1 Kasım 2015 Seçimi Hakkındaki Yorumlar   - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

1 Kasım 2015 Seçimi Hakkındaki Yorumlar  

Bu haber 01 Haziran 2017 - 10:32 'de eklendi ve 25 views kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğlu
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

 

Hüseyin Nizamoğlu

Bu seçim Türk Milleti için büyük bir başarıdır. Demokrasinin işleyişini beğenmeyen bizim muhalefet, yıl içinde ikinci seçim kararı alabilen bir ülke için hiç de inandırıcı olamıyor. Yüz yıl evvel koca Osmanlı’nın yıkılışı bugünkü muhalefetin tutumuna benziyordu. O zamanda din adamlarının yıkıcılarla birlik olarak Sultan Aziz’in makamında öldürülmesi ile başlayan paşalar saltanatı ülkeyi İngilizlere Filistin’e Yahudilerin yerleşmesi için gizli pazarlıklar yapılmış, hatta devlet adına borç para alınmıştır. Bu yüzden İngilizlerin pençesinden kurtulamayan zamanın Sadrazamı Mithat Paşa, Ruslarla Osmanlı Hakanlığını savaşa mecbur etmiştir. Ülke borç ve savaş halinde iken, Sultan Hamit Han tahta çıkmıştır. 33 yıl hakanlığı sırasında Filistin topraklarını korumuştur. Koca hakanı yıkan masonlar olmuştur. Mithat Paşa’nın devamı olarak gelişen İttihat ve Terakki Partisi devrededir. Evvela Meşrutiyet ile gelen meclis yetkileri büyük hakanın sonu olmuştur. İçten içe iyice Sultan Hamit düşmanlığı ve mason localarının emirlerine boyun eğen öncü paşa takımı ülkeyi 1. Dünya Savaşına girmek zorunda bıraktılar. Bu savaştan yenik çıkan Osmanlı hakanlığı bitmiştir.

KURTULUŞ SAVAŞI

Ülkeyi bu vaziyette bırakıp kaçan İttihat ve Terakki Partisi üyelerinden ülke adeta kurtulmuştur. Savaş sonu Padişah Vahdettin saraya geldiğinde ülke yenilgiye kabul etmiş şartlar imzalanmıştır. Bu antlaşmayı imza atanları günlerce makamına kabul etmeyen Padişah, Mustafa Kemal ile Kazım Karabekir’den ülkenin kurtulması için gerekenin yapılmasını istemiştir. Yani ülkeden düşmanların temizlenmesine kadar cephelerde tek Müslüman olmayan ve din aleyhin de de tek fert yoktur.

CUMHURİYET DÖNEMİ

Cumhuriyetin ilanından sonra cephede kardeş olanlar arasında ayrılık başlıyor. İslam’ı savunanlar ile karşı olan taraflar birilerine istiklal mahkemelerine vermek kadar gaddar olmalar devam ediyor. Mustafa Kemal Diyanet İşleri Başkanlığını kuruyor. Birçok konuşmalarında din okullarda öğrenilecek dediği biliniyor.

ATATÜRK’ÜN ÖLÜMÜ SONRASI

1938 senesi Kasım ayının onuncu günü hayata gözlerini yuman Atatürk, hemen toprağa değil de müzeye mumyalanmış cesedi konulmuştur. 1. Ordu’nun zorlaması ile İsmet Paşa şef ilan edilmiştir. Milli şefin ilk işi paralardan ve pullardan Ata’nın resmini çıkartıp kendi resmini koyması ile başlayan homurdanmalar hep devam etmiştir. Laiklik Atatürk’ün ölümünden sonra tamamen din düşmanlığına dönüşmüştür. 1944’de milliyetçilere yapılan işkence, Boraltan Köprüsü olayı, daha evvelce de köy enstitülerinin gayesinden sapılışı, 1946’da yapılmak zorunda kalınan seçimdeki rezalet birleşince 1950 seçiminde ülke ayağa kalktı. Demokrat Parti yüzde 80 oyla iktidara geldi.

ADNAN MENDERES’İN SUÇU NE İDİ?

1950’de iktidar olan Demokrat Parti, evvela Anıt Kabir inşaatını bitirerek Ata’yı ebedi yerine koymuştur. Ezan serbest bırakılmıştır. Köylü şehrin ve memurların baskısından kurtarılmıştır. Şehirde ne varsa köyde de aynısı olacak dediler ve yaptılar. Neden yaptın diye adamı astılar.

BU AK PARTİ NEREDEN ÇIKTI DA İHTİLAL ARTIK RÜYA OLDU?

27 Mayıs ihtilali sonrasında çok olaylar oldu. O tarafını atlayıp 3 Kasım 2002 yılına gelerek seçim ile ilgili bazı mecbur olduğumuz konulardan söz etmek istiyorum. Bu seçimde de benim oyum AKP’nin olacak. Benim gibi değil de, geçen seçimde başka yere oy verenlerden pek çok vatandaşı dinliyorum. Bunun böyle olması için binlerce sebep var. Ama ben hatırıma hemen gelen konulardan bazılarını hatırlatmak istiyorum; Adı geçen seçimden üç ay evvel bir TV satın aldım 1.500 liraya seçimden hemen sonra aynı TV, aynı mağazada 350 liraya satılmaya başladı. Piyasada bulunmayan birçok ihtiyaç maddeleri bollaştı ve ucuzladı.

Şeker pancarının ekilip yetiştirilmesi serbest edildi. Şeker artık kendi tarlamızda yetişiyordu. Şekerin yasak edilmesine sebep olan borç ilk planda ödendi. Birden ekonomide büyük patlama oldu. Hazine para gördü. IMF’ye olan borçlar tamamen ödenince, ödenmekte olan faiz o kadar çokmuş ki, bir günlük ödenen faiz ile Türkiye’nin her yerindeki ilk ve ortaokul öğrencilerinin kitaplarını devlet veriyor. İhracat, yükseldi çünkü sanayi hamleleri Anadolu’nun her yerine yayıldı. Sanayi yayıldıkça, her bölge için hava alanları yapıldı. Her bölge değil de il hatta bazı ilçelere üniversiteler açıldı. Ülkenin her yerine hayat geldi. Ancak bunu çekemeyen haramzade ekip hep teşviki ile her on yılda tertip ettikleri ihtilaller ülkeyi yıllar geriye götürüyordu. Bu olay şimdi durdurulmuştur. Ama bu yüzden ülkeyi sömürmeye ve kan emmeye alışkın olanlar yeni yeni planlar yapmaya çalışmışlardır.

Cumhurbaşkanı seçiminde birleşenler, anayasanın çok önemli maddeleri değişiminde red oyu verenlerde aynı guruplar idi. Dikta ruhlu paşaların kurduğu Ergenekon ihtilal örgütüne tam destek olanlarda aynı partiler olmuştur. Seçimden tamamen ümidini kesen bu partiler, Gezi Parkı olayını, 17 ve 25 Aralık 2013 olayını yapanlardır. 7 Haziran seçiminde HDP’ye destek olarak onun barajı aşmasına sebep olanlar da aynı hıyanet çeteleridir. Şimdi 1Kasım seçimi için vatandaşın karşısına geçip ahkâm kesenlere mi, güzel ülkemin her başarısına karşı gelerek bizi çekemeyen ülkelere jurnallayanlara mı oy verecektim… Bu milleti aptal yerine koyanlara bizden verilecek günahımız bile yok yok, elbette oyumuz, ülkemizi büyük Türkiye yapanların olacaktır. 1Kasım seçiminin ülkemize hayırlar getirmesini dilerim…

BAŞKANLIK SİSTEMİ

Ülkenin sağ tarafı yapılan Referandumda, büyük lider olan Erdoğan’ın yanında idi. Sol tarafı ise eski sistemi savundular.

16 Nisan 2017 günü Başkanlık sistemi geldi. Yukarıda gösterilen sebeplerle 15 Temmuz 2016 günkü ihtilal denemesi; sistemin acil değişmesine sebeptir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets