Muğla pilot il seçildi - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Muğla pilot il seçildi

Bu haber 22 Ekim 2016 - 0:05 'de eklendi ve 75 views kez görüntülendi.

mugla-pilot-il-secildi-1‘Yerel Yönetimlerde Yeni Yasal Düzenlemelerin Işığı Altında Hizmet Sunum Yöntem Arayış Araştırması’ (YEREP) Projesi kapsamında Muğla pilot il seçildi. Muğla’nın proje kapsamında pilot il seçilmesi nedeni ile Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye başkanları ile Muğla Valiliği’nde bir toplantı düzenlendi.

Dilhan Dumanoğlu

‘Yerel Yönetimlerde Yeni Yasal Düzenlemelerin Işığı Altında Hizmet Sunum Yöntem Arayış Araştırması’ (YEREP) Projesi kapsamında Muğla pilot il seçildi. Muğla’nın proje kapsamında pilot il seçilmesi nedeni ile Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye başkanları ile Muğla Valiliği’nde bir toplantı düzenlendi. Projeyi yürütecek olan TODAİE ekibi ilk olarak Muğla Valisi Amir Çiçek ile görüştüler. Bu görüşmenin ardından Valilik Binası Vali Özer Türk Toplantı salonunda konuyla ilgili olarak bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Yardımcı Fethi Özdemir, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Hüseyin Daşkın ile ilçe belediye başkanları katıldı.

Proje kapsamında Türkiye’de 6360 sayılı Kanun’un yürürlüğe girmesiyle sayıları artan Büyükşehir Belediyelerinin, il özel idarelerinin de kapatılmasıyla birlikte, il bütününe hizmet sunma sürecinin yönetimine ilişkin sorun alanlarının belirlenmesi hedefleniyor.

Toplantıda Büyükşehir belediyelerinin hizmet sunumlarına yönelik uyguladıkları yöntemlerin araştırma sürecinde gerek anketlerden gerekse alan çalışmalarından elde edilen sonuçlarla ortaya konularak hem uygulama hem de kurumsal anlamda katılımcıların katkıları ile değerlendirildi.

TODAİE Yerel Yönetimler Merkezi, Yerinde Teknik inceleme programını Proje Yöneticisi TADİE Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Aslı Akay öncülüğünde gerçekleşen toplantıda Prof. Dr. Tayfun Çınar, Doç. Dr. Savaş Zafer Şahin, Doç. Dr. Ozan Zengin, Öğr. Gör. Ayhan Melih Tezcan, Araş. Gör. Ufuk Poyraz ve Araştırma görevlileri Aslı Gürtunca ile Hilal Kara’da bulunuyor. Muğla Valiliği’nde gerçekleşen toplantıda katılımcılara Prof. Dr. Aslı Akay bir sunum yaptı.  Köylerin mahalle statüsüne geçmesinin olumlu ve olumsuz yönleri tartışıldı. İlçe belediye başkanlarına form dağıtıldı. Gün boyu devam eden toplantıda ülke genelinde elde edilen sonuçlar toplanarak yeni düzenlemeleriyle ilgili kararların verileceği öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets