CHP’de FETÖ’cü Var Mı? - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

CHP’de FETÖ’cü Var Mı?

Bu haber 31 Ekim 2016 - 0:01 'de eklendi ve 41 views kez görüntülendi.
Özcan Özgür
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

 Muğla CHP’de İlçe Danışma Kurulu toplantıları sona erdi. Muğla’nın 13 ilçesinde yapılan toplantılar bir eksikle gerçekleştirildi.

O eksik CHP’nin son genel seçimde 6’ncı sıra milletvekili adayı olan, Bodrum eski İlçe Başkanlarından ve Kurultay Delegelerinden Eğitimci-Gazeteci Hüseyin Anıl’dı…

Anıl, partisinin danışma kurullarının yapıldığı toplantı salonlarına dahi alınmadı. Çünkü partiden ihracı istemiyle “tedbirli” olarak disipline verilmişti. Bilmeyen olabilir, “tedbirli” olmak; parti üyesi olmaktan kaynaklanan hakların kullanılamaması demek…

 

xx        xx        xx

Hüseyin Anıl parti üyesi olmaktan kaynaklanan haklarından neden mahrum bırakıldı?

CHP İl Yönetimi’ne sorulursa, Anıl sosyal medyada ve basında yaptığı paylaşımlarla CHP’yi ve Muğla’daki yöneticilerini küçük düşürdü.

O soru bize sorulursa, yanıt belli; Anıl susturuldu

Anıl’ın geçtiğimiz günlerde sona eren CHP İlçe Danışma Kurulları’nı tek tek dolaşıp “Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün 2015 yılında Zaman Gazetesi’ne toplam 113 bin TL ödeme yaptı mı? Başkan Gürün FETÖ’cü terör örgütünün değirmenine su taşımış olmuyor mu?” diye sorması engelledi…

Oysa o sorular bir kere soruldu. Şimdi herkes yanıtı merak ediyor.

Benim yazılarım internette ortalama 400-500 kişi tarafından tıklanır, yani okunur. Bu yazımı kaç kişi tıklar bilemem, 19.10.2016 tarihli ve “Hüseyin Anıl Susturuldu Mu?” başlıklı yazımı tıklayanların sayısı bini aştı. Bu boşuna olmamalı…

 

xx        xx        xx

Öyle görünüyor ki Hüseyin Anıl önümüzdeki günlerde yapılacak olan CHP İl Danışma Kurulu’na da alınmayacak. Zaten bence Anıl’ın asıl İl Danışma Kurulu’nda konuşması engellenmek istendi…

Ancak Anıl geçen Cuma günü sosyal medyada bir paylaşımda daha bulundu. İl Danışma Kurulu’na Anıl’ın bu paylaşımı damga vurabilir.

Partide Anıl gibi Anıl’ın sorularını sorabilecek “Danışma Kurulu Üyesi” kalmış mıdır?

Kalmıştır, kalmamıştır bu önemli değil diyemeyeceğim, ama Anıl’ın muhatapları soruların yanıtını vermelidirler.

Yoksa “CHP’de FETÖ’cü var mı?” sorusu da yanıtsız kalmış olacaktır…

 

xx        xx        xx

Hüseyin Anıl yeni paylaşımında Büyükşehir Belediyesi Başdanışmanı Yavuz Kayı’yı muhatap almış. Kayı’nın yakın zamanda düzenlediği basın toplantısının kasetini facebook hesabında 5 Eylül 2016’da paylaştığını belirtmiş.

Anıl, orada Kayı’nın adını vermeden kendisine “Bi yerden başlamışsın iyi, güzelde bi yere getirmemişsin. Bişeyler söyleyip bırakıyorsun. Sözü nereye getirmek istiyorsan oraya getir. Getirmiyor… Damadım üzerinden beni, benim üzerimden Osman Gürün’ü karalamak istiyor. Bana bir kuyruk takıyor. De kardeşim ne diyeceksen de” ifadesinde bulunduğuna dikkat çekmiş.

Paylaşımında Kayı’ya “Güya aklınca minderdeki beni minderin ortasına çekiyorsun.

Peki öyle istiyorsunuz değil mi? Kabulümdür Yavuz Kayı… Bak şimdi minderin ortasına geliyorum. Davetine icabetsizlik etmeyeceğim.” diye seslenen Anıl şöyle devam etmiş:

Unutma bu minderi ben kurdum pilavdan dönenin kaşığı kırılsın. Aslında bu iş sizin muhataplığınızdan çoktan çıktı, ama… ÜSTAT (!) hatayı senin üzerinden yaptırmak istiyor bana. Yemezler. Yasal ve etik zeminde kalacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın. Sayın Yavuz Kayı geldim bak, al sana 12 adet soru

 

xx        xx        xx

Hüseyin Anıl’ın “Üstat” dediği Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün

Anıl’ın Başdanışman Kayı’ya soruları ise oldukça uzun ve can alıcı. Şöyle:

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığının reklam ilan halkla ilişkiler ve editöryal hizmet işlerine ve satın almalarına siz mi bakarsınız? Zaman Gazetesi’nden gazetenin FETÖ’cülükten kapandığı güne kadar alınan tüm hizmetlere siz mi karar verdiniz? Veya bir başka deyişle siz mi ön olur verdiniz? Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 2015 yılında FETÖ’nün yayın organı Zaman Gazetesi’ne BİK (Basın İlan Kurumu) denetiminde 113 Bin TL ödeme yapıldığı söyleniyor doğru mudur? FETÖ’nün yayın organı Zaman Gazetesine 30 Mart 2014 MBB’nin kuruluşundan sonra 2015 yılı başına dek 100.000 TL civarı yine BİK denetimli ödeme yapıldığı söyleniyor, net rakam nedir? Gerek 2014 yılı veya gerekse 2015 yılları içerisinde FETÖ’n yayın organı Zaman Gazetesi’ne ödenen faturalar içinde “Editöryal Hizmet Alımı” başlığı altında hizmet alımı fatura ödemesi yapılmış mıdır? Editöryal hizmet alımı için gerek Muğla Gazeteciler Cemiyetinden, gerekse Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyetinden kişi ismi, firma ismi gazete ve gazeteci önerisi desteği istediniz mi? FETÖ’nün yayın organı Zaman Gazetesi dışında editöryal hizmet talep ettiğiniz (varsa) kişi, kurum isimlerini açıklayınız. FETÖ’nün yayın organı Zaman Gazetesinden aldığınız ( varsa ) editöryal hizmetlerin konu başlıklarını söyler misiniz? Bu işleri (Editöryal hizmetler ) FETÖ’nün yayın organı Zaman Gazetesi’nden birebir, yüz yüze muhatabınız imza yetkilisi kimdi? FETÖ’cülük suçlamasıyla tutuklu damadınızın bu işlerin satın almasının yapıldığı departmanda samimi olduğu kişiler var mıdır? FETÖ’nün yayın organı Zaman Gazetesi yetkilisi muhatabınızla damadınızın bir ilişkisi arkadaşlığı yakınlığı var mıdır? Muğla Büyükşehir Belediyesinin kuruluşundan FETÖ’nün yayın organı Zaman Gazetesi’nin kapatıldığı güne dek (2014-2015) yaptığınız tüm ödemeleri dökümlü olarak açıklayınız. Ya da tüm bu sorularım da dahil CHP Muğla İl Kongresinde çıkıp yanıtlasın diye kürsüden sorduğum ve o konuşmamın videosunda da görüleceği gibi yanıtlamasını istediğim tüm sorularımı Muğla BŞB Başkanı Sayın Dr Osman Gürün bir basın toplantısıyla tüm Muğla halkına yanıtlayıp açıklasın.

 

xx        xx        xx

Hüseyin Anıl geçen Cuma günü facebook ta yaptığı paylaşımını şöyle noktalamış:

Şimdi öğrendiniz mi gelmek istediğim yeri?

Şimdilik (!) arzuhalim bu kadardır.

Kamuoyuna saygılarımla.

İhraç istemiyle tedbirli disiplin kuruluna verilmiş CHP üyesi Hüseyin Anıl

Büyükşehir Belediyesi Başdanışmanı Yavuz Kayı bu sorulara yanıt verir mi? Hatta yanıt verebilir mi?

Başkan Gürün bilir demeyeceğim. Kayı’nın bu sorulara yanıt vermesi gerekir. Hatta bu sorulara Başkan Gürün’ün de bir yanıtı olmalı. Belki İl Danışma Kurulu’nda verir. Nasıl verir bilmiyorum, ama…

Yok eğer bu sorulara yanıt bile verilemiyorsa Hüseyin Anıl’ın disiplinde işi ne? Bu biraz da soru soran gazetecinin hapse atılması gibi bir şey olmuyor mu?

 

xx        xx        xx

Sadece Anıl veya ben değil, herkes sorunun, soruların yanıtını bekliyor.

İşte Anıl’ın arı kovanına çomak sokan paylaşımının altına yapılan yorumlardan bir kaçı:

Fürüzan Koçana; Soruların cevabını verebilseler bu hırçılaşmaya gerek kalmazdı zaten. Büyükşehir Belediye Başkanı kendine bir kalkan bulmuş ama yetmemiş gibi görünüyor ki her doğru ve eleştirel söylem bir şekilde susturulmaya kalkışılıyor. Bu arada örselenenin CHP olduğunu görmemek mümkün mü?

Leyla Koç; Ne uzatıyorlar ki bu kadar..verin soruların cevaplarını olsun bitsin…bunu yapmıyor Hüseyin Bey’in partiden ihracını istiyorsunuz… CHP bu mudur?

Bakın 16. Dönem Vekilimiz Sami Gökmen bey, Hüseyin Anıl Bey’i çok iyi tanıyan biri olarak ne yazmış bu konu ile ilgili: Hüseyin Anıl’ı, tedbirli olarak CHP’den kesin ihraç talebiyle disipline vermişler. Niçin? Muğla’da, Büyükşehir Belediyesinde görevli bir kişinin kızı ve damadının FETÖ’cü oldukları gerekçesiyle görevden alınmaları ve açığa alınmalarını sahibi olduğu ‘Yarımada’ gazetesinde haber yapması. Doğru mu yanlış mı irdelemesi. Suç mu bu? Hani nerede kaldı CHP’nin basın özgürlüğünü savunması?

Zerrin Baydar; Bu güne kadar sabırla izledim bekledim takip ettim çok açıdan baktım… O makamda oturmak çok zor, bunun bilincindeyim. İftiralar, haince saldırılar olur. Her zaman onlara düşen geçiştirmek değil kalem kalem açıklamaktır. Asla niye bana bu soruları soruyorsun diye karşı atağa geçmek değildir o makamların sorumlulukları.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets