FETÖ Soruşturmaları Göstermelik Mi? - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

FETÖ Soruşturmaları Göstermelik Mi?

Bu haber 09 Kasım 2016 - 0:00 'de eklendi ve 26 views kez görüntülendi.
Özcan Özgür
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

 İnternet gazetesi Avaz Türk sitesinde 03 Kasım 2016 tarihinde yer alan “Muğla Milli Eğitim’de Görülmemiş Skandal! Hem FETÖ’ye hem de usulsüz ihalelere göz yummuşlar” başlıklı haberde yer alan iddialar eğer doğru ise pek öyle yenilir yutulur değil…

İddiaların odağında Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bulunuyor.

Dün bu müdürlükle ilgili BBP Muğla İl Başkanı Harun Akın’ın iddialarını paylaştık.

O iddialar ile ilgili üzerinden 2 ay geçti, bir yalanlama dahi olmadı. İddialarda adı geçen olay ve kişilerle ilgili bir soruşturma da açılmadı!

Neden?

 

xx           xx           xx

Harun Akın’ın paylaştığı iddialar karşısında şaşırmıştık.

Avaz Türk sitesinde yer alan iddialar daha şaşırtıcı.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin hakkında ihale usulsüzlüklerinden FETÖ okullarının gizlice eğitim vermeye devam etmesini sağlamaya kadar birçok konuda soruşturma yürütülmesine rağmen İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ve Maarif Müfettişleri Başkanı Fikret Süren tarafından göstermelik soruşturmalar açılarak korunduğu iddia ediliyor.

İddiaların yer aldığı haberde şöyle devam ediliyor:

Başta G.Antep’de ortaya çıkan SEPAŞ vurgunu olmak üzere hakkında bir çok usulsüzlükle ilgili iddialar bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Ekinci ve son dönemde adı FETÖ soruşturmalarıyla gündemden düşmeyen Maarif Müfettişleri Başkanı Fikret Süren’in Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde ortaya çıkan ihale usulsüzlüklerinin sorumlusu Geçin’i korumak için her yola başvurdukları iddia ediliyor.

Bu durumda Ekinci ve Süren’i kim koruyor?

 

xx           xx           xx

Haberde Ekinci ve Süren’i koruyanlar belirtilmemiş, ama “Bu ihale usulsüzlüğünden kimler menfaat sağladı?” ara başlığı ile menfaat sahipleri anlatılmış.

Avaz Türk’ün haberine göre, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 06.08.2014’te öğrencilerin günübirlik taşınması ihalesine çıkmış. Ancak ihaleye katılan “Mumcular Bir-Gül Servis Hiz. Tah. Gıda Mad. Paz. Tic. Ltd. Şti” firmasının bu ihaleye katılması mevzuata aykırıdır… Çünkü bu firmanın SGK’ya borcu vardır ve ihale katılmaması gerekmektedir.

Habere bir de “Göstermelik Soruşturmalarla Bu Usulsüzlüğü Örtbas Etmişler” ara başlığı atılmış. “Nasıl örtbas etmişler?” derseniz, birlikte okuyalım:

Duyarlı insanlar gerekli mercilere şikâyetlerini iletiyorlar. Nereler bu merciler? Valilik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, adli makamlar ve BİMER. Diyeceksiniz ki tüm bu bilgi ve belgelere rağmen bu insanlar nasıl oluyor da hala görevlerinde kalabiliyorlar? İşte meselenin püf noktası burada başlıyor. Çünkü İl Milli Eğitim Müdürünün üniversiteden arkadaşı olduğu bilinen bir isimden söz ediliyor ve bu ismin Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Personel Daire Başkanlığı’nda görev yaptığı belirtiliyor.

İsim yok… “Arkası yarın” dercesine, böyle bir habercilikte var… Haberde “bu isimle İl Milli Eğitim Müdürü Ekinci’nin üniversite yıllarına dayalı olduğu iddia edilen dostluklarının bu gün hangi kirli soruşturmaların kapatılmasına zemin hazırladığını kamuoyuyla paylaşacağız.” denilmiş.

 

xx           xx           xx

Haberde çok ara başlık var. İşte bir tane daha:

Sahnede Yine Vali Yardımcısı B. A. Var

Bu Vali Yardımcısı bildiğimiz kadarıyla Bayezit Bestami Alkan… Haberde neden baş harfler verilmiş onu anlayamadım!

Devam edelim okumaya:

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin’in başrolde olduğu usulsüz ihaleler ve FETÖ ile ilgili soruşturmalarda şikâyetleri soruşturan isim olarak karşımıza yine Vali Yardımcısı B.A çıkıyor. Ne hikmetse vali yardımcısı B.A tarafından yürütülen bu soruşturmalardan da bir sonuç çıkmamış. Üstelik ihale usulsüzlüğünün ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin’in FETÖ’nün Bodrum’daki yapılanmasına bizzat destek verdiğine dair bilgi ve belgelerin kendisiyle paylaşılmış olmasına rağmen. Şimdi Muğlalıların sorduğu soru şu: Muğla İl Milli Eğitimle ilgili il genelinde haklarında usulsüzlükler ve FETÖ ile ilgili ciddi soruşturmalar yürütülen isimlerin göstermelik soruşturmalarla aklanmalarının ardından neden sürekli bu üç isim çıkıyor? Vali Yardımcısı B.A, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ve Maarif Müfettişleri Başkanı Fikret Süren…

Anlaşıldı… Hedefte Vali Yardımcısı Bayezit Bestami Alkan ile İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ve Maarif Müfettişleri Başkanı Fikret Süren var. Galiba Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekinci bile yok!

İyi de ortada taşıma ihalesi usulsüzlüğü iddiasından başka iddia yok… Muğlalıların sorduğu filan da yok, ama üç ismin akladığı veya aklamamaları gereken isimler kimler?

 

xx           xx           xx

İşte geldik can alıcı soruya.

Can alıcı soru da ara başlık olmuş:

OHAL Valisi Bu İsimleri Hala Görevinde Mi Tutacak?

Hangi isimleri demeyin. Artık isimler apaçık belli:

Vali Yardımcısı Bayezit Bestami Alkan ile İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ve Maarif Müfettişleri Başkanı Fikret Süren

Haber buradan sonra şöyle devam ediyor:

Yukarıda ortaya atılan bilgi, belge ve iddialar bunlarla da sınırlı değil.

Bu ifadeye takıldım. İddialar tamamda hani bilgi, belge nerede?

 

xx           xx           xx

Devam edelim:

Bir diğer iddiaya göre Bodrum’da FETÖ’nün karargahı olarak bilinen Merter Koleji’nde onaysız ve usulsüz bir şekilde kurslar açılıyor. Bu durum bu FETÖ okulunun etrafında ikamet eden duyarlı vatandaşların dikkatini çekiyor ve semt sakinleri yetkili mercilere konuyla ilgili şikayetlerde bulunuyorlar. Gelen bu şikayetler üzerine İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ve Maarif Müfettişleri Başkanı Fikret Süren göstermelik bir soruşturma açıyorlar ve bu göstermelik soruşturmanın sonucunda da İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin’i aklıyorlar.

Bu ifade de söz konusu haberden…

Eğer iddia edilen kurs okul soruşturma sonucu el konulduktan sonra açıldı ise ve kursu düzenleyenler FETÖ’cü ise yapanlarla ve göz yumanlar ile ilgili ne yapılması gerektiğini biz söyleyecek değiliz…

 

xx           xx           xx

Bu meselelerden daha vahim olanı da varmış. Bakalım:

Bu meselelerden daha vahim olanı ise Bodrum’da FETÖ’ye ait FEM dershanelerine bağlı faaliyet gösteren Sevgi Çiçeği ANAFEN Dershanesi kanunlara aykırı olduğu gerekçesiyle kapatılıyor. Fakat her ne hikmetse İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin’i bu kapatma olayı rahatsız ediyor ve kurumun FETÖ’cü yetkililerine yol gösterircesine kendi bilgisi dahilinde arka kapının açılıp içeride eğitimin devam etmesini sağlıyor. Yani ilçe milli eğitim müdürü tam manasıyla FETÖ adına faaliyet gösteren bu kurumları koruyup kolluyor.

Bu gerçekten ciddi bir iddia…

Avaz Türk’ün bilgi ve belgeleri açıklamaya devam edeceği de duyurulan habere şöyle nokta konmuş:

Avaz Türk sorumlu yayıncılık anlayışı gereği önümüzdeki günlerde Muğla genelinde yürütülen göstermelik FETÖ soruşturmaları ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün örtbas etmeye çalıştığı tüm usulsüzlükleri bilgi ve belgeleriyle paylaşmaya devam edecektir.

Hepsini bir kenara bırakalım, “Muğla genelinde yürütülen göstermelik FETÖ soruşturmaları” ifadesi çok önemli…

Muğla’da göstermelik yürütülen FETÖ soruşturması var mı?

Yanıt bekliyoruz. Vali Amir Çiçek’in bu garip iddialarla ilgili gerekeni yapıp, bizleri ve dolayısıyla kamuoyunu aydınlatacağına hala inancımız var…

—————————–

Günün Sözü:

 “Ve bâzen, gönül kırmaktan korktuğu için gizlenir insan.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets