Muğla FETÖ Çöplüğü Mü? - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Muğla FETÖ Çöplüğü Mü?

Bu haber 22 Ekim 2016 - 0:01 'de eklendi ve 105 views kez görüntülendi.
Özcan Özgür
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

 Ne yalan söyleyeyim bir iki ay önce Kemal Önekli imzası ile AK Parti’ye yakınlığı ile bilinen bir internet gazetesi “avaz Türk” de yer alan yazıları gördüğümde Muğla’nın FETÖ/PDY yapılanmasından temizleneceği umuduna kapılmıştım. Başta MUTSO olmak üzere STK’lardaki, başta Milli Eğitim olmak üzere kamu kurumlarındaki ve AK Parti teşkilatlarındaki FETÖ’cüleri açıklayacağını sanmıştım.

Yanılmışım

avaz Türk” sitesine “Muğla’yı FETÖ çöplüğüne çevirmişler” başlıklı haber için girdiğimde şöyle bir Önekli’nin köşesine de baktım. Önekli’nin “dar alanda kısa paslaşmalar” ile “top çevirdiğini” gördüm.

Bu günlerde Harun Akın gibi, Efendi Can gibi direk şut çekenlerde var…

 

xx           xx           xx

avaz Türk” sitesindeki ilginç haberde “Muğla’yı FETÖ çöplüğüne çevirmişler” başlığının dışında bir de “FETÖ’nün TV’lerinden Milli Eğitime; hem de mülakatsız” üst başlığı atılmış.

Muğla’yı FETÖ çöplüğüne kim veya kimler çevirmiş?

Habere bakılırsa eğitimciler!

IRMAK TV ve MEHTAP TV gibi FETÖ/PDY örgütünün iki önemli kanalında yıllarca çeşitli programlar yapan ve FETÖ’nün medya yapılanmasının önemli isimlerinden biri olduğu belirtilen Humeyra Hub’un Seydikemer’in Seki Mahallesi’nde bulunan Seki Ortaokulu’nda öğretmen olarak görev yaptığı belirtilen haberde, “Bakanlıkta bu atama kimlerin onayıyla yapıldı?” diye soruluyor…

 

xx           xx           xx

Hümeyra Hub’un kimlerin koruması altında devlet okulunda görev yaptığının merak konusu olduğu belirtilen haberde, Hub’un uzun yıllar İstanbul’da yaşadığı ve İstanbul’da Eğitim Bir-Sen üyesi olduğu ifade ediliyor.

Hümeyra Hub örneği bazı FETÖ’cülerin adeta “birileri tarafından korunduğunu” doğrular nitelikte…

Ayrıca bu olay “Seydikemer’de neler oluyor?” sorusunu sorduruyor.

Daha önce de Seydikemer’de FETÖ’cü eğitimcilere yüksek puan verilerek müdür olarak atanmalarının sağlanmak istendiği, buna yönelik hazırlanan belgenin medyaya sızmasıyla ortaya çıkmıştı.

Peki bununla ilgili ne yapıldı derseniz, hiçbir şey yapılmamış. Söz konusu haberde de 15 Temmuz nöbetlerinde her gece Cumhuriyet Meydanı’na çıkan ve katılımcılara çay servisi yapan İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’nin bu konuda hiçbir somut adım atmadığına dikkat çekiliyor.

 

xx           xx           xx

avaz Türk”ün haberinde İl Milli Eğitim Müdürü Ekinci’nin bu skandalın üzerini örtmeye çalışmasından endişe edildiği de dile getirilmiş.

Haberi yapanlar endişelerinde haklılar ise, kimse Muğla’da FETÖ operasyonlarının başka illerdeki kadar çok yapılmamış ve meslekten uzaklaştırılanların, tutuklananların sayılarının az olmasıyla “Muğla’da FETÖ’cü mü olur!” böbürlenmesine kalkışmasın.

Haberde, Seki skandalı ile ilgili gerekli inceleme ve soruşturmanın yapılması halinde çok önemli bilgi ve bulgulara ulaşabileceğini iddia eden eğitimciler olduğu belirtiliyor.

O eğitimcilerin özellikle İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Maarif Müfettişleri Başkanı Fikret Süren, Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak ve Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San’ın konuyla ilgili ihmallerinin olup olmadığının.. Yoksa böyle bir skandalı kendilerine gelen talimatlarla mı görmezden geldiklerinin araştırılması gerektiğine vurgu yaptıkları ifade ediliyor.

 

xx           xx           xx

Samimiyetsizlikleri Ortaya Çıktı” ara başlığı atılan haberde İl Milli Eğitim Müdürü Ekinci haberin odağına konularak Hümeyra Hub gibi önemli bir ismi İl Milli Eğitim Müdürü Ekinci’nin kim ya da kimlerin baskıları sonucu koruduğu, göreve başlattığı sorgulanıyor.

Biz tabi kim kimdir; kim kimle dans ediyor bilemiyoruz…

Meğer Hümeyra Hub, FETÖ’nün medya ayağında yer alan önemli bir isimmiş… Nereden bilelim ki…

Haberde yer alan şu ifadelerde dikkat çekici ve şaşırtıcı:

Haklarında valilik tarafında FETÖ konusunda soruşturma açıldığı belirtilen İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Maarif Müfettişleri Başkanı Fikret Süren ve bazı isimlerin il genelindeki usulsüz atamalarla ilgili sorumluluktan kaçamayacaklarını belirten eğitimciler, atama (Hümeyra Hub’un ataması) bakanlık tarafından yapılmış olsa bile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yönetim kademesinin böyle bir skandaldan haberdar olmamalarının mümkün olamayacağına dikkat çekiyorlar.

 

xx           xx           xx

Memlekette neler oluyor, haberimiz olmuyor. Biz de gazeteci geçiniyoruz!

Valilik İl Milli Eğitim Müdürüne soruşturma açmış haberimiz yok.

FETÖ’nün medya ayağının önemli bir ismi olduğu belirtilen Hümeyra Hub’a Seydikemer’de “eğitimci” olarak çocuklarımız teslim ediliyor, haberimiz yok…

Aslında kendimize fazla kızmayalım. Galiba Hub’un varlığından, olup bitenden Seydikemer Kaymakamlık ve Savcılığı’nın, Muğla Valiliği ve Cumhuriyet Başsavcılığı’nın da haberi olmamış. Olsa, ne yapılacaksa yapılırdı…

Haberde de “Eğitim Bir-Sen’in Haberi Yok muydu?” ara başlığı atılmış. Habere şöyle devam edilmiş:

Muğla genelinde eğitim alanında yaşanan skandallarla ilgili açıklama yapmamasıyla dikkat çeken Muğla Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Önder Uçak’ın bu atamadan haberinin olmamasının mümkün olamayacağını ifade eden yetkililer böyle bir skandala göz yuman herkesin hesap vermesi gerektiğini dile getiriyorlar.

Biz Muğla’da FETÖ’cü kalmadığına değil, olmadığına inandırmaya çalışırken Muğla FETÖ çöplüğü olmaya başlamış haberimiz yok…

 

xx           xx           xx

HARUN AKIN’IN ÇAĞRISI

Hafta içinde Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Harun AkınBelediyeler yeniden incelensin” çağrısında bulundu.

Son yazılarımdan birinde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün mimari sanat eserlerinden biri olan Katlı Otopark’ın zemin kaplaması ile ilgili yeni bir hukuki girişimin Ahmet Tan Karaosmanoğlu tarafından neden yapılamayacağını paylaşmıştım. O yazımda yeni bir hukuksal girişimin BBP İl Başkanı Akın’a yakışacağını belirtmiştim.

Nedense Akın’dan bu yönde bir açıklama gelmedi. Belki de o yazımı okumadı…

Bir okurum, “Neden AK Parti değil de BBP?” diye sordu. Başka merak edenlerde olabilir. “AK Parti Muğla’da suya sabuna dokunmaz” demekle yetindim. AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Gültekin Akça hukukçudur.

Yeni bir girişim O’na daha çok yakışır, ama su sabun meselesi işte…

 

xx           xx           xx

Büyük Birlik Partisi Muğla İl Başkanı Harun Akın, belediyelerin yeniden incelenmesi için savcılığa başvurdu. İl Başkanı Akın yaptığı yazılı açıklamada Muğla ve ilçe belediyelerinde gerek rutin, gerekse yapılan şikâyetler sonrası incelemeler yapan müfettişlerin bir kısmının FETÖ’den tutuklandığını bir kısmının ise görevden uzaklaştırıldığını bu sebeple belediyelerin yeniden incelenmesi gerektiğini belirtti.

İl Başkanı Akın müfettiş incelemesi için Savcılığa başvurma gereğini neden duydu bilmiyorum. Demek ki öyle oluyor. Acaba müfettişler Katlı Otoparkı da inceleyebilirler mi diyeceğim, ama inceleyemezler herhalde… Teknik adam değiller. Hem bize hesap soracak adam lazım

Köşe bitti. Efendi Can’a yer kalmadı. Pazartesi günü O’na geliriz diyeceğim, ama bakarsınız çektiği direk şut kaleye girmeden geri çevrilir.

————————-

Günün Sözü:

Şu ümmet üzerine en çok korktuğum şey, dili ve sözleri ile alim, kalbi ile cahil olan kimselerdir.

– Hz. Ömer –

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets