Vali Şahin Tutuklandı Mı? - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Vali Şahin Tutuklandı Mı?

Bu haber 27 Temmuz 2016 - 8:21 'de eklendi ve 27 views kez görüntülendi.
Özcan Özgür
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Muğla Valisi Amir Çiçek günlerdir Muğla Cumhuriyet Meydanı’nda devam eden demokrasi nöbetinde Muğlalılara 15 Temmuz gecesi Marmaris’te yaşananları anlatmış. “Demokrasi düşmanları başarısız oldu” demiş.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otelde FETÖ militanlarınca öldürülmek istendiği gece yanında olanlardan biri de Muğla Valisi Amir Çiçek’ti. O gece ile ilgili tabiri caizse ağzı olan konuşuyor!

Nedense medyamızın aklına o geceyi dinlemek için Vali Amir Çiçek gelmedi…

O geceyi katkısız, eksiksiz bilmek herkesin hakkı ve bunda yarar var. Bu bakımdan Vali Amir Çiçek’in Cumhuriyet Meydanı’nda Muğlalılara ve dolayısıyla kamuoyuna Marmaris’te 15 Temmuz gecesini anlatması isabetli olmuş.

 

xx           xx           xx

Vali Amir Çiçek o kanlı gece Dalyan’da bir şehit kızı ile gazi oğlunun düğünündeymiş.

Olaydan haberdar olur olmaz, daha oradan ayrılıp Marmaris’e ulaşmadan İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya’yı arayıp Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın güvenliğinin sağlanması için talimat vermiş. Ardından da Marmaris’e ulaşmış.

Vali Çiçek o geceyi anlatırken şunları söylemiş:

15 Temmuz gecesi ne tesadüf Ortaca’nın Dalyan mahallesinde bir gazimizin oğlu ile şehidimizin kızının düğünündeydik. Olayı duyar duymaz Marmaris’e Sayın Cumhurbaşkanımızın yanına nasıl ulaştığımı hatırlamıyorum. Emniyet müdürümüze talimat vererek tüm tedbirleri aldık. Polis kardeşlerim Cumhurbaşkanımızı korumak için ölmeyi düşünmüyordu, öldürtmemek tek amaçlarıydı. Bütün bunları yaşayan birisiyim.

 

xx           xx           xx

Evet hepsi yukarıdaki sözlerden ibaret…

Doğrusu gazetelerde “Vali Çiçek o geceyi anlattı” başlıklı haberi görünce bende meraklanmıştım. Nedense çıkan haberlerde detay yoktu. Belki de Vali Çiçek detay vermemiştir. Bilmiyoruz.

Ancak Vali Çiçek’in o gece ile ilgili detaylı olarak anlatacakları bir biçimde basın yoluyla kamuoyuna ve dolayısıyla tarihe mal olmalıdır.

Çünkü ileride o gece ve sonrasıyla ilgili belgeseller yazılacaktır. Gelecek kuşakların yanıltılmaması için gerçeklerin kayda geçmesinde yarar var.

 

xx           xx           xx

Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti hafta sonunda dayanışma gecesi düzenledi. Gecede başarılı gazeteciler ile birlikte Muğla Valisi Amir Çiçek, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ve Jandarma İl Komutanı Yavuz Özfidan’ı da gerek 15 Temmuz gecesi, gerek ardından gelen günlerde ortaya koydukları başarılı çalışmaları nedeniyle ödüllendirilmişler.

Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti’nin böyle bir şeyi düşünmesi isabetli olmuş. Sayın Çiçek ile birlikte Çetinkaya’yı ve Özfidan’ı biz de kutluyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.

Ben ayrıca 15 Temmuz gecesi Marmaris’ten sağlıklı haber akışını sağlayan meslektaşlarımı kutluyorum.

 

xx           xx           xx

15 Temmuz nedeniyle Muğla her gün gündemde. Keşke böyle bir “hain olay” nedeniyle değil de çok daha güzel keyifli bir olay nedeniyle gündemde kalsaydık…

Gazeteci Nazlı Ilıcak aranıyor, haber oluyoruz. Aranan asker görünümlü FETÖ militanlarından yakalanan oluyor haber oluyoruz. Marmaris’te kaldığı otelde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı öldürmeye gelenlerden yakalananlar mahkemeye sevk ediliyor haber oluyoruz. Öyle görünüyor ki daha çok haber olacağız…

Gazeteci Nazlı Ilıcak Bodrum’da yakalandı haber olduk.

Muğla’nın eski valilerinden Fatih Şahin açığa alındı yine haber olduk.

Arkası gelecektir diye düşünüyorum.

Kadın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu görevden alındı. Yerine bir hanım atanmış. İsabetli olmuş. Bu müdürlüğe zaten bir hanım daha çok yakışıyor…

Ali Akkuzu şu anda memuriyetine devam ediyor. Kendisiyle ilgili hukuki soruşturma açılacağı söyleniyor. Bugünlerde  söylenen çok. Söylenenlere göre Vali Amir Çiçek’in elinde görevden alınacaklarla ilgili bir liste bulunuyor.

 

xx           xx           xx

Fatih Şahin’in açığa alınması da şaşırtıcı olmadı. Tutuklandığı da söyleniyor. Doğrulatamadım… Açığa alındığı kesin. Adalete de teslim edilebilir…

Kendisinin açığa alındığını duyunca ilk aklıma gelen İstanbul merkezli Takkunya Firması ile Arsnova Medya Firması oldu.

Bu köşeyi okuyanlar bilecektir. Takkunya Firması Şahin sayesinde Çin malı porselen hediyelikleri MELSA’ya kakalamıştı. Daha sonra Büyükşehir Yasası ile İl Özel İdaresi kapanınca MELSA da Büyükşehir Belediyesi’ne devrolmuştu.

Şimdi Yavuz Kayı’nın müdürlüğünü yaptığı MELSA’nın depoları o hediyelik porselen fincan, tabak, bardakla dolu. Alan satan yok…

Arsnova Medya’da Almanya’dan bulunup gelinip güya Muğla marka yapılmıştı.

Bugün o marka Muğla’nın otelleri sinek avlıyor!

 

xx           xx           xx

Doğrusu ben dönemin valisi Fatih Şahin’in gerek Takkunya, gerek Arsnova firmaları ile ilişkilerini hep merak etmişimdir.

Tabi günahını almak da istemem. Belki de firmaları kendisi değil, dönemin İl Kültür Turizm Müdürü Kamil Özer bulup gelmiş olabilir. Bütün yurt dışı gezilerini nasıl beraber yaptılarsa bu işleri de beraber yapmış olabilirler.

Olan dönemin İl Özel İdaresi’nin, MELSA’nın, Muğla’ya Hizmet Vakfı’nın kaynaklarına oldu.

Ben asıl Muğla’ya Hizmet Vakfı’nı merak ediyorum.

Fatih Şahin gerçekten FETÖ mensubu ise o mensubiyeti ile Muğla’ya Hizmet Vakfı’nı nasıl kullandığını çok ama çok merak ediyorum.

Personel alımları nasıl yapıldı acaba? Harcamalar nereye, nasıl yapıldı acaba?

Bütün bunlar herhalde soruşturulur diye umut ediyorum.

 

xx           xx           xx

Bugünler çok önemli.

Her gece Cumhuriyet Meydanı’na çıkıp, “Demokrasi Nöbeti” tutmak ne kadar önemli ise, FETÖ Terör Örgütü mensuplarının bulunup, ortaya çıkarılıp, adalete teslim edilmeleri de çok önemli.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz öncesi ne zaman FETÖ konusunda konuşsa “inlerine gireceğiz” derdi. Şimdi dediği oluyor, inlerine giriliyor…

Keşke daha önce girilseydi de bu 15 Temmuz karanlık gecesini yaşamamış olsaydık…

Tabii zararın neresinden dönülse kardır.

 

xx           xx           xx

Şimdi birlik beraberlik içerisinde, ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için kanser gibi her yanımızı saran bu illetten kurtulabilme yolunda çok iyi temizlik yapmamız gerekiyor.

Bu temizlik yapılırken de kurunun yanında yaş yanmamalı. Çok dikkat edilmeli. Şu bizim küçücük Muğla’da bile dedikodu mekanizması öyle bir işliyor ki aklınıza gelmedik isimler FETÖ’cü ilan ediliyor. Öyle ki komşumuza FETÖ’cü olabilir mi diye şüpheyle bakıyoruz.

Birinden, birisiyle ilgili ihbar geldiğinde ihbar eden ile ihbar edilen arasında bir husumet var mı diye bakmakta yarar var.

Temizlik şart. Ama adaletten hakkaniyetten uzaklaşılmamalı…

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets