Lider Sıkıntısı - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Lider Sıkıntısı

Bu haber 27 Ekim 2016 - 0:00 'de eklendi ve 22 views kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğlu
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Hüseyin Nizamoğlu

 13.08.2015’de bu köşede çıkan bu yazı güncelliğini koruduğu için tekrarlandı.

Son seçim gösterdi ki, ülkede en büyük sıkıntı lider eksikliğidir. Türkiye Osmanlı döneminden gelenek halindeki lider güçlü ise, ülkeye huzur gelmiştir. Liderleri millet kendisi yaratır. Zoraki oldubitti ile gelenler hep hata yapmışlardır. Çok partili demokrasi hayata geçtiğimiz 1946’da seçim yapılmıştı. Tasnifler gizli yapılmış ve netice her sandıkta CHP kazandı, diye zabıt tutmuşlar okudular ve dağılın denildi. Tıpkı son seçimde Diyarbakır ve civarında olduğu gibi… CHP 1946’dan itibaren hiç demokrasiyi benimseyen lider gelmedi. CHP her zaman intihar eder gibi programlar uyguladı. Ülkenin yüzde 99 Müslüman olduğunu takvimlerde, atlaslarda, tarih ve ansiklopedilerde resmen açıklandığı halde, CHP bir isim bulur ve dindarlara insanlık dışı muamele etmiştir. 1937’de Ata hasta yatakta iken anayasaya konulan laiklik 1980’li yıllara kadar devletin amblemi gibi işlenmiştir. Camilere giden memurların fişlendiğini 2000 yılında Ecevit döneminde tekrar gördük.

1946’DAN İTİBAREN PARTİ LİDERLERİNİ TANIYALIM

CHP’de İsmet İnönü 1970’li yıllarda bir genel kurulda Ecevit tarafından yeter artık denildi. Seçim sonu pek sinirlenen İsmet Paşa şu meşhur sözünü söyledi. Dikkat edin (bu adam komünisttir) Merhum İnönü hayatı boyunca açıkça komünizme karşı olduğunu ilk defa öğrendik. Üstelik onun döneminde bazı bakanların komünist olduğu bilindiği halde… Köy Enstitülerini komünist yuvası oldu diyerek, Milli Eğitim Bakanını ve Tonguçları görevden uzaklaştırdığı internette açıklanıyor. Bu konuda yazılmış kitaplar ve ünlü tarihçilerin açıklamalarını da veriyor. Bu cümleden olarak, Köy Enstitülerini Menderes kapatmadı. Devletin diğer okulları gibi öğretmen okulu statüsüne dahil etti. Böyle olacağını bilseydim ben, Kızılçullu Köy Enstitüsü’nden kaçmazdım. Daha yüksekokullara gitme hakkımda olurdu. CHP de genel başkan olanlar içinde ECEVİT partiden ayrılıp kendi partisini kurdu ve 1999’da en çok oy alan parti olunca ünlü batakhane hükümetini kurdu ve erken seçimle sandıktan çıkamadılar.

MHP; kökeni Adalet Parti’lilerin çocuklarından oluşan Ülkü Ocakları’dır. Ülkücüler çocuk halinde camilere giderek din bilgisi almışlardır. Demokrat Parti ve Adalet Partisi terbiyesi ile büyümüşlerdir. Ülkücüler iktidar olan sağ partilerin her zaman himayesini gördüler. Alparslan Türkeş’in vefatı sonucu başkanlık için Türkeş’in oğlu tercih edilmeyip Bahçeli tercih edilmişti.

Bahçeli’nin ne olup olmadığı iktidar ortağı olunca anlaşıldı. Ecevit’in ve Rahşan Hanım’ın dindarlara yaptığı ve hakaretlere sessiz kalışı, Ergenekon sanıklarına savunması ve CHP paraleline girebilen bir karakter sergiledi. Adeta temeli din ve sağ görüş olan Ülkücülere nasıl oldu da din düşmanları ile birlik olarak. Ülkede kardeş düşmanlığı yaratmak isteyenlere basamak oldu.

Tıpkı 27 Mayıs ihtilalinde ilk konuşmayı yapan Merhum Türkeş gibi ihtilali önleyemeyip ülkenin 50 yıl geri gitmesine sebep olacaktı. Şimdi sureti haktan görünüyor. Olmaz… Olamaz… Siz evvela kimden yanasınız?  En korkulu düşman bildiğiniz masonlar mı? Bilinçli olarak ırk milliyetçiliğini getirdiniz ve Kürtler de size taklit ettiler. Teferruat sonradan gelir. Meselenin özü yanlıştır. İktidardan bahseden bir lider olarak ülkede yaşayan 8 ayrı ırk olan insanları kafa karışıklığına sürüklediniz. Aslında Ülkücülük CHP’nin beslediği sol teröre karşı gelişti. O tarihte Kürtler CHP’nin himayesinde idi.

KÜRTLERDE LİDER HİÇ OLMADI

Osmanlı döneminde de bazı ayaklanmalar olmuş ve hemen bastırılmıştır. Birileri dağa çıkıyor kendilerini destek olan parti ve güvenlik güçleri olmuştur. Dağdaki teröre destek olanların gayesi çoğunlukla iktidar olan ülkenin tek yaratılmış liderini yok etmek… Bu çok acı durum belki başka ülkede olsa çoktan hedefine varabilirdi. Ancak, Türkiye de aile bağı görgüsü ve din anlayışı olan nüfusun yüzde 80’i civarında olması en büyük şansımızdır.

FETHULLAH HOCA NE İSTİYOR?

Bu Hoca’nın tutumu bize İran ihtilalini hatırlatıyor. Hoca, zenginlerden, siyasilerden, hâkimlerden,  polisten, askerden, üniversiteden cemaat geliştirmiş, oluşturmuş, güçlü devlet olan ABD’den ve yakınımızdan Yahudi’nin MASST ile tam anlaşma içinde olduğu ortaya çıktı. Hala da inatla kendilerinin zafere ulaşacağını inatla savunan gazeteleri ortadadır.

Hoca düğmeye bastığı anda, emrindeki polis ve diğerleri kalburüstü bir iki milyon kişiyi yakalayıp idam edecek ve temizlik ten sonra aynen Humeyni gibi arzu endam ederek gelip dini lider olacak. Ben ve millet çoğunluğu böyle düşünüyor. Bu konuda pek çok içinde yaşamış insanlar var yazıyorlar. Konuşuyorlar. O zaman ne olacak? Ben söyleyeyim; sen zaten idam olmuş olacaksın ki,  yazık!…

AMA BÖYLE OLMAYACAK. ÇÜNKÜ GENELKURMAYIMIZ EŞREF BİTLİS RUHUNU TAŞIYOR.

Kimse dikta peşinde değildir. Asıl böyle düşünenleri BÜYÜK HAKAN APDÜLHAMİT’İ VE OSMANLI’YI YIKANLARA BENZETEBİLİRİZ.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets