ki; kuyulardan gelen içme suyu hattına yarı yolda bir depo yapmıyorlar. Neden?

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets