Demokrasi Nöbeti Konuşmam - Hamle GazetesiHamle Gazetesi

Demokrasi Nöbeti Konuşmam

Bu haber 25 Temmuz 2016 - 23:46 'de eklendi ve 45 views kez görüntülendi.
Namık Açıkgöz
Namık Açıkgöznamikacikgoz@gmail.com

NAMIK AÇIKGÖZ

Kardeşlerim!…

Alınları, elleri, gözleri öpülesi demokrasi kahramanları!…

Kahraman bekleyen yığınlarını

Kahramansız bırakma Allah’ım!…

duasının cevabı kahramanlar!…

İş makinalarına, biber gazına ve plastik mermiye karşı değil; gerçek mermilere, tanklara, toplara ve uçaklara karşı direnen kahramanlar!

“Fetöcü terörist darbe”yi bir gecede, gece karanlığına gömen kahramanlar!…  15 Temmuz gecesi tarih yazdınız.

Prag 1968’de Ruslara, Tiananmen 1989’da Çin Komünist Partisine direnenlerden daha şanlı bir direniş sergilediniz ve bu direnişinizle, fetöcü uşakların uçakları iman dolu göğsünüze çarptı; darmadağın oldu!…

“Ben Antepliyim Şahin’im ağam

Mavzer omzuma yük!…

Ben yumruklarımla dövüşeceğim

Yumruklarım memleket kadar büyük”

diyerek meydanlarda tarihin en şanlı sivil direnişini sergilediniz!…

İkide bir kazan kaldırarak Osmanlının başına bela olan “yeniçeriler”  vardı; bizde de 27 Mayıs 1960’tan beri darbeciliğe soyunan  “bizim çocuklar” yani “YENİÇARLİLER” var. Osmanlı, yeniçerileri vak’a-i hayriye ile tarihe gömdü siz de 15 Temmuz gecesi ikinci vak’a-i hayriye ile fetöcü yeniçarlileri tarihe gömdünüz.

***
27 Mayısçılar 12 Eylülcüler, darbe anında Meclisi kapattı ama bu bu fetöcü alçaklar Meclisi bombaladı. Senin milli iradeni bombaladı!… Senin düşünceni bombaladı!… Senin ruhunu bombaladı!…

***
Kardeşlerim,

Tarih tekerrür ediyor. Yıldırım Bayezit’e ihanet edenlerin konuşlandığı yer olduğu için  eski adı “Mürted” (dinden çıkmış) olan o Akıncılar üssünde, şimdi, bu çağın alçak ve “kardeş katili”  hain mürtedi yer aldı.

***

Terörist darbecilere karşı kazanan meydanlardır…

Kazanan demokrasidir.

1 haftadır meydanlardasınız… Sadece darbeci fetöcülere karşı direnmek  için meydanlardasınız ve hiç bir çapullama yapmadınız. Yakıp yıkmadınız. Çünkü siz yıkmak için değil, hep yapmak için “Ya Allah!… Bismillah!…” dediniz.

Terörist darbecilerin amacı darbe yapıp iktidarı ele geçirmek değil, iç savaş çıkarmaktı. Türkiye’yi Irak ve Suriye’ye çevirmek istiyorlardı. Buna  Başkomutan hükumet ve siz izin vermediniz. İzin vermeyerek tarih yazdınız.

***
Senaryo ha?

Tiyatro ha?

Esas senaryo şimdi yazılıyor ve bu senaryoyu bizzat millet yazıyor… Bu senaryoda demokrasi, yiğitlik ve kahramanlık rolü bize; hainlik ve kalleşlik rolü, terörist fetocu darbecilere düştü ve inşallah mutlu sonla bitecek!…

Bu millet kendisi için hazırlanan trajediyi, epik-destansı bir tiyatroya çevirmeyi bildi. Şimdi yazılan ve yaşanmakta olan,  tiyatronun epik-destansı kısmı… Yaşanan kahramanlıklar kısmı… Bundan sonraki senaryo komedi olacak. Fetoş ve uşaklarının halleri komedisi… Bilenler bilir. Keskin ve dişli hançer gibi acıtan ironik bir dilim de vardır… İnşallah haftaya da o dili kullanacağız ve bunların komedisini yazacağız.

***
Kardeşlerim, direniş sürüyor!…  Ölüm emri Allah’tan, direniş emri başkomutandan.

Delikanlım işaret aldığın gün Başkomutandan

Yürüyeceksin, millet yürüyecek ardından!…

***
Çanakkale’deki gibi direndiniz…

Kûtül-Amâre’deki gibi direndiniz…

Sakarya’daki gibi direndiniz…

Dumlupınar ve 9 Eylüldeki gibi direndiniz…

Direnişinizin temeli iman gücüydü; bu güçle kazandınız!…

***
Artık Türkiye’nin sadece ekseni değil genleri değişiyor.

Artık 27 Mayıstaki, 12 Eylüldeki halk yok; 15 Temmuz 20016’da yepyeni bir millet doğdu!… Direnen, direnen, direnen ve hep direnecek olan bir millet!…

***
Ey nazlı hilal, kahraman ırkıma bir gül artık. 248 şehitle rengin daha kırmızı, hilalin daha mütebessim, yıldızın  daha parlak bugün…

248 şehit kanıyla, bu topraklar daha da vatan bugün…

Bugün,

Milli iradeye zincir vurmaya kalkan çılgınlara gerçekten şaştınız.

Önünüze çıkarılan bütün tank engellerini aştınız.

Çanakkale’de  savaşır gibi savaştınız

“Asım’ın nesli”nin sadece şiir kelimeleri olmadığını gösterdiniz; namusunuzu, milli irade namusunuzu  çiğnetmediniz.

Ve 5 saat içinde terörist darbecileri dize getirdiniz

****

Gelecek günlerde, siyasi parti farkı gözetmeksizin bütün partileri ve sendikaları, seçilmiş veya atanmış bütün yerel yöneticileri bu demokrasi şöleninde bu meydanda görmek, demokrat Muğla’nın şanına şan katacaktır ve darbe niyetlilerin korkulu rüya görmesine yol açacaktır.

****

Selam şanlı direnişlerin şanlı şehitleri!…

Selam şanlı direnişlerin şanlı yiğitleri!…

Selam şanlı sabahların şanlı kahramanları!…

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Hit Counter provided by Curio cabinets